Czwartek, 29.07.2021, Imieniny: Marta, Olaf, Flora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Maria Kosecka: "Koledzy" z opozycji z uśmiechem czytają obraźliwe komentarze (opinia nadesłana)

02.02.2020, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Maria Kosecka: "Koledzy" z opozycji z uśmiechem czytają obraźliwe komentarze
fot. Adrian Sajko

Wielokrotnie poruszałam w swoich wystąpieniach temat hejtu. Jest to, o czym już tak naprawdę nie trzeba chyba nikogo przekonywać, zjawisko wymagające szczególnego potępienia. Atak przeprowadzany anonimowo, niejednokrotnie używając nieprawdziwych, wymyślonych historii jest najgorszym rodzajem podłości i tchórzostwa.

 

Przypomnę moje wcześniejsze komentarze:


…Nie mogę bowiem przejść do porządku dziennego nad zjawiskiem hejtowania osób aktywnych, konsekwentnie działających na rzecz mieszkańców. Moja działalność to od początku pomoc potrzebującym, osobom w trudnej sytuacji materialnej, chorych i w podeszłym wieku. To również wpływanie na rozwój miasta i poprawę poziomu życia elblążan. Z satysfakcją i bez fałszywej skromności mogę stwierdzić, że na tym polu odnotowałam wiele zakończonych sukcesem projektów. Moje wnioski i proponowane usprawnienia na co dzień pomagają lokalnej społeczności w codziennym życiu.

Świadoma jestem, że nie wszystkim jest to na rękę, nie zamierzam jednak zmieniać swojej filozofii życiowej. Pomoc innym i zmienianie otoczenia nadal stanowić będą motto mojej działalności.


Chciałbym jednocześnie zaapelować do moderatorów portali internetowych, o nie umieszczanie obraźliwych komentarzy. Wprowadźmy w elbląskiej przestrzeni internetowej w czyn kampanię „HEJT STOP”. Obraźliwe wpisy zamieszczają te same osoby, zablokujcie możliwość umieszczania przez te osoby wpisów…


Jak widać pomimo upływu czasu nic się nie zmienia. Aktualnie w Elblągu mamy poważne problemy w różnych aspektach funkcjonowania miasta. Jest to efekt zdarzeń, nie zawsze zależnych od polityki lokalnej, co nie przeszkadza w przeprowadzaniu bezpardonowych ataków na aktualnego gospodarza miasta. Stanowi to pożywkę dla kolejnych ataków i niewybrednych komentarzy. Idealnie byłoby gdyby moderatorzy hejtu przenieśli swoją aktywność w działaniu w realu i starali się czynnie poprawiać otaczający ich świat.

Niestety od jakiegoś czasu mamy do czynienia jedynie z bierną krytyką bez jakichkolwiek konkretnych działań. Od samego mieszania herbata nie będzie słodsza!


Hejterzy czują się bezkarni w swojej anonimowości, portale z zadowoleniem liczą ilość wejść na artykuły wzbudzające niezdrowe emocje, a tzw. „Koledzy” z opozycji z uśmiechem czytają obraźliwe komentarze pod adresem przeciwników.

Nikt nie protestuje, nie staje w obronie, nie krytykuje, nie podejmuje polemiki. Taka bezczynność napędza spiralę kolejnych i kolejnych wpisów. Dlaczego apele pojedynczych osób z lokalnej polityki pozostają osamotnione, dlaczego nie staną wszyscy w jednym szeregu? Odpowiedź wydaje się być prosta, zapewne wszyscy się domyślają.

 

Maria Kosecka

Oceń tekst:

Ocen: 20

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Luka
  Piątek, 31.01

  Interesujący artykuł do "wybuchowej mieszanki narodowo - społecznej" mieszkańców zacnego Elbląga. Przekuć wszystkie narzekania w czyn lub podać ciekawe wnioski i koncepcje. Prawda , prawda , prawda.

 2. 2
  --29
  ~ wicia
  Piątek, 31.01

  No to widać że pani była radna idzie drogą pani Staroń z Olsztyna i rozpoczęła drogę ku Senatowi. Ale Staroń jest jedna w swoim rodzaju, więc trzeba coś wymyślić własnego proszę pani, by spełnić swoje marzenia.

 3. 3
  +50
  ~ JAGODA
  Piątek, 31.01

  Pani Mario to jest prawdziwe co Pani pisze. Ludzie są " dorośli ", a jakże nieodpowiedzialni pisząc takie HEJTY. Uważają oni bowiem, że ANONIMOWO mogą więcej i więcej, gdyż są bezkarni. Mogą obrażać, opluwać i podważać nieskazitelne charaktery innych ludzi, Prezydenta i opozycję. Dziwię się takim zachowaniom tych ludzi, często są to ludzie z PIS, którzy atakują opozycję. Nie mam pojęcia o co tu chodzi i do czego to prowadzi. Myślę, że są to ludzie zdemoralizowani, zagubieni i nie mają sposobu na swoje życie, a jedynie opluwać, ośmieszać i "dokopywać" innym. KIEDY TO SIĘ WRESZCIE SKOŃCZY" - W jakim świecie my żyjemy. Szkoda słów/ Podziwiam panią za pani spokój wewnętrzny i nie poddawanie się presji tym atakom. Wielki wstyd dla takich hejtujących, którzy jak widać jeszcze nie dorośli.

 4. 4
  --24
  ~ Wiosna idzie
  Piątek, 31.01

  Marysia sie obudziła ze snu zimowego :)

 5. 5
  +8
  ~ Cyrk
  Piątek, 31.01

  A kto ich wszystkich wybrał na radnych, do sejmu,senatu wy bezmozgowcy wyborcy.

 6. 6
  --34
  ~ ławeczka dla seniora
  Piątek, 31.01

  Pani Kosecka proszę zdefiniować ten mityczny hejt. Czy ja panią i pani kolegów obrażam komentując dosadnie pani i ich miałkie i trywialne pomysły i działania. Przed głupimi i kłamliwymi zarzutami można się obronić, nikt pani prawa do obrony nie blokuje. Zaś to że niema pani argumentów na swoją obronę to wyłącznie pani wina nie żadnych mitycznych hejterów. We własnym kółku wzajemnej adoracji może się pani dowartościować, a na forum publicznym proszę prowadzić rzeczową dyskusję na fakty i argumenty, a nie zgłaszać apele kneblujące opinie. Są środki prawne pozwalające pociągnąć do odpowiedzialności oszczerców ale opinie i oceny pani "inicjatyw" są wolne od takich zagrożeń i w żadnym wypadku nie należy ich kneblować tak jak i uzasadnionych faktami zarzutów.

 7. 7
  --14
  ~ Spa
  Piątek, 31.01

  Heit? Uczciwi nie musza sie bac heitu.Heitu boja sie cwaniaki bo w sieci mozna pietnowac cwaniaków i dorobkiewiczów.

 8. 8
  --30
  ~ ławeczka dla seniora
  Piątek, 31.01

  Żałosne te żale jednej z najbardziej miałkich i trywialnych radnych w historii. Co z tą darmową komunikacją rypła się? Niech sobie pani w ogródku ten pomnik Piłsudskiego postawi, albo lepiej niech go pani ufunduje dla miasta za własne. Wtedy jakiś szacunek pani zyska. Bicie piany go pani nie przysporzy

 9. 9
  +20
  ~ podatnik
  Piątek, 31.01

  Szanowna Pani ! Pisze Pani "Moja działalność to od początku pomoc potrzebującym, osobom w trudnej sytuacji materialnej, chorych i w podeszłym wieku", a na czym ta pomoc polega ? Rozumiem idzie Pani do tych osób, gotuje im, sprząta, zmienia pampersy ( jak trzeba ) dzieli się Pani z nimi dietą. Bo "załatwianie" spraw przez radę i stowarzyszenia itp. to nie pomoc ! 90 % potrzebujących - pomijając przypadki losowe to własne zaniedbania. Nie spotkałem osoby, która by przepracowała 30-40 lat bez środków do życia ! Wychowanie dzieci wpojenie obowiązku opieki nad rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. No cóż na tych co za młodu nie myślą o starości zbija się kapitał polityczny, najczęściej kosztem tych co pracują, bo jak powiedział Milton Friedman "nie ma obiadu za darmo" ktoś musi za niego zapłacić

 10. 10
  +25
  ~ odpowiedź
  Piątek, 31.01

  Dobrze by było żeby ławeczka podpisał się z imienia i nazwiska wtedy by było ciekawie .Tchórzostwo to nie sposób na poprawę występujących problemów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.