Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Prezydent Wróblewski odpowiada. Trwa pojedynek na oświadczenia (opinia nadesłana)

06.07.2018, 16:20:31 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Wróblewski odpowiada. Trwa pojedynek na oświadczenia

Rada Sponsorów EKS START Elbląg w opublikowanym oświadczeniu zarzuciła mi mijanie się z prawdą i dyskredytowanie sponsorów wspierających finansowo Klub.


Zapewniam, że doceniam rolę i znaczenie partnerów Klubu, którzy wspierają finansowo drużynę piłki ręcznej. Darzę ich należnym szacunkiem za to, iż swoją ofiarnością wspierają Klub. Mam świadomość, że każdy z nich przyczynia się do rozwoju sportowego drużyny, co widać po wynikach w ostatnich sezonach. Nie było i nie jest moim zamiarem godzenie w ich dobre imię, jak sugerowano to w komunikacie.


Jednakże twierdzenie, że podane na konferencji dane dotyczące finansów Klubu i wysokości wsparcia są nieprawdziwe, jest dalece nieuprawnione.


Wielkość środków przekazywanych z budżetu Miasta i spółek miejskich oraz nieodpłatne udostępnianie hali sportowej sięga w tym roku wysokości 1.015 tys. zł. Na wniosek Klubu rozumiejąc, że będzie to stanowiło dodatkowe źródło dochodów, przekazałem prawo do sprzedaży karnetów, wcześniej rozprowadzanych przez MOSiR. Nominalna ich wartość wynosi 150.000 zł, a na jednym ze spotkań ze sponsorami otrzymałem zapewnienie, że przeprowadzona będzie kampania reklamowa, która pozwoli uzyskać ze sprzedaży wyższą kwotę.


W tym roku odbyłem kilka spotkań z przedstawicielami Zarządu i Rady Sponsorów, na których omawialiśmy stan finansowy i poszukiwaliśmy możliwości zrównoważenia budżetu Klubu. To na nich zaproponowałem opracowanie planu naprawczego oraz redukcji wydatków. Na potrzeby tych spotkań Klub przygotował „Rozliczenie finansowe EKS START – 2017 r.” oraz „Plan finansowy EKS START – do 30 czerwca 2018 r.” i „Plan finansowy EKS START Elbląg – od lipca 2018 r.”. To z tych dokumentów pochodzą dane, które podawałem na konferencji prasowej. Jeśli zarzuca mi się przekazywanie nieprawdy, to nieprawda ta była zawarta w informacji jaką otrzymałem z Klubu.


Nie chcę polemizować z podanymi przez Radę Sponsorów danymi dotyczącymi budżetu Klubu za lata 2016-2018, ale gdyby Zarząd Klubu urealnił budżet do możliwości wsparcia ze strony Miasta i sponsorów wcześniej niż w obecnym roku, to być może nie doszłoby do kilkusettysięcznego zadłużenia.


Jestem przekonany, że jest to krok w dobrą stronę i wierzę, że przy wsparciu Miasta i sponsorów uda się rozwiązać problemy finansowe Klubu.
 

 

Witold Wróblewski
Prezydent Elbląga

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Elbążanin
  Piątek, 06.07

  Można odnieść wrażenie, ze wszyscy kłamią. Ale jeden wniosek jest słuszny, należy dokładnie przyjrzeć się realizacji budżetu Klubu, a potem wyciągnąć wnioski na przyszłość. Wyciąganie ręki po pieniądze to nie jest opcja. To zwykle chciejstwo. Jeśli Klub jest zadłużony na setki tys., to najwyższy czas działać. To kompetencja jego właścicieli, a nie PM. Szkoda tylko, że cierpią na tym zawodniczki i elblaski sport. Apel do PM: warto byłoby opracować plan, co trzeba zrobic, żeby StArt zameldował się w przyszłości na pierwszym miejscu rozgrywek ligowych.

 2. 2
  +3
  ~ tqaz
  Piątek, 06.07

  Za pózno Witia, za póżno. Teraz znajdź miliony, bo KRAM się wycofał :-)))

 3. 3
  +5
  ~ Elbinger
  Piątek, 06.07

  Grabażowi elbląskiego sportu towarzyszowi Wróblewskiemu dziękujemy !!!

 4. 4
  +6
  ~ dyrektor szkoły
  Piątek, 06.07

  Ty elbinger przygotowuj konspekty na następny rok szkolny a nie uprawiasz propagandę

 5. 5
  +10
  ~ wer
  Piątek, 06.07

  Co wy na tego Wróbla jedziecie system finansowania sportu jest chory. Miasto udostępnia nieodpłatnie infrastrukturę i za wyniki może zawodniczkom sypnąć jakąś premią bo ich wyniki premiują też miasto ale nie ładować w klub który nie organizuje ligii i rozgrywek międzyszkolnych czy podwórkowych. Nijak nie popularyzuje sportu i kultury sportowej. Te jęki zawodowego klubu są po prostu żałosne. Nie rób pod siebie Wróbel gdyby KRAM już dawno nie planował wycofać się ze wsparcia to by tego nie zrobił. To biznesmen ma w d... obrażanie, interesują go pieniądze. Nie musisz się tak kajać ludzie nie chcą żebyś rozpie...ł ich pieniądze

 6. 6
  --2
  ~ Kiki i Piki
  Piątek, 06.07

  1 liga wystarczy.Oczywiscie dwie,trzy seniorki .Reszta młodziez elbląska.Czas na zmaiany.Precz z zawodniczkami z importu.One rójnuja budżety klubów.Mleko sie rozlało ,grac młodzieża i szukac sponsorów i przedewszystkim kibiców .

 7. 7
  +11
  ~ marek23
  Piątek, 06.07

  Od kiedy Start jest klubem zawodowym ? Odszedł sponsor tytularny - to wielka strata .Zamiast stabilizacji mamy jeszcze większą dziurę budżetową .Jak ją zapełnić - może niech wykażą się pomysłowością ci wszyscy ,,znawcy " ,którzy wiedzą wszystko najlepiej .Narobiliście wielkiej szkody drużynie z takimi tradycjami .Odejście od sponsorowania Startu przez firmę Kram to również wasza zasługa .Brawo pewnie jesteście z siebie dumni .

 8. 8
  +5
  ~ anonim
  Piątek, 06.07

  PiSiory jak zwykle ,,znalazły kozła ofiarnego'' i z tylnego siedzenia nic nie robiac,krytykują.Z taka radą pisowska to cud że Wróblewski tyle inwestycji zaplanował i realizuje bo wszystko negują byleby negowac...

 9. 9
  --2
  ~ Obserwator
  Piątek, 06.07

  Bardzo dobrze Panie prezydencie pieniądze lepiej na młodzież albo coś w mieście z robić a nie na marne studnia bez dna efekty żałosne

 10. 10
  +3
  ~ Twój email
  Sobota, 07.07

  Spełniać życzenia mało skutecznych działaczy, aby zaspokoić ich mocarstwowe ambicje ? Ja również bym chciał aby wszystkie elbląskie kluby występowały w najwyższych klasach rozgrywkowych w naszym kraju i co roku odnosiły sukcesy w europejskich rozgrywkach, ale trzeba mierzyć siły na zamiary !!! Profesjonalne uprawianie sportu powinno być oparte na zdrowych zasadach finansowych, a pomoc samorządu mogłaby polegać na udostępnianiu obiektów sportowych i dofinansowaniu szkolenia młodzieży. W minionym sezonie mogliśmy się przyjrzeć frekwencji na trybunach w trakcie rozgrywek w których uczestniczyły nasze profesjonalne zespoły. ZNIKOMA !!! Myślę że jeżeli te kluby grałyby nawet o jeden, lub dwa szczeble niżej, a grali w nich wychowankowie to zainteresowanie tymi rozgrywkami nie byłoby mniejsze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.