Poniedziałek, 23.09.2019, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Potrącenie rowerzysty na Traugutta. Mężczyzna zabrany do szpitala (aktualizacja)

22.10.2017, 14:33:25 Rozmiar tekstu: A A A
Potrącenie rowerzysty na Traugutta. Mężczyzna zabrany do szpitala (aktualizacja)
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji, Witold Sadowski)

Samochód osobowy jadący ulicą Traugutta potrącił dziś (22 października) rowerzystę.

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00. 55-latek jadący rowerem został potrącony przez samochód osobowy.

Rowerzysta został zabrany do szpitala. Był przytomny, miał ranę ciętą głowy

– informuje strażak pracujący na miejscu.

- Piesi i rowerzyści stanowią w okresie jesienno-zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych i rowerzystów, aby w tych niebezpiecznych miesiącach dbali o swoje bezpieczeństwo - zaznaczył Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu.

Aktualizacja:

Niestety rowerzysta nie rozejrzał się przed wjechaniem na przejście dla pieszych. Gdyby kierowca samochodu nie zachował szczególnej ostrożności dojeżdżając do przejścia i nie zwolnił do 20 km/h mogło dojść do tragedii.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ krax
  Niedziela, 22.10

  Na pasy rowerem się niie wjeżdża . Tylko wchodzi. Chyba że jest namalowany obok pasów czerwony pas

 2. 2
  +23
  ~ rowerzysta
  Niedziela, 22.10

  rowerzyści jak święte krowy czy jest droga dla rowerów czy przejście jadą jakby mieli wszędzie pierwszeństwo stanowią zagrożenie dla ruchu drogowego o pieszych nie wspomnę i z tego powodu powinni płacić oc ,bo kto zapłaci za szkodę na pojeździe ? rozbitego łba mi jakoś nie żal

 3. 3
  +8
  ~ anonim
  Niedziela, 22.10

  Co za dureń wymyślił przepis przejazdu przez przejscie .A teraz walcza z tym problemem chory kraj.Nie wspomnę o światłach do jazdy dziennej większość kierowców ma bez homologacji i nie wiedzą jak ich używać.Poolicja powinna przeprowadzić wielka akcję.

 4. 4
  +4
  ~ alexis
  Niedziela, 22.10

  przed każdym przejściem rowerzyści powinni się zatrzymać i przeprowadzić rower bez względu czy jest tam czerwony pas czy nie. Samochody nawet jeśli jeżdzą prawidłowo po mieście to może to być max 50 km/h gdy nie ma ograniczeń rowerzysta też jedzie dosyć szybko i zdarza się tak, że trafiają tak że akurat z auta jest niewidoczy i kończy się to źle przede wszystkim dla niego właśnie. Także trochę rozsądku

 5. 5
  +9
  ~ karen
  Niedziela, 22.10

  nie żal mi tego rowerzysty bo sam sobie winien,przecież on jest takim samym użytkownikiem jezdni jak i auto,dlatego tak samo oc powinien płacić.

 6. 6
  +1
  ~ Kierowca/rowerzysta
  Niedziela, 22.10

  Oooo już przestańcie narzekać na rowerzystów. Kierowcy tacy sami idioci niczym się nie różnicie. Tylko żal wam d... ściska za to oc. Pilnujcie wszyscy swojego nosa i bezpieczeństwa to wypadków będzie mniej. A rowerzysta powinien mieć kask i by łeb nie był rozcięty. Dobranoc.

 7. 7
  +1
  ~ swiadek koronny
  Niedziela, 22.10

  Zdj nie z tego zdarzenia.

 8. 8
  +8
  ~ Dodam
  Niedziela, 22.10

  Chodnik dla pieszych a rowery na ścieżki i ulice. Macie piękny asfalt wszędzie i nie płacz cię że samochody, bzdury rowerzyści nie znają znaków i przepisów i dlatego jadą chodnika mi.

 9. 9
  +13
  ~ jan-49
  Niedziela, 22.10

  wiekszosc rowezystow nawet przed przejsciami dla pieszych nie zwalnia maja gdzies przepisy i innych poruszajacych sie na przejsciach GDZIE JEST POLICJA?za zakie zachowania rowezystow powinny byc wysokie mandaty zobaczcie co rowezysci wyrabiaja na 12-lutego po stronie gdzie nie ma sciezki rowerowej spychaja pieszych i jezdza jak wariaci a po drugiej stronie ulicy gdzie jest sciezka rowerowa pusto GDZIE JEST POLICJA? a pozniej zdziwienie ze wypadek rowerzysty na przejsciu CZESCIOWO WINNA JEST POLICJA bo wszedzie ich pelno tylko nie tam gdzie sa potrzebni

 10. 10
  +10
  ~ :(
  Poniedziałek, 23.10

  To samo miejsce 23 października godzina 7.01 - rowerzysta przejechał przez przejście z całym impetem, nie zatrzymał się, żeby ocenić co się dzieje na jezdni. Ale co tam, rowerzystów nie obowiązują przepisy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.