Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Ciała chłopców zostawiła na balkonie. Prokuratura umorzyła dochodzenie

28.12.2017, 13:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ciała chłopców zostawiła na balkonie. Prokuratura umorzyła dochodzenie

Elbląska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci dwóch noworodków z Iławy. Zdaniem śledczych sprawczynią była matka chłopców, która zmarła wkrótce po porodzie. Wykluczono udział osób trzecich.

W styczniu tego roku, na balkonie jednego z mieszkań w Iławie, policjanci dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleźli tam ciała dwóch noworodków. Ich matka, Olga P., wcześniej, z silnym krwotokiem z dróg rodnych, trafiła do szpitala. Lekarze ostatecznie nie zdołali uratować kobiety, ale powiadomili policję, że jest ona świeżo po przebytym porodzie.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. W toku postępowania zdołano ustalić, że mimo przedwczesnego porodu, chłopcy przyszli na świat żywi. Olga P. urodziła ich w domu. Jeden z noworodków zmarł, bo jak wyjaśnia prokuratura, matka nie wezwała fachowej opieki medycznej i porzuciła go na zimnym balkonie. Drugiego z chłopców Olga P. pozbawiła życia "poprzez zadanie dwóch urazów mechanicznych w głowę co doprowadziło do jego gwałtownej śmierci". Zdaniem śledczych za śmierć bliźniąt odpowiada wyłącznie matka. Śledztwo zostało więc umorzone.

Podstawą umorzenia postępowania była śmierć sprawcy. W toku śledztwa, na podstawie treść opinii sądowo- lekarskiej ustalono, iż noworodki płci męskiej urodziły się żywe w wyniku porodu przedwczesnego. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przyjęcie, iż Olga P. pozbawiła życia obu noworodków bez udziału innych osób i działała w okresie porodu i pod wpływem przebiegu porodu. Jak potwierdzono w drodze opinii sądowo-lekarskiej Olga P. zmarła z przyczyn chorobowych, na skutek wstrząsu krwotocznego po przebytym porodzie

- informuje prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Kobieta osierociła pięcioro dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Wychowywała je samotnie.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2081649303436