Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Po raz 37 w Elblągu odbył się Bieg na Sześć Łap! - zobacz zdjęcia

25.02.2018, 07:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Po raz 37 w Elblągu odbył się Bieg na Sześć Łap! - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Grupa elblążan spotkała się, by wspólnie wziąć udział w niezwykłej akcji - Biegu na Sześć Łap. To już 37 edycja tej akcji, jaka miała miejsce w naszym mieście. Wczoraj, 24  lutego, kilkudziesięciu podopiecznych elbląskiego schroniska zostało wyprowadzonych na spacer.
 

Bieg na Sześć Łap to społeczna inicjatywa, która odbywa się w kilku miastach Polski. Od trzech lat, dzięki kilku pasjonatom odbywa się ona również w Elblągu. Głównym celem akcji jest promocja adopcji bezdomnych zwierząt ze schronisk oraz popularyzacja aktywności fizycznej w społecznościach lokalnych

- wyjaśniają organizatorzy.


W akcji mógł wziąć udział każdy, komu nie straszne jest przejście (lub przebiegnięcie) ok. 5 km. Ze względów organizacyjnych należało jednak wcześniej zadeklarować chęć wzięcia udziału w akcji.


- Zgłoszenia należało przesyłać  w wiadomości prywatnej na portalu społecznościowym facebook.com, podając imię, nazwisko i telefon kontaktowy – informowali organizatorzy. - Przed wejściem do schroniska stała osoba, która  sprawdzała listę, na której należało się podpisać. Po wpisaniu się na listę uczestnicy udawali się do wolontariusza po psa. Osoby, które przyszły na Bieg, a nie były wpisane, musiały poczekać, aż zostaną wydane psy osobom zgłoszonym.


Kolejna  edycja okazała się strzałem w dziesiątke. Ci, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w akcji zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.


Aktualne informacje o elbląskim Biegu

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Bieg na 6 łap ( zdjęć 68 )
Dodano: 2018-02-25 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ kotek
  Niedziela, 25.02

  Przestancie kisic z tym ,,biegiem,, Pieski wyszły ba spacer i tyle. Normalna rzecz tak jak oddychanie. Po co sie podniecac tym spacerem po raz 37. Pora zeby zorganizowac faktycznie zawody lub chociaz koleżenski bieg z pieskami.

 2. 2
  +16
  ~ Jola
  Niedziela, 25.02

  Zaskoczyla mnie miło ilosc przybyłych mieszkańców Elblaga. A jednak potrafimy wspolnie razem cos zrobić. Nie brakowało radości, dobrego humoru, miłośc i wspólnej dobrej zabawy. Dla zwierząt które większość swojego życia spędzają w ciasnym boksie taki spacer to coś za czym tesknia każdego dnia. Mieszkancy pokazali że potrafia kochac, szanować i dzielić się dobrem. Prawie wszyscy przynieśli smakołyki dla zwierząt a szaleństwa na białym puchu nie było końca. Bieg na 6 łap to nie tylko spacer z psem. To aktywność fizyczna która potrzebna jest dla zdrowia, to zrozumienie cierpienia, uczenie sie empatii i współczucia, oraz czerpanie radości z DZIELENIA SIE Z INNYMI. Pies to największy przyjaciel czlowieka i został stworzony dla człowieka. Dlatego należy mu się sszacunek. DZIEKUKE WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE . A obywatel kotek !!!!!! jak się nudzi to zapraszamy za miesiac i gwarantujemy że pobiegniesz maraton i poznasz dużo wspaniałych ludzi.

 3. 3
  +8
  ~ Psia pani
  Niedziela, 25.02

  Super sprawa, psy widać szczęśliwe

 4. 4
  --11
  ~ psiakupa
  Niedziela, 25.02

  a może tak raz do roku się spotkajcie i posprzątajcie psie kupy????????

 5. 5
  0
  ~ ikiv
  Niedziela, 25.02

  Wlaściciele psów mają ŁAPU ?

 6. 6
  +2
  ~ Domin
  Niedziela, 25.02

  A kiedy następny ?

 7. 7
  +6
  ~ Ktos
  Poniedziałek, 26.02

  Super sprawa że w tym zwariowany świecie są jeszcze osoby które chcą dac bezinteresownie cząstkę swojej dobroci i serca dla innych. Nie puste hasła nic nie wnoszące do życia wykrzykiwane na pseudomarszach a piękny gest dla zwierząt-spacer odrobina ciepła dla tych i tak skrzywdzonych istot-BRAWO WIELKI SZACUN

 8. 8
  +6
  ~ Pi
  Poniedziałek, 26.02

  Fajny pomysł, tylko prosiłbym dodać inną formę zapisów, a nie tylko Facebook,. Nie można by przesłać zgłoszenia na mail"a ?

 9. 9
  +3
  ~ Organizator do Pi
  Wtorek, 27.02

  Zgodnie z pkt. 5 regulaminu zgłoszenie do biegu można wysłać na 2 sposoby: * wiadomość prywatna na facebooku * mailowo na adres schroniska: elblag.schronisko@otoz.pl Pozdrawiamy!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3150489330292