Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Bądźmy optymistami, więcej wiary. Elblążanie chcą w niedzielę głosować - nasza uliczna sonda

28.11.2014, 15:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
Bądźmy optymistami, więcej wiary. Elblążanie chcą w niedzielę głosować - nasza uliczna sonda
fot. archiwym redakcji

Zbliżają się kolejne wybory. W II turze walczyć będą Jerzy Wilk i Witold Wróblewski. Frekwencja głosów w naszym mieście była mała i – jak możemy się spodziewać – będzie jeszcze mniejsza.. W dzisiejszej sondzie Elblążanie wypowiadają się na temat wzięcia udziału w głosowaniu w niedzielnych wyborach.

Pani Eryka, 71 lat : „Oczywiście, że pójdę na głosowanie. To nasz obowiązek, nas wszystkich. Nawet ja, starej daty pójdę, więc inni też powinni.”


 

Pan Andrzej, 59 lat : „Czemu nie, to obowiązek każdego z nas. Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję, ale na pewno trzeba dać im szansę.”


Pani Krystyna, 60 lat : „Będę głosować, bo chciałabym, żeby mój syn dostał pracę. Ma 25 lat i jest po studiach. Koledzy powyjeżdżali, a on nie chce wyjeżdżać, bo tu się czuje swojsko. Z kolei oglądałam debatę prezydencką i byłam zawiedziona. Ani jeden ani drugi nie podał żadnych konkretów.”Pani Ewa, 46 lat : „Przecież to my przyczyniamy się do tego kto wygra. Ludzie nie chodzą głosować, bo są tak wychowani – jeżeli rodzice nie idą, dzieci również nie.”Pani Monika, 43 lata : „Zawsze chodzę głosować. Ludzie powinni wyjść z domu i pójść oddać głos – to jest nasz obowiązek.”Pani Monika, 28 lat : „Nie, już wystarczy tych wyborów. Nie będę brała udziału. To bez sensu, nie ma kandydata na którego głosowałam, a na innych nie chcę.”Pani Bożena, 57 lat : „Po wielu latach nieobecności w Polsce bardzo bym chciała wziąć udział. Problem polega na tym, że do żadnego kandydata nie jestem przekonana. Każda tura przekonywała, obiecywała i potem okazywało się, że jedni po drugich byli Ci sami albo i gorsi. Kontynuowali to co odziedziczyli po poprzednikach. Bardzo bym chciała, bo nie głosować jest jeszcze gorzej. Jeśli zagłosuję, to mam prawo wymagać, więc głosujmy nawet myląc się, a wtedy możemy pójść i powiedzieć, że Ty mi to obiecałeś i musisz się wywiązać!”Pan Wiesław, 88 lat : „Niestety nie będę brał udział w głosowaniu. Ja nie głosuję na partie polityczne. Nie interesuje mnie głosowanie, w którym osoba mój głos dostaje, będzie miała najwięcej głosów i tak nie wejdzie dalej. Dopóki tak będzie – nie będę chodził. Interesują mnie jednomandatowe okręgi, wybiorę człowieka – będzie dalej.”

Pani Danuta, 56 lat : „Oczywiście, że wezmę udział. Mam do tego prawo i zależy mi na moim mieście. Uważam, że każdy obywatel powinien z tego prawa korzystać. Bądźmy optymistami, więcej wiary. Dajmy szansę następcy.”Pan Romuald, 60 lat : „Skoro są wybory to naszym obowiązkiem jest głosować, a żeby zachęcić ludzi -  kandydaci powinni robić meetingi, spotkania z mieszkańcami, przedstawiać swoje programy.”

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 20

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ budujmy 2 Szwajcarię i 1 Polsk
  Piątek, 28.11

  Wybór miedzy Witoldem Ospałym a Jerzym Obłudnym nie jest żadnym wyborem, zwłaszcza że Witold Ospały jest także obłudny zaś Jerzy Obłudny jest także ospały. Żaden nie chce sejmiku województwa w Elblągu. Więc jedno jest pewne, na żadne na zmiany nie liczcie. Ci panowie nie mają ani potencjału ani jaj ani woli przewodzenia. Elblążanie żądajcie władzy absolutnej na politykami. Niech referendum stanie się stałym elementem waszej dyktatury. Durnia, nieudacznika, kłamcę, sprzedawczyka, oszusta, nepotę czy złodzieja należy demaskować i bezwzględnie odwoływać. Wybaczcie waszej władzy krzywą gębę, nieświeży oddech, kaprawe ślepia czy inne drobiazgi. Bądźcie despotą inteligentnym.

 2. 2
  --1
  ~ taki los
  Piątek, 28.11

  istnieje "dziwna zależność" między okręgami, w których było najwięcej głosów nieważnych a tymi, w których wygrała PO i PSL? Zdaniem prof. Norberta Maliszewskiego z Uniwersytetu Warszawskiego

 3. 3
  +2
  ~ mizal
  Piątek, 28.11

  Na tramwaje Olsztyn 400 Elbląg zero - zachwala się tym Wilk przed wyborami. To wstyd że mamy takiego prezydenta że nie moze nic zalatwic tylko pokazuje ze inni maja a on nie. Głosujcie na Wilka to takie pokrzykiwania Wilka będziecie mieli na codzień. On nic nie może, inni maja mu wszystko zapewnić. On będzie przecinał wstęgi. Żal ludzi.

 4. 4
  +4
  ~ Nie głsujesz, nie masz prawa
  Piątek, 28.11

  j/w.

 5. 5
  +4
  ~ 100% Elblążanin
  Piątek, 28.11

  Głosować należy !!

 6. 6
  --2
  ~ iiiiiiiiiiiiiiiii
  Piątek, 28.11

  WYGRA Obecny Prezydent ,,inaczej referendum czyli wybory.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.