Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kibice Olimpii uniewinnieni

03.04.2009, 14:42:49 Rozmiar tekstu: A A A
Kibice Olimpii uniewinnieni

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Radomiu prawomocnym wyrokiem uniewinnił 4 kibiców Olimpii Elbląg od  zarzutów m.in. czynnej napaści na policjantów i znieważenie funkcjonariuszy publicznych.

Przypomnijmy, 23 maja 2004 roku czterej kibice Olimpii Elbląg: Mariusz R, Maciej S., Jacek O. Oraz Bartłomiej P. Po meczu Olimpii Elbląg i Radomiaka Radom mieli rzekomo dokonać czynnej napaści na policjantów, znieważyć ich oraz zniszczyć lub doprowadzić do nieużytku radiowóz policyjny.

Prokuratura stawiała im zarzuty z art. 223 kk, 226 kk oraz 288 kk. i wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec wszystkich, do czego przychylił się sąd.

Sąd w I instancji uniewinnił od wskazanych zarzutów 4 podejrzanych. Dzisiaj, 3 kwietnia Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał w mocy tą decyzję. Wyrok jest prawomocny.

- Wyrok Sądu Okręgowego w Radomiu jest w pełni słuszny i po raz kolejny potwierdza, że zatrzymania, jakich dopuszcza się policja podczas awantur i bójek, które odbywają się w trakcie meczów lub po ich zakończeniu mogą mieć charakter przypadkowy, a wówczas zatrzymywane są niewinne osoby – mówi jeden z obrońców adwokat Tomasz Borzdyński.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ NauczycielBiologii
  Piątek, 03.04

  Policyjne łapanki , STOP policyjnej prowokacji!!

 2. 2
  0
  ~ Arti
  Piątek, 03.04

  skoro byli tymczasowo aresztowani, to powinni teraz dostać za to odszkodowanie

 3. 3
  0
  ~ Arti
  Piątek, 03.04

  i to powinno być robione "z marszu" po odczytaniu wyroku uniewinniającego, a nie że trzeba w naszym porąbanym/oszukańczym prawie zakładać oddzielnąsprawę aby dostać odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie - potem sady walą głupoty, że nie mogą siez rozprawami wyrobić bo mają ich za duzo i niby dlatego sieciagną latami

 4. 4
  0
  ~ fago
  Piątek, 03.04

  oooo Ministranci pewnie.

 5. 5
  0
  ~ OLDBOY
  Sobota, 04.04

  trzymajcie sie chlopaki pozdro dla was. stop milicyjnej prowokacji. CHWDP.

 6. 6
  0
  ~ waldorf
  Sobota, 04.04

  Najpierw niech im poreczenia majatkowe zwrócą bo były niemałe. i to w całości. A odszkodowanie swoją drogą. I nie komentujcie tu niczego złośliwie bo ten wyrok jest jednym z niewielu słusznych. i to może tylko cieszyć. A za radiowóz to niech im zwraca Radomiak, a nie przypadkowe osoby.

 7. 7
  0
  ~ Marcin M.
  Sobota, 04.04

  Sprawiedliwości stała się zadość! W końcu. Współczuję chłopakom. Odezwij się Bartek. Nie widziałem Cię kopę lat. Pozdrawiam.

 8. 8
  0
  ~ zosia
  Niedziela, 05.04

  Powiem szczerze ta cała sytyacja napawa mnie optymizmem. Są na tym świcie ludzie sprawiedliwy, którzy nie boją się wydawać sprawiedliwe wyroki. Mam nadzieje, że u nas sytuacja się poprawi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2048020362854