Wtorek, 29.09.2020, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Pożar w mieszkaniu przy ul. Żeromskiego. W akcji trzy zastępy strażaków

11.02.2016, 20:02:20 Rozmiar tekstu: A A A
Pożar w mieszkaniu przy ul. Żeromskiego. W akcji trzy zastępy strażaków
fot. Witold Sadowski

Dziś (11 lutego) przed godz. 19.30 w mieszkaniu jednego z budynków przy ul. Żeromskiego wybuchł pożar. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego i policję. Strażacy szybko ugasili ogień i nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru. Na szczęście nikt w wyniku tego zdarzenia nie odniósł obrażeń.

 

Strażacy zgłoszenie o pożarze mieszkania na pierwszym piętrze budynku przy ul. Żeromskiego otrzymali o godz. 19.27. Do akcji natychmiast zostały wysłane dwa pojazdy gaśnicze z JRG1 i podnośnik z JRG2. Jeszcze przed ich dojazdem budynek opuściły mieszkające w nim osoby. Strażacy musieli ewakuować 75-letnią kobietę, lokatorkę mieszkania, w którym wybuchł pożar oraz niepełnosprawną osobę zamieszkującą w tej samej klatce.

 

Jak nam się udało dowiedzieć, zarzewie ognia znajdowało się blisko pieca. Strażacy mieli spore problemy z poruszaniem się po mieszkaniu w związku z nagromadzeniem w nim przez starszą kobietę ogromnej ilości różnych przedmiotów. Po ugaszeniu ognia w celu dokładnego sprawdzenia mieszkania używali m.in. kamery termowizyjnej.

 

Na miejsce wezwano również policję, pogotowie energetyczne i ambulans ZRM. Lokatorka mieszkania, w którym wybuchł pożar, została przebadana na miejscu przez służby medyczne i w związku z tym, że nic jej nie dolegało nie została przewieziona do szpitala. Strażacy po skończonej akcji sprawdzili wszystkie mieszkania pod kątem obecności w nich tlenku węgla. Po tych czynnościach wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności wybuchu tego pożaru.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Galeria / Pożar w mieszkaniu przy ul. Żeromskiego. W akcji trzy zastępy strażaków ( zdjęć 18 )
Dodano: 2016-02-11 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.