Piątek, 17.09.2021, Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

EKO chce wprowadzić pakiet swoich uchwał

20.02.2011, 13:43:15 Rozmiar tekstu: A A A
EKO chce wprowadzić pakiet swoich uchwał

Elbląski Komitet Obywatelski spotyka się w poniedziałek z prezydentem Elbląga Grzegorzem Nowaczykiem. Tematem spotkania jest tzw. pakiet uchwał obywatelskich, który zdaniem Komitetu jest niezbędny do wdrożenia przez samorząd elbląski, aby zapewnić mieszkańcom realny udział we współzarządzaniu miastem. Komitet deklaruje współpracę przy ich tworzeniu i wdrażaniu.

Warto podkreślić, że pakiet już raz był tematem spotkania Komitetu z obecnym prezydentem, wtedy kandydatem na ten urząd. Odbyło się ono przed drugą turą wyborów prezydenckich. Po spotkaniu Komitet postanowił oficjalnie poprzeć kandydaturę Grzegorza Nowaczyka na prezydenta Elbląga.

Co zawiera pakiet 14 projektów uchwał Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego?

Przede wszystkim uchwałę wprowadzającą obywatelską inicjatywę uchwałodawczą. A także projekty dotyczące: możliwości powołania Rad Dzielnicowych, wprowadzająca konsultacje społeczne z mieszkańcami Elbląga, powołania think-thanku Obserwatorium Rozwoju Elbląga, powoływania i funkcjonowania partnerstw działających na rzecz rozwoju miasta, wprowadzenia inicjatywy lokalnej, komunikowania się Urzędu Miejskiego z mieszkańcami Elbląga, powołania w instytucjach miejskich Społecznych Rad Programowych, odtworzenia dawnej Resursy Mieszczańskiej z przeznaczeniem na Resursę Obywatelską, powołania rzecznika praw seniorów, powołania sieci Klubów Seniorów, powołania sieci Klubów Młodzieżowych, opracowania wieloletniego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i inicjatywami obywatelskimi mieszkańców Elbląga, Karty Etycznej Radnego.

- Widzimy potrzebę lepszej komunikacji Ratusza z mieszkańcami. Trzeba poprawić stronę internetową. Wysyłać do zainteresowanych mieszkańców newsletter. Drukować broszury informacyjne np. z budżetem miasta czy ważnymi przedsięwzięciami władzy – mówi Arkadiusz Jachimowicz.

Elbląski Komitet Obywatelski nie najlepiej ocenia pracę radnych ostatnich kadencji. Dlatego EKO chce, wspólnie z elbląskimi mediami, wprowadzić program Barometr. Czyli projekt monitorowania aktywności radnych miejskich.

- Będziemy zwracali uwagę, czy dany radny zasiada w komisjach, jest obecny na posiedzeniach komisji i sesji, ile złożył interpelacji, ilu mieszkańców przyjął na dyżurze, czy organizuje swoje dyżury poza Urzędem Miejskim – mówi Arkadiusz Jachimowicz. – Teraz pewnie niewiele osób zna radnych z imienia i nazwiska. Nie zna ich działalności dla miasta.


 

MP

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ abc
  Niedziela, 20.02

  EKO to jacyś katoliccy socjaliści. Niczym nie różnią sie od PIS.

 2. 2
  +2
  ~ ngo
  Niedziela, 20.02

  To może wszystkie zadania związane z komunikowaniem społeczeństwu decyzji władz przekazać pozarządowcom i zmniejszyć tym samym osobowy skład tego działu od komunikacji stworzonego przez nowe władze. Da to oszczędności etatowe i budżetowe a zadania będą robić ci którzy o ich realizację tak mocno postulują do nowego prezydenta.

 3. 3
  +6
  ~ koń by się uśmiał
  Niedziela, 20.02

  Lubię ogłądać takie zdjęcia Tancerz i trener tańca.W ciemno można postawić na pozytywne rozwiązania finansów miasta.

 4. 4
  0
  ~ d
  Niedziela, 20.02

  w EKO to jakieś społeczniaki są?

 5. 5
  +2
  ~ florek
  Niedziela, 20.02

  Nie uwierzę!Nie wierzę Wam,radni-'zaradni'.I chyba nikt Wam w tym mieście w *bajki*nie uwierzy.Wy radni,dbacie,ale o własny interes i rodziny...swoje własne.Dopuki my zwykli mieszkańcy nie będziemy mieć wpływu na decyzje jakie Wy radni podejmujecie,doputy ja będę namawiał Elblążan,by Wam nie ufać.I co mi zrobicie?Nas jest więcej niż Was radnych*bezradnie-zaradnych*

 6. 6
  --1
  ~ karol
  Niedziela, 20.02

  a co sie stało ,ze nie ma pana Łady szkoda wielka

 7. 7
  +2
  ~ Kuba ,kk
  Niedziela, 20.02

  Ciekawe czy tancor wie i rozumie w jakiej sprawie podnosi rękę.

 8. 8
  --1
  ~ A.Lepper
  Niedziela, 20.02

  Trzeba reaktywować nasz ruch społeczny SAMOOBRONA,bo tu na nic dobrego w Elblążkowie się nie zapowiada.Trzeba Elbląg *zlepperować*

 9. 9
  0
  ~ kiblo-monter
  Niedziela, 20.02

  Łady chyba już nie produkują w Związku Zdradzieckim?

 10. 10
  +4
  ~ wyborca
  Niedziela, 20.02

  Już jedni organizowali WOŚP i co wyszło.DNO.PANIE PREZYDENCIE WYBORCY MÓWIĄ EKO .NIE!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.