Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2015

Po kilku latach przerwy CKZiU zorganizowało Studniówkę. Zobacz fotorelację

25.01.2015, 19:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Po kilku latach przerwy CKZiU zorganizowało Studniówkę. Zobacz fotorelację
fot. Majka Brejdak

W kameralnych warunkach, w zaciszu Kawiarni „Muza”, w sobotę (24.01) odbyła się Studniówka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Trzydziestu siedmiu abiturientów zdecydowało, że na symboliczne 100 dni przed maturą, tradycyjnie spędzą czas na balu.

Nie było Poloneza, za to przed przyszłymi maturzystami wystąpiły mali tancerze, dla których był to dopiero drugi publiczny występ.

 - Są to dzieci tańczące w elbląskim klubie „Jantar” – mówi Paulina Czyżyk, która razem z Piotrem Czyżykiem trenuje młodych tancerzy. - Mają po 10-12 lat. Pierwszy występ w grupie formacyjnej mają już za sobą, a to jest kolejny – na specjalne zaproszenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Kolejną tradycją balów studniówkowych staje się pociąg tańczony wspólnie do piosenki Ryszarda Rynkowskiego. Nie zabrakło go również na Studniówce CKZiU i trzeba przyznać, że był to najbardziej skomplikowany pociąg, jaki udało nam się zaobserwować podczas tegorocznych zabaw elbląskich maturzystów.

Choć szkoły średnie co roku świętują hucznie symboliczne 100 dni do matury, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nie jest to regułą.

 

Jest to pierwsza od trzech lat Studniówka w naszej szkole. Normalnie odbywały się cały czas, ale przez trzy lata nie udało nam się go zorganizować – młodzież nie chciała. A w tym roku się udało

– wyznaje dyrektor CKZiU, Maria Góralczyk.

Wspólne odreagowanie przedmaturalnego stresu na pewno przyda się przed maturą. Radosne pląsy, dużo śmiechu, to najlepsze antidotum na lęki, które towarzyszą wszystkim maturzystom, bez względu na wiek i doświadczenie. Spytaliśmy dyrektor szkoły czym różni się studniówka CKZiU od pozostałych?

– Niczym – odpowiada Maria Góralczyk. - Tak samo szaleją, tak samo się bawią, tak samo są zadowoleni, zachwyceni i tak samo się obawiają matury, i bardzo im na niej zależy, ponieważ większość wybiera się na studia.

Maturzyści często nie wiedzą jak dalej pokierować swoim życiem, czy tak też jest w przypadku abiturientów CKZiU?

 – Nasi wiedzą – mówi z przekonaniem dyrektor Góralczyk. -  Nasi już są doświadczeni życiowo i doskonale wiedzą czego chcą.

Czego zatem dyrekcja i grono pedagogiczne życzą swoim podopiecznym?

 

Żeby mądrze i dobrze podejmowali dalsze życiowe decyzje. Ich życie już trochę nauczyło. To są ludzie dorośli- 18-latkowie, 30-latkowie, po przejściach, ale z przyszłością. Tą przyszłość myśmy im stworzyli, i teraz żeby dalej wybierali mądrze i dobrze

– w imieniu wszystkich nauczycieli złożyła życzenia dyrektor Góralczyk.

Powiedzenie „lepiej późno niż wcale" rzadko pasuje do sytuacji tak, jak w przypadku abiturientów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Trzymamy kciuki za wyniki matur i życzymy powodzenia w realizacji dalszych edukacyjnych zamierzeń.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Studniówka CKZiU ( zdjęć 53 )
Dodano: 2015-01-25 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ JFK
  Poniedziałek, 26.01

  Po zdjęciach widać, że bawili się chyba dobrze

 2. 2
  +8
  ~ bandi
  Poniedziałek, 26.01

  Super! I Nadętych panien brak :)

 3. 3
  +6
  ~ a
  Poniedziałek, 26.01

  Wszyscy uśmiechnięci. Nauczyciele razem ze słuchaczami. Super szkoła dla tych uczących się "po czasie". Sam ją kiedyś kończyłem, szkołę policealną TI i pracuję jako informatyk. Super pomocni nauczyciele i wspaniała atmosfera. A przyjaźnie wtedy zawarte trwają do dziś.

 4. 4
  +7
  ~ parabola
  Środa, 28.01

  Żałuję, że nie mogłam tam być. Szkołę CKZiU polecam każdemu. Przez to, że szkoła jest kameralna - dostrzega się każdego ucznia. Poświęca się jemu czas. Dobro słuchacza to priorytet.

 5. 5
  --1
  ~ jakiś
  Wtorek, 24.02

  fajnie czekamy na studniówkę uniwersytetu 3 wieku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.149472951889