Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy Witold Wróblewski wywiązuje się ze swoich wyborczych obietnic? Cz.4 - polepszenie usług rynku medycznego

01.02.2016, 07:00:32 Rozmiar tekstu: A A A
Czy Witold Wróblewski wywiązuje się ze swoich wyborczych obietnic? Cz.4 - polepszenie usług rynku medycznego

Nowy rok, stare problemy. 5 grudnia ub. r. minął rok od rozpoczęcia kadencji prezydenta Witolda Wróblewskiego. W naszej sondzie postanowiliśmy sprawdzić, czy elblążanie odczuwają to, by składana przez pryzdenta miasta obietnica, dotycząca polepszenia usług rynku medycznego w Elblągu uległa zmianie na lepsze. Według Prezydenta zdrowie naszych mieszkańców jest najważniejsze. Czy coś się zmieniło przez mimiony rok? Czy nastąpiły jakiekolwiek zmiany, by polepszyć fukcjonowanie usług medycznych w Elblągu? Kilku elblążan za pośrednictwem info.elblag.pl postawnowiło wyrazić swoją opinię na ten temat. 


Adrianna  
 

Uważam, że na rynku medycznym w dalszym ciągu nic się nie zmieniło, nadal są kolejki, nadal są papierki i nadal są nerwy. Kolejki do lekarzy, specjalistów. Ogólnie z dziećmi są problemy, żeby gdziekolwiek dostać się do jakiegoś specjalisty. Mało jest specjalistów dla takich mniejszych dzieci w Elblągu, trzeba szukać po innych miastach: Gdańsk, Olsztyn. Oczywiście terminy oczekiwać są bardzo, bardzo długie, a dla takich małych dzieci to wiadomo, im szybciej tym lepiej, żeby  doprowadzić je do jakiegokolwiek polepszenia. 
 Marcin

Dzisiaj nie odczuwam w żaden sposób obietnic, które były przedkładane w kampanii wyborczej. W przypadku wyborów parlamentarnych, oczywiście mamy jeszcze ten okres buforowy, natomiast w przypadku wyborów prezydenckich, powinniśmy już mieć efekt, efektywności tych działań, tych rządów, wydaje mi się, że to jest bardzo monotematyczne skupienie się na swojej pracy Pana Prezydenta, być możemamy jeszcze na to czas, na dzień dzisiejszy jeszcze tego nie odczuwam. Ewa

Jestem w tej chwili pacjentką w elbląskim szpitalu wojewódzkim. Jestem osobą pracującą i dla mnie, niektóre przypadki leczenia  pasują, ponieważ u nas w Polsce albo się leczysz albo pracujesz. To jest normalne. Niestety w dalszym ciągu trzeba długo czekać na miejsca w szpitalach, na zabiegii, na konsultację u specjalisty. Miało to się zmienić, jak narazie nie widzimy żadnej poprawy. 

 

 

Bogusław

Od 10 lat, bo czasami chodzę do lekarza, nic się nie zmieniło. Lekarze są bardziej uprzejmi, może tylko, nie są tacy butni jak kiedyś. Jeżeli ja na komputer czekałem ponad pół roku, 10 lat temu i teraz czekałem też pół roku no to coś jest nie tak. Jeśli ja mam powiedzieć prawdę to to jest banda nierobów, założyli te spółdzielnie, prywatnie i za cztery stówy może zrobić przez 5 minut, od razu, bez czekania. Jeszcze dają do zrozumienia, że mamy tak zrobić. Dają do zrozumienia, żeby prywatnie iść, ale ile jest takich ludzi, którzy nie mają na to pieniędzy, w tym sensie. Ja mam tętniaka, ponad 6 cm i się zastanawiają, czy mnie wziąć na operacje i kiedy, ale jak mam 30 tysięcy, to mogę zadzwonić, przyjadą, wezmą mnie, zrobią i przywiozą do domu. Akurat w moim przypadku, a że jest dziadostwo, w niektórych sytuacjach to jeszcze drugi tętniak mi obok wyrósł, aorty brzusznej. Jakbyśmy, emerytury mieli  3 tysiące lub więcej, a to by było na tym poziomie jak jest, wtedy można kombinować, a tak to męczarnia jest, jeżeli ktoś choruje poważnie. 
 

 

 

Krystyna 

Jeśli chodzi o szpital elbląski, korzystam z jego usług. Byłam tutaj trzy razy operowana i chyba ze trzy razy moja mama. Zawsze z usług tego szpitala byłyśmy zadwolone, oraz z opieki medycznej. W tej chwili na oddziale urologii znajduje się mój mąż, także jestem zadwolona z jego opiekii medycznej oraz z zabiegu. Nie mam zażutów co do rynku usług medycznych w Elblągu. 

 


Grażyna

Ostatnio musiałam korzystać przez pół roku z usług medycznych takich onkologicznych, czy z karty dilo, więc nie mogę narzekać, bo w tym zakresie na pewno jest dobrze. Nie muszę czekać w kolejkach, nie muszę się rejestrować, tylko to wszystko załatwiają z oddziału. Natomiast dużo jest młodych lekarzy i to też tak jak w kolejkach można do lekarzy czekać. Niektórzy są pod tym względem zaniepokojeni tym, że jest tylu młodych lekarzy, czy akurat też są już na tyle wyedukowani, że mogą dobrych porad udzielać, no ale to jest tylko tak jak w kolejkach się czeka, natomiast sporo osób jest zawsze tutaj przy laboratorium do pobrania krwi, to tam zawsze dużo osób czeka. Labolatorium jest tylko jedno jeszcze, ale wydaje mi się, że usługi na stan dzisiejszy troszeczkę się polepszyły. 
 


 
 

Franciszka

Właśnie dzisiaj wychodze z oddziału. Jestem bardzo zadowolona z opieki medycznej, zarówno z opieki lekarskiej, jak i tego średniego personelu medycznego. Jestem pod ogromnym wrażeniem, pomimo że opinie są różnorodne. Sama chciałam na forum pozytywnie skomentować szpital elbląski oraz jego usługi. 

 

 

Ewa

 
Dla mnie, w mojej pracy, codziennym problemem jest to, że nie mam weryfikacji, jesli chodzi o rejestrację pacjentów do poradni, ponieważ pacjent rejestruje się w kilka miejsc jednocześnie i tam, gdzie się wcześniej dostanie, korzysta z wizyty, a nie odwołuje tych, na które zarejestrował się wcześniej. Blokuje miejsce innym pacjentom i w tym momencie taka kolejka jest sztucznie wydłużana. To jest plaga. W tej chwili, pacjenci narzekają na długie kolejki, a tak naprawdę, że tak powiem na własne życzenie wydłużają sobie te kolejki, nie odblokowując miejsc wcześniej zarezerwowanych, może się powtarzam, no ale ja pracuje na co dzień w gabinecie, gdzie prowadzę rejestrację, to bardzo by ułatwiło, gdyby pacjent w dniu wizyty odwołał wizytę, wtedy łatwiej jest kierować mi ruchem pacjentów, na takie te  pilne, nagłe wizyty, to jest taka bolączka, która bardzo mi na co dzień utrudnia pracę. 
 

 

Joanna

Jestem pielęgniarką. Większa liczba pielęgniarek bardzo by nam się przydała. Na dyrekcję, nie możemy narzekać, a że nie ma szkół pielęgniarskich, no to cóż. Likwidują, zamiast stworzyć nowe warunki, dla tych które chciałyby przyjść do zawodu lub pozostać w nim. Teraz pewna ilość pielęgiarek ma zdawać dyplom, więc może to w jakiś sposób zasili nasz rynek medyczny, więc miejmy nadzieję na to, że będzie lepiej. 

 

 


Anna
 

Właśnie wracam z rezonansu, prywatnie, bo kolejki są ogromne, akurat to nie jest kwestia Pana Prezydenta Wilka czy Pana Wróblewskiego, tylko myślę, że jeszcze wyższych władz. Kolejki były i są, a żeby się leczyć to trzeba iść prywatnie, właśnie wracamy od wielu fachowców, gdzie tylko i prywatnie można prywatnie załatwić, nic się nie zmieniło, za żadnego rządu. 
 

 Rozmawiała: Karolina Orłowska

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ izka
  Poniedziałek, 01.02

  Szpital jak szpital ale popatrzmy na przychodnie - na Bażyńskiego do lekarza pediatry chodzą ludzie i starsi i w średnim wieku i dzieci - co dla mnie jest śmieszne przez to ja nie mogę zarejestrować chorego dziecka i żeby dostać się do lekarza pediatry muszę albo przyjść prosić najpierw lekarza czy mnie przyjmie bez numerka a później czekać bardzo długo na korytarzu licząc na to że ktoś mnie wpuści przed siebie lub że będzie akurat luka w kolejce - co praktycznie się nie zdarza

 2. 2
  +2
  ~ mama
  Poniedziałek, 01.02

  W naszym 100 tys. mieście jest tylko jeden lekarz alergolog - dziecięcy na NFZ - kolejka ze skierowaniem od lekarza rodzinnego to około rok czasu !!! Szybciej dostaliśmy się do Gdańska ( 3 miesiące ) !!! KTOŚ W KOŃCU POWINIEN TO ZMIENIĆ PANIE PREZYDENCIE !!!!

 3. 3
  +7
  ~ yataman
  Poniedziałek, 01.02

  im szybciej odwolamy tego pozal sie boze prezydenta tym lepiej dla miasta i jego mieszkancow.

 4. 4
  +5
  ~ Siatkarz
  Poniedziałek, 01.02

  Najlepsza "komedia" jest z lekarzem sportowym. Pan w podeszłym wieku nie za bardzo wie o co chodzi. Tylko się dostać i podbić kartę, tak jak w kabarecie Paranienormalnych, gdzie bokser przychodzi po "pieczonkę". Nie mówię już nawet o jakichkolwiek badaniach, testach wydolnościowych, ekg czy echo serca. Tego nie ma w karcie usług, choć to podstawy. W Elblągu potrzeba dwóch dobrych lekarzy sportowych. Pomijam aspekt braku laryngologa, no chyba że prywatnie.

 5. 5
  0
  ~ eg
  Poniedziałek, 01.02

  nie no laryngolodzy są ale i tak długo się czeka na wizytę

 6. 6
  0
  ~ teraz
  Poniedziałek, 01.02

  Teraz płacze i żale -chcieliście to macie ,sami głosowaliście na obecnego.

 7. 7
  +6
  ~ Znajoma .
  Poniedziałek, 01.02

  " Czy Witold Wróblewski wywiązuje się ze swoich wyborczych obietnic? " pewnie, jak co niektórzy Rajcy Miejscy ? Ale , bynajmniej nie " robi " niedorzecznych apeli do mieszkańców lub " szopek " na sesjach R. M . ??

 8. 8
  --1
  ~ jedenzkumaniem
  Poniedziałek, 01.02

  Pan Prezydent ( Wróblewski ) nie obiecywał, że oddłuży niepłacących za mieszkania. A pamiętacie, kto to wrzeszczał w kampanii (za Grzesia Wielkiego), że odpuszcza wszystkie zadłużenia?

 9. 9
  0
  ~ Maruda z PRL
  Czwartek, 04.02

  Wszystkim Wam Lewatywa do odbytnicza śię należy i tyle.Pytanie-a ile to wysiłu włożyliście Wy w rozwój Elbląga?.Napewno nic,bo potraficie tylko szumieć za drzwiami waszych mieszkań i domagać się wszystkiego ,co powinniście sami zrobić. JESTEŚCIE TYPOWYMI BIORCAMI!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1342298984528