Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czytelnicy info.elblag.pl są przeciw wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele

08.09.2016, 09:30:15 Rozmiar tekstu: A A A
Czytelnicy info.elblag.pl są przeciw wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele

Chcąc sprawdzić, jakie jest zdanie naszych czytelników odnośnie pomysłu zakazu handlu w niedziele opublikowaliśmy ankietę. W sumie oddano w niej 1614 głosów. Jaki okazał się wynik?

Informacja o zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym ograniczenia handlu w niedziele odbiła się szerokim echem. Pomysłodawcą zakazu handlu w niedziele jest NSZZ "Solidarność". Zakaz miałby obowiązywać większość sklepów (poza m.in. stacjami benzynowymi, aptekami, kwiaciarniami czy piekarniami). Nieczynne w niedziele miałyby być zarówno małe sklepiki, jak i galerie handlowe.

Zgodnie z prawem wystarczyłoby 100 tys., by sprawą zajęli się parlamentarzyści. Udało się zebrać ponad 350 tys. podpisów. W piątek, 2 września, dokument trafił na biurko Marszałka Sejmu.

Jakie zdanie na ten temat mają nasi czytelnicy? W ankiecie zapytaliśmy „Solidarność kieruje wniosek do Marszałka Sejmu o zakaz handlu w niedziele. Czy go popierasz?”.  W ciągu tygodnia oddano 1614 głosów w tej sprawie.

Za wprowadzeniem zakazu było jedynie 6 proc. głosujących (63 głosy na tak, 36 – zdecydowanie tak).  Większość była jednak przeciwna takim zmianom. Swoją niechęć wyraziło 77 proc. glosujących (863 głosy – zdecydowanie nie, 386 – nie).

Tylko 4 osoby stwierdziły, że poruszony w ankiecie temat jest im obojętny, a 262 – że zakaz handlu w niedziele utrudni życie obywatelom.

Jakie zdanie w tej kwestii będą mieli parlamentarzyści?
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ pil
  Czwartek, 08.09

  Droga redakcjo... Ankieta, którą zrobiliście była beznadziejna. Tzn. jaka jest różnica między "NIE" "zdecydowanie NIE", lub "TAK" albo "zdecydowanie TAK", przecież to jest to samo. Albo TAK albo NIE. Pamiętajcie to przy następnej ankiecie.

 2. 2
  --22
  ~ NIEDZIELA DLA RODZINY !!!
  Czwartek, 08.09

  I bardzo dobrze. Niech się Elblążaki cebulaki nauczą , że niedziela jest dla rodzin, spędzić czas z rodziną w domu, na spacerze, przy obiedzie a nie łazić po centrach handlowych. Jeden przykład miałem, gdy 15 święta, w święto narodowe i kościelne przyszło do Ogrodów małżeństwo, Elblążaki cebulaki które wyjechało do Danii, z chęcią...pilnego kupienia ładowarki do srajfona. Bo akurat taka rzecz im w święto pilnie potrzebna była. i zdziwienie , ze Polacy świętują. Albo, że carrefour w tym dniu był nie czynny i se gościu piwa kupić nie mógł, no. My zarówno ochrona jak i kaskjerki też jesteśmy ludzmi, nie robotami. Powiedzenie "klient nasz pan", lub "klient ma zawsze racje", można w bajki włożyć. W ***ch się poprzewracało Elblązakom co poniektórym od tegio dobrobytu.

 3. 3
  +7
  ~ za
  Czwartek, 08.09

  Jestem za zakazem handlu w niedzielę

 4. 4
  --13
  ~ Twój e-mail
  Czwartek, 08.09

  Ta ustawa ma bardzo duże poparcie społeczne. Polacy chętnie podpisywali się pod projektem, a jeszcze chętniej robili to sami pracownicy handlu ! Oni są przeciążeni pracą i powierzonymi im w tym dniu obowiązkami, już nawet nie domagają się dodatku za pracę w niedziele. Chcą ten dzień spędzać ze swoimi rodzinami ! Optymalizacja pracy w naszym kraju nie polega na na jej automatyzacji, ale najczęściej na dołożeniu kolejnych obowiązków zatrudnionym pracownikom, i dzisiaj jeden pracownik wykonuje czynności, które wcześniej należały do obowiązków dwóch osób. O to właśnie chodzi, aby niedzielę zwrócić człowiekowi, bo niedziela nie jest luksusem, i nawet ci nadmiernie eksploatowanie chcą żyć jak ludzie i spędzać wolny czas ze swoimi bliskimi ! Kto nie potrafi tego zrozumieć, ten jest …...

 5. 5
  +4
  ~ to
  Czwartek, 08.09

  Czym sie różni komuna od obecnych czasów- jest obecnie gorzej.I to jest demokracja .Jakim prawem decyduje ktoś kiedy mamy robić zakupy.WON.

 6. 6
  +3
  ~ ale
  Czwartek, 08.09

  Wara od tego kiedy chcemy robić zakupy jest demokracja nie komuna.Komuś się po****ło w głowie.

 7. 7
  0
  ~ kazik
  Czwartek, 08.09

  to może niech ten zakaz też dotyczy terenów związanych z związkami wyznaniowymi i sprzedażą na ich terenie tzw pamiątek........ , chyba wiecie o kim mówię......

 8. 8
  0
  ~ ewik
  Czwartek, 08.09

  sa osoby ktore chrtne beda pracowaly w niedziele i niech tak zostanie,w galeriach duzo czasu poswieca sie dla rodzin z dziecmi a koscioly niech poczekajana wiernych, najpierw musza zrobic porzadek z soba

 9. 9
  --3
  ~ weekend
  Czwartek, 08.09

  Kazdy Polak ,powinien decydowac sam czy chce pracowac w niedziele. Najlepiej zapytac tych ktorzy w niedziele pracuja a jestem pewna ze powiedza ze chcieliby miec wolne. Jestem za wprowadzeniem zakazu chandlu , kazdy powinien miec niedziele i swieta wolne, by spedzic je z bliskimi...

 10. 10
  --1
  ~ weekend
  Czwartek, 08.09

  Kazdy Polak ,powinien decydowac sam czy chce pracowac w niedziele. Najlepiej zapytac tych ktorzy w niedziele pracuja a jestem pewna ze powiedza ze chcieliby miec wolne. Jestem za wprowadzeniem zakazu handlu , kazdy powinien miec niedziele i swieta wolne, by spedzic je z bliskimi...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.