Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Zagłosuj w naszej ankiecie."Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, na którą partię oddał(a)byś głos?"

08.06.2023, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zagłosuj w naszej ankiecie."Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, na którą partię oddał(a)byś głos?"
REKLAMA

Z sondażu IBRiS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, to najwięcej głosów (34,4 proc.) zdobyłaby Zjednoczona Prawica. 29,1 proc. badanych zagłosowało na Koalicję Obywatelską.  Na podium znalazła się także Konfederacja z 13,4 proc. A jakie nastroje polityczne panują teraz wśród elblążan?Na zlecenie Radia Zet Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził sondaż, z którego wynika, że aż 60,4 proc. respondentów zagłosowałoby w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się w nadchodzącą niedzielę.


Z sondażu wynika, że "Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego mogłoby liczyć na 34,4 proc. głosów (w marcu było to 34,3 proc.). Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska, która mogłaby liczyć na 29,1 proc. głosów. Tu wzrost poparcia jest wyraźny, bo ugrupowanie Donalda Tuska zyskało prawie 3 punkty procentowe (w marcu 26,4 proc.). Najwięcej zyskuje Konfederacja, która z wynikiem 13,4 proc. stałaby się trzecią siłą polityczną w kraju (w poprzednim badaniu 7,4 proc)"


Według tego badania największy spadek odnotowała koalicja Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL-u.


Sondaż przeprowadzono 4 czerwca br. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1000 respondentów. Prawie 5 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie wie, na kogo zagłosuje.


"Na pytanie: 'Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to czy wziąłby Pan/i w nich udział?' - 50,7 proc. pytanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 9,7 proc. "raczej tak". Do urn nie poszłoby 37,2 proc. respondentów (22,9 proc. zdecydowanie by nie poszło, 14,3 proc. raczej by nie poszło). Niezdecydowanych jest tylko 2,4 proc." - informuje Radio Zet.


A jakie preferencje polityczne panują w naszym mieście?


Gdyby wybory parlamentarne miałyby odbyć się w czerwcu ilu naszych czytelników zdecydowałoby się wziąć w nich udział i na kogo by zagłosowali? O to postanowiliśmy zapytać w naszej ankiecie.


„Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, na którą partię oddał(a)byś głos?"


Głosować można do poniedziałku, 12 czerwca, do godz. 20.00.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

   Suma głosów:

Oceń tekst:

Ocen: 10

%70.0 %30.0


Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ ????hm
  Środa, 07.06

  Zasadniczo moje upodobania to PO ale to elblaskie mnie rozczarowało i do pazdziernika zastanowię sie więc w ankiecie nie głosuję! Ogolnie ankiet mam dość po tej portowej

 2. 2
  0
  ~ Zenek
  Środa, 07.06

  PO mnie rozczarowało nie ra i nie 2 x. Populiści na maxa. Szczególnie ta ich gwiazda z rady miejskiej co to nawet sasiadom nie mówi dzieńdobry. O likwidacji progów zwalniajacych przy parku Dolinka nie wspomne. 0 mniej niz 0 brak reakcji. Jako bezradna powinna zaoponowac. Ale jak to mówia morda w kubel bo pan z UM tgak kazal i już. Oj jak tak PO ma trwac z takim na pokładzie to murowana PORAŻKA.

 3. 3
  +9
  ~ Brak wyboru
  Środa, 07.06

  Ciągle te same wybory większego lub mniejszego zła, ale to po prostu zło! Bo ludzie jak to mowił Pawlak dzielą się na mądrych i głupich i tacy są właśnie w kazdej partii! Problem w tym ktorego z nich spotkasz na swojej drodze?!

 4. 4
  --9
  ~ tylko PIS
  Środa, 07.06

  TYLKO PIS

 5. 5
  --1
  ~ Dosyć pis
  Środa, 07.06

  @tylko PIS - miejsce pisowców jest w więzieniach

 6. 6
  --11
  ~ Jacek
  Środa, 07.06

  Trzeba byc totalnym debilem, zeby w ogole brac w tych bandyckich ustawkach, stworzonych przez szulerow ns uzytek idiotow brac udzial. Powiedzcie mi cwietcinteligencjo, jaki macie osobisty wplyw na wybor tych bandytow i kretynow, ktorych co 4 lata przynosza wam w teczkach i smiejac sie wam w prosto w geby, bezczelnie jeszcze cedza przez zeby, no to teraz glosujcie, wybierajcie... WASZYCH reprezentantow, rechoczac przy tym do bolu, bo tasaka maja z tego zabawe. I jeszcze bardziej tarzajac sie ze smiechu, pierfola, ze to jest WASZ tzw obywatelski obowiazek. Tak, to jest Wasz obowiazek swoim glosem ZALEGITYMIZOWANIA ich bezprawnych stanowisk, ktore w chwile pozniej przerodza sie w jeszcze wieksze kopanie Was w cztery litery i ograbienie do cna z resztek tego co jeszcze Wam pozostalo. Bo w sekunde po zakonczeniu tej farsy zwanej wyborami, w czasie, ktorych, kazdych kolejnych nie macie ZADNEGO wyboru, ani wplywu na to kogo juz wybrano, zanim ta szopka dla kretynow w ogole sie zacznie. I czego jeszcze nie rozumiesz tepy poliniaku?

 7. 7
  +9
  ~ Do rozliczenia
  Środa, 07.06

  Kazdy z nich ciągnie obrzydliwie do koryta dojąc kasę bez wstydu , biorą i dają swoim resztę mając gleboko w dupie! Pazerność kosztem całej reszty! Podstawa to rozliczyć i sprawdzić ile się bezczelnie nachapali cichaczem bez honoru , godności i wstydu i poszanowania innych!!

 8. 8
  +6
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 07.06

  Chyba każda byle nie PO za to co robią z elbląskim portem i jak bezczelnie opóźniają jego rozruch byle tylko wbić kij w szprychy przeciwnikom politycznym z PiS. Co tam los miasta, ważne, żeby zrobić na złość "anty-elbląskiemu" PiSowi, który zrobił nam przekop i zbudował most w Nowakowie, a do tego na złość chce z Elbląga zrobić port strategiczny :) To są ludzie gotowi donosić na własny kraj w UE, głosować przeciw KPO dla Polski tylko dlatego, że te ciamajdy nie potrafią pogodzić się z demokratycznie przegranymi wyborami - tacy to "obrońcy demokracji i KON-STY-TUC-JI". Nawet lewactwo tak się nie zachowuje.

 9. 9
  +6
  ~ Tylko nowi
  Środa, 07.06

  Tylko ktoś z poza tego ukladu ! Nawet z piekła byle z poza !!!

 10. 10
  --7
  ~ Elblążanie dumni z PIS
  Środa, 07.06

  No cóż jak na dziś tylko PiS ma kompetencje i środki by rządzić Polska do spółki z konfederacją. Reszta się nie liczy i nie warto na resztę głosować. Czekamy aż PiS obejmie pieczę nad Elblągiem bo dzieje się tu bardzo źle.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5938420295715