Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Zderzyły się dwa samochody osobowe. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili żołnierze WOT

21.02.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zderzyły się dwa samochody osobowe. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili żołnierze WOT
Fot. 43. BLP Braniewo

Na drodze z Milejewa do Braniewa (powiat elbląski) zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Jechało nimi łącznie sześć osób. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, którzy jechali na służbę.

 

Na śliskiej drodze, po nocnych opadach mokrego śniegu, czołowo zderzyły się ze sobą Renault Laguna i Opel Meriva. Laguną jechało pięciu żołnierzy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, Oplem podróżował starszy mężczyzna. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie.

 

W trakcie przemieszczania się drogą nr 504 wraz ze st. szer. Pawłem Stackiewiczem najechaliśmy na wypadek samochodowy. W wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów ucierpiało co najmniej pięciu z sześciu pasażerów. St. szer. Paweł Stackiewicz zabezpieczył miejsce zdarzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo innych uczestników ruchu a ja w tym czasie rozpocząłem udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym

 

— relacjonuje por. Paweł Sielski.

 

Z relacji żołnierzy wynika, że mężczyzna podróżujący Oplem doznał najprawdopodobniej złamania nogi, która została uszkodzona przez zakleszczone elementy wnętrza pojazdu. Jeden z podróżujących Renault w wyniku uderzenia o słupek boczny pojazdu doznał urazu głowy oraz krwotoku, który został zaopatrzony. Drugi z pasażerów Renault uskarżał się na silny ból pleców – dlatego też z obawy o możliwy uraz kręgosłupa został zabezpieczony bez zmiany ułożenia ciała do czasu przyjazdu służ ratunkowych. W czasie udzielania pierwszej pomocy na miejsce docierali kolejni kierowcy, którzy angażowali się w udzielanie pomocy poszkodowanym. Zorganizowano folie NRC i koce, aby uchronić poszkodowanych w wypadku przed wychłodzeniem organizmu.

 

Jak dodaje żołnierz braniewskiego batalionu, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli przytomni, ze wszystkimi był kontakt. Rannych przejęły służby ratownicze, a żołnierze WOT udali się do jednostki.

 

st. szer. Wojciech Andrearczyk

ekspert ds. komunikacji

43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie

Wojska Obrony Terytorialnej

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ tradycyjnie
  Wtorek, 21.02

  I tak powstaje legenda bohaterstwa - najpierw złamali skrzydełko wróbelkowi, a następnie bohatersko zanieśli go do weterynarza. To że gnali ponad rozsądek i śliską jezdnię idzie już w kąt. Nierozwagę trzeba przykryć "bohaterskim" ratowaniem wróbelka. A bohaterów więcej niż obitych kawalerzystów, najbardziej zasłużony był ten który leżał w bezruchu czekając na medyków. Jutro "kawaleria" poda informację, że winny jest cywil.

 2. 2
  --6
  ~ zgryźliwa
  Wtorek, 21.02

  Czekam kiedy zwolennicy opcji niemieckiej i lewicy zaczną naklejać sobie na samochody napisy "nie chcę być ratowany przez żołnierzy WOT"

 3. 3
  --2
  ~ Rafałelb
  Wtorek, 21.02

  Chwała bohaterom !

 4. 4
  +1
  ~ Rafałelb
  Wtorek, 21.02

  Tekst pewnie opracowany przez pewną agencję z Bydgoszczy ?

 5. 5
  +4
  ~ Woty sroty
  Wtorek, 21.02

  Niedługo w tym biedawojewodztwie co drugi będzie w wot, wtedy codziennie będziemy czytali kilka artykułów o naszych bohaterach , którzy z braku wykształcenia i pomysłu na siebie poszli do jakże ciężkiej służby dla narodu i będą ratować świat

 6. 6
  +2
  ~ ~do zgryźliwej
  Wtorek, 21.02

  Wolę nie być przez nich, z powodu braku rozwagi kawalerzystów w hełmie, przejechany (poszkodowany) i nie być ratowany. Gdyby mieli wykłady z korzystania z mózgu w różnych warunkach, to nie było by potrzeby "ratowania". Wracamy gwałtownie do II RP - wojsko było bohaterskie i za nic nie odpowiadało . WOT jak Koło Gospodyń Wiejskich - jest wszędzie i do wszystkiego, a jaka napuszona! Gdyby nie "kawalerzyści" w hełmie, to by nie było trzeba ratować.

 7. 7
  +1
  ~ Do gość
  Wtorek, 21.02

  nic dziwnego jak w tym chorym kraju ogranicza sie zalogi karetek do minimum aby mozna bylo wiecej krasc

 8. 8
  --1
  ~ Jaś
  Środa, 22.02

  Siedzą grubasy na kanapach i komentują . Ruszać się i na week do Wotow! Brawo żołnierze ! Tak 3mac !

 9. 9
  --1
  ~ Jaś
  Środa, 22.02

  Siedzą grubasy na kanapach i komentują . Ruszać się i na week do Wotow! Brawo żołnierze ! Tak 3mac !

 10. 10
  +1
  ~ Dzban
  Środa, 22.02

  Dzban zawsze dzbanem będzie. Zachciało się sztuczek na szosie ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1223919391632