Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Jak elblążanie spędząją Andrzejki? Zobacz wyniki naszej sondy

28.11.2015, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak elblążanie spędząją Andrzejki? Zobacz wyniki naszej sondy

Elblążanie celebrują Andrzejki w różnorodny sposób. Jedni leją wosk przez klucz, natomiast drudzy wolą spędzić andrzejkową noc w gronie znajomych. Oto opinie kilku mieszkańców naszego miasta na ten temat.

 

Agata: Andrzejki spędzam raczej spokojnie w domu, ale pamiętam, że w podstawówce mieliśmy zawsze atrakcje związane z tym świętem. Jakieś wróżby, ozdabianie sali. Jednak teraz jakoś niespecjalnie celebruje ten dzień. Kiedyś lałam wosk przez klucz, wbijałam igłę w serce z męskimi imionami. Jak byłam młodsza wierzyłam w te wróżby.

 

 

Małgorzata: Raczej w Andrzejki, zdarza się jakaś impreza, akurat tak się stało, że u mnie Andrzejki odbyły się w zeszłym tygodniu. Kiedyś, kiedyś robiłam wróżby, w latach szkolnych, w tej chwili raczej nie.

 

Tomasz: Lałem wosk przez dziurkę od klucza i ogólnie miałem kalambury andrzejkowe, oczywiście hasła były związane z Andrzejkami. Wierze w wróżby, jednak zależy w które.

 

Damian: Nie celebruje, w żaden sposób Andrzejek, nie wierzę w wróżby, dlatego nie celebruje. Jak byłem młodszy lałem wosk przez świece, czy przestawiałem buty, jednak teraz nie. Kiedyś wierzyłem w te wróżby. Teraz ewentualnie w Andrzejki wyjdę ze znajomymi na piwo.

 

Danuta: Teraz nie obchodzę Andrzejek. Jak byłam młodsza chodziłam na zabawy, np. lałam wosk, czy układałam buty. Uważam że w dzisiejszych czasach Andrzejki nie są tylko pretekstem do zabawy.

 

Kacper: Świętuje Andrzejki, jadę do wujka na imieniny. Jeśli chodzi o wróżby przelewam wosk przez klucz, nic więcej. Jednak nie wierzę w nie. Andrzejki nie są pretekstem wyłącznie do zabawy, jest to nasze święto, coś w rodzaju Wielkiej Nocy, czy coś takiego, moim zdaniem.

 

Magda: Przeważnie w Andrzejki idę na jakąś imprezę. Często uczestniczę w jakichś wróżbach, np. przebijanie serduszek, wosk i to wszystko. Wróżby to bardziej przesądy, ale jednak dają trochę do myślenia.

 

Mateusz: Andrzejki celebruję w sposób taki, że spotykam się ze znajomymi. Czasami potańczę, porozmawiamy na pewno. Jeśli chodzi o wróżby to lałem wosk, obierałem jabłko. Całkiem możliwe jest to, że niektóre wróżby mogą się spełnić.

 

Anna: Niestety Andrzejki nie są moim dniem wolnym, ponieważ muszę spędzić go w pracy, jak najbardziej będę je celebrować, jednak dla innych. Przygotowujemy jakieś wróżby, ale tylko w pracy, osobiście sama nie.

 

Ewa: Tak celebruje Andrzejki, znam stare wróżby takie jak obieranie jabłka i wyrzucenie za siebie obierki. Są jeszcze takie wróżby jak wycinanie serce z papieru i wbijanie szpilką w imiona. Układa się również buty, tyle ile jest pań, ta która będzie na samym początku, wyjdę niedługo za mąż. Andrzejki są po to, żeby wróżyć kobietom. Oczywiście leje się wosk i wtedy można powiedzieć wszystko, ponieważ wyobraźnia działa.

 

Rozmawiała: Karolina Orłowska

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Polonista
  Sobota, 28.11

  Razi to celebrujE, [przecież powinno być celebrujĘ.

 2. 2
  +3
  ~ :-)
  Sobota, 28.11

  Super młodzi ludzie:-). Nareszcie

 3. 3
  +3
  ~ Jaro
  Sobota, 28.11

  Ja na bogato dwa piwka wypite w domu w obecnisci marudnej zony.

 4. 4
  --1
  ~ Mieszkaniec
  Sobota, 28.11

  Zenujacy sa ci gowniarze co w mundurkach caly dzien biegaja a jak juz sie przebiora to zakladaja pedalskie rurki . Tama mamy teraz mlodziez ze teraz same cioty chodza po miescie .

 5. 5
  0
  ~ r
  Sobota, 28.11

  Piękniejszej sondy w życiu nie widziałem (mówię o artyzmie fotograficznym), gdybym wiedział, to bym się zgodził na fotę ;) chapeau bas

 6. 6
  0
  ~ marlena
  Niedziela, 29.11

  Bardzo ładne zdjęcia

 7. 7
  +3
  ~ Andrzej
  Niedziela, 29.11

  Szukalem dyskoteki gdzie grane są hity z lat 80 -tych ,,, ech ..Rąbanka i tyle !!! Smutne..

 8. 8
  0
  ~ Maro
  Poniedziałek, 30.11

  Jaro, nie mogłeś wyjść z kumplami na piwo, nie słuchałbyś gderania! Ja tak zrobiłem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.