Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Rada Miejska bez przewodniczącego

22.01.2007, 17:18:31 Rozmiar tekstu: A A A
Rada Miejska bez przewodniczącego

Janusz Nowak, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej i przewodniczący Rady Miejskiej stracił mandat radnego. Powód? Niedostarczenie na czas oświadczenia majątkowego do wojewody.

Jak informuje biuro prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego, 14 przewodniczących rad gmin, 7 przewodniczących rad miast i jeden przewodniczący rady powiatu nie złożyło w terminie oświadczeń. Gminy, w których wygasł mandat przewodniczącego, to: Dywity, Dźwierzuty, Janowo, Markusy, Ełk, Gietrzwałd, Małdyty, Miłki, Ostróda, Piecki, Prostki, Srokowo, Świątki i Świętajno. Mandaty utracili także przewodniczący rad miejskich w Kętrzynie, Miłakowie, Młynarach, Szczytnie, Tolkmicku, Zalewie i Elblągu oraz przewodniczący Rady Powiatu w Gołdapi.

Janusz Nowak poinformował nas, że będzie odwoływał się od tej decyzji. Całą winę - według byłego już przewodniczącego - ponosi biuro Rady Miejskiej, które po terminie przesłało jego oświadczenie do Olsztyna, pomimo, że samo oświadczenie do rady złożone zostało na czas. 

Zmieniona ordynacja stanowi, że 30 dni po wyborach samorządowcy muszą złożyć dwa oświadczenia: majątkowe i o działalności gospodarczej małżonka. Przewodniczący rad, starostowie, wójtowie i burmistrzowie - wojewodzie, a radni - swoim przewodniczącym. Kto nie zdąży, traci mandat.

Wcześniej zabierano tylko dietę lub wynagrodzenie. M.in. dlatego w kadencji 2002-2006 „za gapiostwo” diety nie pobierał Czesław Dębski, radny klubu Czas na Elbląg. W Radzie Miejskiej Janusza Nowaka zastąpi Norbert Berliński (lat 68), który w okręgu wyborczym numer 3 otrzymał 216 głosów.

Fot. Adam Wołosz (Janusz Nowak - w środku)

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ alfik
  Poniedziałek, 22.01

  Brawo,jezeli zostanie to uprawomocnione,to moje gratulacje dla towarzysza Nowaka,to mu sie nalezało,bede naprawdę zadowolony.

 2. 2
  0
  ~ ala
  Wtorek, 23.01

  ja tez

 3. 3
  0
  ~ amelia
  Środa, 24.01

  ...„za gapiostwo” diety nie pobierał Czesław Dębski... - nie zupełnie. Dębski nie chciał ujawnić swoich dochodów i powiedział w wywiadzie, że gdyby go to miało kosztować mandat, to by go złożył, a dochodów by nie ujawnił.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.