Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy Witold Wróblewski wywiązuje się ze swoich wyborczych obietnic? Cz.3 – Nowe miejsca parkingowe

14.12.2015, 07:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Czy Witold Wróblewski wywiązuje się ze swoich wyborczych obietnic? Cz.3 – Nowe miejsca parkingowe

5 grudnia minął pierwszy rok kadencji Witolda Wróblewskiego na stanowisku prezydenta Elbląga. W trzeciej części naszej sondy postanowiliśmy skonfrontować kolejne złożone elblążanom obietnice wyborcze z ich rzeczywistą realizacją. Tym razem przyjrzeliśmy się bliżej zapowiedzi dotyczącej zwiększenia ilości miejsc parkingowych w mieście. Witold Wróblewski mówił przed rokiem, że podejmie kompleksowe działania w tym temacie, szczególnie w obrębie elbląskiej starówki. Postanowiliśmy zapytać elblążan o to, czy ich zdaniem przez ostatni rok w mieście przybyło nowych miejsc parkingowych i czy w Elblągu występuje problem z parkowaniem.  

Co przed wyborami obiecywał elblążanom Witold Wróblewski? Jedna z obietnic dotyczyła  zwiększenia na terenie miasta ilości miejsc parkingowych.

Nie jest problemem to, czy miejsca parkingowe są płatne, czy nie. Problem jest fakt, że jest ich bardzo mało. Trzeba podjąć kompleksowe działania, które doprowadzą do zwiększenia ilości miejsc parkingowych – głównie w obrębie Starego Miasta. Już w poprzedniej kadencji proponowaliśmy  budowę parkingów wielopoziomowych. Kwestia odpłatności jest w tym przypadku sprawą drugorzędną

- mówił w październiku 2014 r. w wywiadzie dla info.elblag.pl Witold Wróblewski.

Czy obecny prezydent Elbląga zrobił coś w tej kwestii? Witold Wróblewski chwali się, że przez ostatni rok udało mu się (głównie na wnioski mieszkańców realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego) wybudować nowe parkingi przy blokach mieszkalnych na ulicach: Mącznej,  Odzieżowej, Lotniczej, Kościuszki-Sienkiewicza i Częstochowskiej. Prezydent wskazuje ponadto, że wkrótce rozpocznie się budowa nowych miejsc parkingowych w okolicach ul. Karowej i powstającego budynku Sądu Okręgowego. Jeżeli chodzi o starówkę, to w projekcie budżetu na 2016 r. zapisano środki na przebudowę ul. Studziennej z nowymi miejscami parkingowymi.

Co na to mieszkańcy Elbląga? W naszej ulicznej sondzie zapytaliśmy przechodniów, czy ich zdaniem przez ostatni rok ilość nowych miejsc postojowych w Elblągu zwiększyła się? Dodatkowo byliśmy ciekawi, czy w naszym mieście występuje problem z parkowaniem i czy obecna liczba miejsc parkingowych jest wystarczająca? Zapraszamy do przeczytania i wysłuchania opinii mieszkańców zebranych w naszej sondzie.

Marian
Miejsca postojowe są, ale za dużo jest tych płatnych. Ogółem miejsc parkingowych mogłoby być  więcej, bo przybywa nam w kraju samochodów. Pięć lat temu pojazdów było dużo, dużo mniej. Teraz jest ich masa. Jak na razie nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o zwiększenie ilości miejsc postojowych w Elblągu. Nie widzę żadnej różnicy.


 


Artur

Miejsc postojowych przybyło. Na przykład ostatnio wybudowali je u nas na Lotniczej przy szkole. Moim zdaniem jest lepiej.


 


Stanisław

Uważam, że liczba miejsc parkingowych jest wystarczająca. Jestem kierowcą i nie mam problemów z parkowaniem w mieście. Ilość miejsc postojowych wzrosła, tak samo jak i tych dla osób niepełnosprawnych. Tych ostatnich mogłoby być jednak więcej.Tadeusz
Problem z parkowaniem jest w wielu miejscach. Ja akurat przy swoim domu go nie mam. Na starówce aż tak źle nie jest, bo można przy muzeum postawić auto, a tak to wszędzie są płatne miejsca. Ilość miejsc parkingowych w mieście nie jest wystarczająca. Przy dzisiejszym rozwoju motoryzacji jest ich zawsze za mało. Nie zauważyłem, by liczba miejsc w Elblągu wzrosła. W nowych dzielnicach, na Zawadzie to może jest lepiej, ale w Śródmieściu na pewno nic się nie poprawiło.


 


Sławomir
Jeśli chodzi np. o starówkę to ta ilość miejsc parkingowych jest taka sama jak przed laty. W tej kwestii nic się nie zmienia. Poza tym trzeba płacić za każde 15 minut. Żadne nowe parkingi, a zwłaszcza te darmowe tam nie powstały.


 


Katarzyna
Problem z zaparkowaniem jest w dalszym ciągu. Są takie miejsca, w których naprawdę ciężko znaleźć wolne miejsce. Na starówce np. trzeba podjeżdżać pod samą żeglugę by zaparkować. Odczuwalnie nic się nie zmieniło w kwestii nowych miejsc postojowych. Trzeba mieć po prostu szczęście, by coś znaleźć. Na płatnych parkingach owszem zdarza się, że wolne miejsca są, ale na bezpłatnych raczej nie.


 


Marek
Nie kojarzę by w mieście przybyło nowych miejsc parkingowych. Przy nowych marketach tylko powstają, bo nigdzie więcej. W centrum nic się nie zmieniło.


 


Izabela
W Elblągu nie jest łatwiej parkować, bo tych nowych miejsc wcale nie przybywa. Problem z parkingami dalej istnieje.


 


Józef
Myślę, że miejsc parkingowych jest bardzo mało, zwłaszcza na osiedlach, które są mocno zapchane. Te, które istnieją są płatne i uważam, że jak na takie małe miasto jak Elbląg, to parkingi są za drogie. Może i się trochę poprawiło, jeśli chodzi o ilość nowych miejsc. Ludzie jednak tyle ostatnio pokupowali samochodów, że to jest mało widoczne.


 


Mieczysław
Przy samych blokach często parkingi są pozamykane, nie ma gdzie zaparkować i trzeba dalej szukać. W centrum też jest ciężko. Ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Nowych miejsc nie za bardzo przybywa. Zmieniło się np. w okolicach nowego szpitala, gdzie jest nowy parking płatny. Powstaje coraz więcej parkingów zamkniętych, przeznaczonych tylko dla określonej grupy zamieszkałych.Waldemar
Miejsc jest sporo, ale wszystkie są płatne. Jest problem z parkowaniem w Elblągu. Przykładowo na Hetmańskiej, tam nie ma gdzie stanąć. Wszędzie są zakazy. Starówka to samo. Nie można powiedzieć, że nowych miejsc w mieście nie przybywa, ale to wciąż za mało.Piotr
Jeżeli chodzi o miejsca bezpłatne, to nie ma szans by na nich zaparkować. Z płatnymi nie ma żadnego problemu. W ostatnim czasie wydaje mi się, że miejsc parkingowych przybyło bardzo dużo. Nie jest to jednak ilość wystarczająca. Dużo więcej by się ich przydało.


 


Krzysztof

Wszystko zależy od rejonu miasta. Wiadomo, że w centrum jest zawsze gorzej. Z kolei przy centrach handlowych nie jest aż tak tragicznie. Odnoszę wrażenie, że ostatnio ilość miejsc w mieście zwiększyła się. Nigdy jednak nie będzie ona odpowiadać zapotrzebowaniu na nie. Zawsze jest tendencja wzrostowa. Wiadomo, że szybciej samochody się kupuje, niż przybywa miejsc postojowych.Lech
Nie bardzo orientuje się w temacie, bo mieszkam w centrum i mam garaż. Do tego staram się poruszać pieszo, stąd nie zauważam czy jest jakiś przyrost czy nie. Jeżeli jednak chodzi o miejsca parkingowe, to skandalem jest to co się dzieje pod szpitalem wojewódzkim. Zwłaszcza w wolne dni, kiedy przychodnie są zamknięte, ci którzy odwiedzają chorych są narażeni na dodatkowe koszty.


 


Zdzisław

Ilość miejsc parkingowych się zwiększyła i jest wystarczająca, ale powinny one być bezpłatne. Obecnie gdzie się nie obrócisz, wszędzie są miejsca płatne.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ izka
  Poniedziałek, 14.12

  Na Starówce powinien powstać podziemny parking !

 2. 2
  +6
  ~ słoninowa cd.
  Poniedziałek, 14.12

  A czego się od tego pana spodziewaliście ?! Toć to m.innymi on doprowadził Elbląg do miejsca w którym jest.Kłamcy i nic więcej .Za wszelką cenę do koryta

 3. 3
  +3
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 14.12

  Eee... tam brak miejsc parkingowych ?? Żaden problem, Pan wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w klipie przedwyborczym obiecał ich stworzenie i nie tylko tego https://www.youtube.com/watch?v=P_u0-ZL5gjQ i jak to podkreślił " ja nie obiecuję , ja realizuję " tzn , że niedługo problem ten, On... rozwiąże ??? My, zaś ze swojej strony, uzbroimy się tylko w cierpliwość . Warto zauważyć , że w klipie , padło słowo " stworzę ", czyli może odbędzie się to, bez pieniędzy miejskich ? Naszych . Super... by było .... to dopiero był by .. GEST . " Na wagę naszych czasów "

 4. 4
  +5
  ~ Marian
  Poniedziałek, 14.12

  Niezadowolonych z rządów pana Wróblewskiego jest większość, przykład podaje ze strony internetowej. Powinno to zastanowić włodarza Miasta, że z Jego rządzeniem jest coś nie tak. Czekamy cierpliwie na obniżkę ciepła z EPEC , węgiel potaniał już tylko 190 zł za tonę , a w hurcie na pewno taniej, a Nam pod choinkę nie chcą zrobić prezentu, dlaczego ? przecież to takie oczywiste - węgiel tani to ciepło tańsze.

 5. 5
  +1
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 14.12

  Marian.... Królestwo EPECu, musiało zminimalizować koszty własne , nie oczekujmy .....niemożliwego .: )

 6. 6
  +4
  ~ kat-ol
  Poniedziałek, 14.12

  trzeba mieć tupet aby projekty obywatelskie przedstawiać jako swoje!!!

 7. 7
  +4
  ~ do pampi-Zawada
  Poniedziałek, 14.12

  Co Ty człowieku piszesz żadnych kosztów własnych nie zminimalizował, reklama świąteczna EPEC leci na innej stronie z takimi bogaczami jak LeClerc, czy Gołębiewski.Nie mówiąc o tych o których nie wiemy.

 8. 8
  --2
  ~ Kierowca
  Poniedziałek, 14.12

  Z tego co obserwuję w naszym mieście to jeżeli ktoś uważa że brak jest miejsc postojowych to niech jedzie do Olsztyna, Gdańska lub innego większego miasta. Pan Prezydent Wróblewski w ciągu jednego roku zrobił więcej niż inni w poprzednich dwóch kadencjach. A to dopiero początek, w dodatku z balastem jaki przejął po poprzednikach. Jeszcze trzy lata przed nami, jak tak dalej pójdzie to i wiadukt na Zatorze będzie.

 9. 9
  +2
  ~ marek elblaski
  Poniedziałek, 14.12

  Ale Olsztyn to wieś koło Częstochowy,moze jakis drugi jest?No nie wiem.

 10. 10
  +2
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 14.12

  ~ do pampi-Zawada, sorry... miało być musiałoby , partykułę mi " wcięło " : )

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1170320510864