Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

"Schronisko to nie sklep z pluszakami". Za nami Bieg na Sześć Łap - zobacz zdjęcia

08.04.2017, 21:40:59 Rozmiar tekstu: A A A
"Schronisko to nie sklep z pluszakami". Za nami Bieg na Sześć Łap - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Po raz kolejny grupa elblążan spotkała się, by wspólnie wziąć udział w niezwykłej akcji - Biegu na Sześć Łap. Dziś, 8 kwietnia, część podopiecznych elbląskiego schroniska zostało wyprowadzonych na spacer.
 

 

Bieg na Sześć Łap to społeczna inicjatywa, która odbywa się w kilku miastach Polski. Od dwóch lat, dzięki kilku pasjonatom odbywa się ona również w Elblągu. Głównym celem akcji jest promocja adopcji bezdomnych zwierząt ze schronisk oraz popularyzacja aktywności fizycznej w społecznościach lokalnych

- wyjaśniają organizatorzy.

W akcji może wziąć udział każdy, komu nie straszne jest przejście (lub przebiegnięcie) ok. 5 km. Ze względów organizacyjnych należało jednak wcześniej zadeklarować chęć wzięcia udziału w akcji.

Ku zaskoczeniu organizatorów po ostatniej edycji Biegu niektórzy uczestnicy zgłaszali się do schroniska z uwagami. Chcieli bowiem sami wybierać psy, z którym pójdą na spacer.

Czworonogi dobierane są losowo, wyprowadzane boksami. Dostaliśmy  informację ze schroniska, że niektóre osoby nie są usatysfakcjonowane z psa, którego otrzymali na bieg, że za mocno ciągnął, że za duży, że chcieliście mniejszego itd. Nie ukrywamy naszego zażenowania tą sytuacją i rozczarowania takim zachowaniem, bo idea Biegu na Sześć Łap zaczyna mijać się z jego koncepcją. Nie mamy wpływu na to, jakie psy zamieszkują w schronisku i jakie są dyspozycyjne w dniu biegu. Schronisko to nie sklep z pluszakami, gdzie możemy przebierać i dobierać według naszego gustu

– zaznaczają organizatorzy.

Po konsultacjach ze schroniskiem organizatorzy zdecydowali się zaostrzyć zasady Biegu. - W wyniku zaistniałej sytuacji, na prośbę kierownictwa schroniska zmuszeni jesteśmy wprowadzić rygorystyczne zmiany. Od kwietniowego biegu psy będą wydawane tylko osobom pełnoletnim oraz wolontariuszom – dodają organizatorzy.

Ci, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w akcji zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Bieg na 6 łap ( zdjęć 64 )
Dodano: 2017-04-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --14
  ~ Ppp
  Niedziela, 09.04

  A kupki po psach sprzątacie ?

 2. 2
  +8
  ~ ewa
  Niedziela, 09.04

  Brawo dla Was wszystkich! Taki Ppp widzi tylko jedno, a nie docenia waszego dobrego serca i zaangażowania ani tego, że pieski to najwspanialsze stworzenia na tym świecie. Kocham wszystkie pieski i życzę im znalezienia własnych domków i oddanych opiekunów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0487649440765