Niedziela, 22.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Proces Piotr U. ruszy w kwietniu. Za pobicie 11-latka grozi mu 5 lat odsiadki

15.03.2017, 16:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
Proces Piotr U. ruszy w kwietniu. Za pobicie 11-latka grozi mu 5 lat odsiadki
Fot. KMP Elbląg
REKLAMA

W kwietniu rusza proces Piotra U. 30-letniego elblążanina oskarżonego o pobicie 11-latka. O brutalnym "wyczynie" mężczyzny usłyszała cała polska, teraz będzie musiał się wytłumaczyć przed sądem. Odpowie również za napad z nożem w ręku na innego elblążanina.

Do pobicia 11-latka doszło w listopadzie ubiegłego roku. Chłopiec został zaatakowany, gdy wracał na rowerze z kiermaszu szkolnego. Napastnik okładał go pięściami, kopał po całym ciele.
 

Dzięki reakcji świadka zdarzenia, jak i działań obronnych podjętych przez pokrzywdzonego, doznał on jedynie lekkich obrażeń ciała, naruszających czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni

– poinformowała prokurator Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Dzięki nagraniu ze sklepowego monitoringu, na którym widać napastnika, policji bardzo szybko udało się ująć podejrzanego Piotra U., syna elbląskiej sędzi. Dochodzenie zostało wszczęte, napastnik złapany, przesłuchany, a następnie wypuszczony i oddany pod dozór policyjny. To właśnie fakt, że sprawca chodzi teraz na wolności, najbardziej zszokował elblążan. Ściągnął do Elbląga również Zbigniewa Stonogę, który z grupą elblążan protestował pod elbląską prokuraturą. Ostatecznie sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Kartuzach, która skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, który zignorował dozór i nie stawiał się na komendzie. Sąd do wniosku się przychylił i w grudniu Piotr U. Trafił za kratki. Nadal przebywa w areszcie śledczym.

Pod koniec lutego kartuzka prokuratura skierowała do elbląskiego sądu akt oskarżenia Piotr U. Mężczyźnie zarzuca się popełnienie dwóch przestępstw obrażenia ciała. Jedno dotyczy 11-latka. Drugie innego, dorosłego elblążanina. Piotr U. najpierw przez trzy miesiące groził mu uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia, a 3 listopada zaatakował go z nożem w ręku.

Jak poinformował nas sędzia Tomasz Koronowski, rzeczniki Sądu Okręgowego w Elblągu, proces Piotra U. Ruszy 4 kwietnia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Polak.
  Środa, 15.03

  Zaraz zaraz, ostatnio pisaliście że graficiarzowi, co namalował grafiti na ścianie budynku, że grozi mu 5 lat więzienia - i teraz temu, który jest oskarżony o 2 pobicia, w tym z nożem i jemu też grozi 5 lat więzienia!??!?! Kogo tutaj porąbało!??!?? Co to za sprawiedliwość??!?!!?!

 2. 2
  +3
  ~ a
  Środa, 15.03

  Trochę rzetelności w pisaniu artykułów. Nie piszcie bzdetów odnośnie jego Matki, bo przecież ona nie jest sędzią. Czy wszyscy, którzy pracują w sądzie są według Was sędziami? Porażka

 3. 3
  +4
  ~ Dunkierka
  Czwartek, 16.03

  Interesuje mnie inna rzecz - W innych artykułach podawaliście Państwo (jak i inne portale), że był już karany. Czy to prawda? Czy to oznacza recydywę? Odrębną rzeczą jest bicie dziecka - obrzydlistwo jakich mało, że o kopaniu nie wspomnę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.