Wtorek, 28.06.2022, Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Fryderyk złapany! „Trzeba było użyć broni z usypiaczem”

18.12.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fryderyk złapany! „Trzeba było użyć broni z usypiaczem”

W poniedziałek, 16 grudnia, pisaliśmy o psie błąkającym się po ul. Pocztowej, który nie bojąc się samochodów wbiegał na ulicę. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii.

 
Okazało się, że był to Fryderyk – były podopieczny elbląskiego schroniska. Po raz pierwszy trafił on do schroniska  w 2016 r.. Wówczas odebrali go właściciele. Po dwóch lata sytuacja się powtórzyła. W 2018 r. Fryderyk ponownie wrócił do domu przy ulicy Freta.
 
Na stronie schroniska Fryderyka opisano jako grzecznego, spokojnego psa, łagodnego w stosunku do ludzi. Niestety Fryderyk ponownie znalazł się na ulicy.
 
W poniedziałek rano mieszkańcy zauważyli psa błąkającego się przy ul. Pocztowej 2 i wchodzącego pod koła samochód. - Idąc rano do pracy widziałam tego psa. Co prawda nie miał obroży, ale myślałam, że na kogoś czeka. Tak się zachowywał. Dopiero jak wbiegł na ulicę zdałam sobie sprawę, że coś jest nie tak, bo może wpaść pod samochód. Kierowcy hamowali z piskiem opon i trąbili na niego. Mogło to się źle skończyć i dla pieska i dla ludzi, bo o jakiś wypadek było bardzo łatwo – opowiadała elblążanka.
 
Pracownicy schroniska otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących Fryderyka. Zaniepokojeni mieszkańcy próbowali pilnować zwierzęcia do momentu przyjazdu pracownika schroniska. Niestety Fryderyk na nadmierne zainteresowanie reagował ucieczką.
 
Przy jednej z prób złapania, elblążanin czekając na pracownika schroniska biegał po mieście za Fryderykiem przez godzinę. Dobiegli wówczas do Janowa. Tam do elblążanina dojechała kierowniczka schroniska Agnieszka Wierzbicka. Niestety psu udało się uciec.
 
Fryderyk jednak z uporem wracał w to samo miejsce – na Pocztową 2. Jak się okazało powodem była labradorka mieszkająca w tym budynku. - Pies nie był wykastrowany chociaż państwo, którzy odbierali go ze schroniska deklarowali, że będzie. W tym bloku mieszka suczka, która ma cieczkę, dlatego Fryderyk ciągle tam wracał – mówiła Agnieszka Wierzbicka.
 
Pies był na tyle zdeterminowany (i bystry), że już na sam widok schroniskowego samochodu zaczynał uciekać. - Wcześniej nie było z nim takiego problemu. Kiedy łapaliśmy go poprzednio podchodził do nas, był przyjazny, spokojny. Teraz był w amoku, że nie było szans, aby go złapać. Próbowaliśmy kilka razy – dodała Agnieszka Wierzbicka.
 
Fakt, że Fryderyk wbiegał pod samochody już drugi dzień skłoniło pracowników schroniska do zmiany strategii. We wtorek, 17 grudnia, skorzystali z pomocy p. Mikuły – weterynarza, który posiada broń Palmera z usypiaczem.
 
My nie posiadamy takiego sprzętu. To jest broń Miasta. Kiedy widzimy, że nie możemy sobie poradzić to w ostateczności dzwonimy do doktora Mikuły. Ten sprzęt jest na dziki, lisy, ale przydaje się i w takich sytuacjach
 
– przyznała Agnieszka Wierzbicka.
 
- Dzięki dobrej organizacji i obserwacji psa udało się strzelić. Kierowniczka schroniska za nim biegła, aby było wiadomo, gdzie biegnie. Pies dobiegł do kościoła koło ronda i tam padł. Kierowniczka zabrała go do schroniska – dodała Kamila Strąk, wolontariuszka z elbląskiego schroniska.
 
- Pies był tak nabuzowany, że uciekał z tą strzałką od I LO do kościoła przy rondzie. Rzadko się zdarza, żeby aż tyle mógł przebiec. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Fryderyk jest w schronisku i wszystko z nim dobrze – informuje Agnieszka Wierzbicka.
 
Co czeka Fryderyka?
 
Nawet jeśli zgłoszą się po niego właściciele, to my go już im nie oddamy. To nie ma sensu. Prosiliśmy ich poprzednio, aby go wykastrowali i nie byłoby problemu. Fryderyka czeka 14 dni kwarantanny, szczepienie, chipowanie, kastracja i za dwa tygodnie będziemy szukać dla niego domu
 
– zaznaczyła Agnieszka Wierzbicka.
 
Każdy, kto byłby zainteresowany stworzeniem Fryderykowi bezpiecznego domu pełnego miłości proszony jest o kontakt z elbląskich schroniskiem - tel. 55 234 16 46!
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Radek
  Środa, 18.12

  Widzialem go w poniedzialek na Bożego Ciała. Sie zdziwiłem że w tych czasach pies bez pańsko chodzi

 2. 2
  +5
  ~ Tomasz
  Środa, 18.12

  Nazwisko pana brzmi Makuła :)

 3. 3
  --22
  ~ Burek
  Środa, 18.12

  Kastrowanie psów. Tylko debil to robi. Ja miałem w swoim życiu już trzy psy i żadnego nie dałbym wykastrowac. Kolejny lewackie pomysły

 4. 4
  +15
  ~ Azorek
  Środa, 18.12

  Co to znaczy lewackie pomysły?. Może jeszcze żydowskie, dekadenckie czy cygańskie. Widać, że zbyt wiele osób jak czegoś nie pojmuje to tłumaczy to sobie na poziomie zawodowej plotkary.

 5. 5
  +21
  ~ Machupichcę
  Środa, 18.12

  Burek, Ciebie należałoby wykastrować, żeby urwać ten łańcuch genetyczny i zminimalizować ryzyko namnażania się takich geniuszy

 6. 6
  +2
  ~ Hłehłehłe
  Środa, 18.12

  Pies był nabuzowany? No to chyba nie będziecie go męczyli przez 2 tyg., tylko mu pomożecie? ;) :P

 7. 7
  +11
  ~ Fajny pies
  Środa, 18.12

  Fryderyk ma jaja....

 8. 8
  +8
  ~ ach te baby
  Środa, 18.12

  teraz jaja mu utną i skończy się rumakowanie a taki był fajny pies tylko w miłości szczęścia nie miał

 9. 9
  +2
  ~ wszystkich równo jak Fryderyka
  Czwartek, 19.12

  Gdyby tak samo czerepaka złapali lub kozła biegającego po mieście. Ale kto by chciał ich adoptować ?

 10. 10
  +1
  ~ PrawicowaPosiadaczka3PsówI2Kotów
  Czwartek, 19.12

  Komu zależy na zwierzętach, kto je kocha, choć trochę lubi i szanuje, ten zawsze podda zwierzę kastracji i chipowaniu. Poglądy lewicowe, centrowe, czy prawicowe nie mają żadnego znaczenia. To kwestia odpowiedzialności i przyzwoitości.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1498169898987