Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Elbląskie schronisko potrzebuje pomocy! "Pomóżcie nam pomagać"

08.11.2020, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie schronisko potrzebuje pomocy! "Pomóżcie nam pomagać"
REKLAMA

- Nadszedł ten dzień, kiedy jesteśmy zmuszeni prosić Was, ludzi, którzy są z nami, wspierają nasze działania na rzecz braci mniejszych i po prostu kochają zwierzęta, o pomoc w zebraniu środków na zakup nowego samochodu interwencyjnego apelują pracownicy elbląskiego schroniska. Jak można pomóc?


Stowarzyszenie OTOZ Animals od 2009 roku prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. - Od wielu lat niesiemy pomoc zwierzętom z terenu Elbląga i okolic i każdego roku wyjeżdżamy ponad 500 razy, by je ratować - wyjaśniają pracownicy elbląskiego schroniska. - Samochód, który kupiliśmy kilka lat temu, z uwagi na intensywność używania, odmawia nam już posłuszeństwa. Każde kolejne remonty pochłaniają fortunę to raz, a dwa brak samochodu, chociaż przez kilka godzin dziennie, wiąże się z tym, że nie możemy wyjechać do zwierzaka potrzebującego pomocy.

 

Często w takich przypadkach korzystamy z własnych samochodów, które niestety często po transporcie różnego rodzaju zwierząt, także tych konających,  nie nadają się od razu do użytkowania

- wyjaśniają pracownicy elbląskiego schroniska.


Elbląskie schronisko nie posiada funduszy na zakup nowego auta. - Koszty utrzymywania i leczenia zwierząt, które trafiły pod naszą opiekę, w obecnych czasach, są bardzo wysokie i często przerastają nasze możliwości finansowe - zaznaczają pracownicy elbląskiego schroniska.

 

Nie szukamy nowego salonowego auta bez żadnej rysy, ale pojazdu, który posłuży parę dobrych lat i nie będzie bardzo drogi w eksploatacji. Sprawne auto to podstawa, by móc nieść szybko pomoc. Niejednokrotnie zawozimy też psiaki do nowych domów, lub robimy wizyty, podczas których sprawdzamy jak żyje się naszym podopiecznym w nowych domach

- dodają pracownicy elbląskiego schroniska.
 

Jakie auto jest potrzebne? - Taki samochód musi zmieścić kilka klatek, posiadać klimatyzację. Często nasz samochód jest jak karetka pogotowia dla ludzi - podkreślają pracownicy elbląskiego schroniska.


Prosimy z całego serca o pomoc! Pomóżcie nam pomagać porzuconym, rannym i potrzebującym ratunku zwierzętom

- apelują pracownicy elbląskiego schroniska.

 

Pomóc można na stronie

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Anna L.
  Niedziela, 08.11

  Gdzie można wrzucać składki na schronisko? Nie chcę robić przelewu, ze względu na bezpieczeństwo konta osobistego. Miałam próbę włamania na konto.

 2. 2
  +1
  ~ Elka
  Niedziela, 08.11

  Mialam trzy koty że schroniska. Jeszcze nikt nie sprawdził ich losu. Niestety musiałam kotkę uśpić strasznie cierpiała. Nowotwór operacja nie udało się uratować. Kota mam już 8 lat że schroniska. Teraz mam psiaka też. Nie piszcie ze sprawdzacie warunki adopcyjne bo to nieprawda. Ja chętnie wam pomagam jednakże samochód wam potrzebny do przywozu zwierząt więc tak piszcie. Pozdrawiam i dalej będę pomagac

 3. 3
  --1
  ~ Ho Chi Minh
  Niedziela, 08.11

  kupi każdą ilość, polecam lokalne hot-dogi

 4. 4
  --2
  ~ Inter.
  Niedziela, 08.11

  Kilmatyzację? Dobre sobie, może jeszcze fotele z masażem. :D

 5. 5
  0
  ~ babcia
  Niedziela, 08.11

  Sama pomogę , ale apeluje też do elblaskich posłów , oraz księży , by sami dali przyklad solidarności i namawiali wiernych .

 6. 6
  0
  ~ Marta B.
  Niedziela, 08.11

  A u nas były osoby ze schroniska, sprawdzały, jak się mają psy wzięte od nich. Co prawda już dawno temu, ale byli :)

 7. 7
  +3
  ~ wuj onkel
  Niedziela, 08.11

  Może pora na powstanie drugiego od podstaw nowoczesnego na wzor sopockiego Schroniska finansowanego przez Miasto i kilka dużych zakladów pracy . Przy dobrym projekcie koszty budowy pokrylaby Unia . Miejsc do lokalizacji jest w Elblągu bez liku z dala od domow mieszkalnych . Tylko trzeba trochę chcieć , a nie uchylać się utartą formulką rządzących Elblągiem - brak funduszy .

 8. 8
  +6
  ~ m
  Niedziela, 08.11

  @Inter - nie wiem czy posiadasz, lub kiedykolwiek posiadałeś/aś zwierzaka, ale wyobraź sobie, że przy upale około 30 stopni zwierzętom jest mega gorąco, mają futro, właśnie dlatego tak pilnowane i karane jest zostawianie w upał czworonoga zamkniętego w samochodzie. Dodatkowo chory, ranny, często mocno przerażony i sestresowany psiak, czy kot potrzebuje spokoju i jak najlepszych warunków własnie nawet podczas podrózy autem. Poza tymi drobnymi sczegółami jak zdrowie czworonogów, to klimatyzacja nie jst juz teraz jakimś strasznie wygórowanym wymaganiem, FSO juz nie produkuje fiata i poloneza, to standardowe wyposażenie nowego samochodu.

 9. 9
  --3
  ~ Inter
  Poniedziałek, 09.11

  I co z tego, że nie produkuje Fiata? Ludzie tyle lat jeździli bez klimy, a psy mają z klimą jeździć?

 10. 10
  +1
  ~ m
  Poniedziałek, 09.11

  @Inter - to, że czasy montowania klimatyzacji w polonezie to była imaginacja juz minęły bezpowrotnie. Być może trudno Ci sie pogodzić z tym faktem, ale wsiądź na rower przewietrz umysł i będzie ok :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.77194309234619