Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy Stonoga obraził elbląskiego prokuratora? Odpowiedź nadejdzie z Chojnic

06.02.2017, 16:00:10 Rozmiar tekstu: A A A
Czy Stonoga obraził elbląskiego prokuratora? Odpowiedź nadejdzie z Chojnic
Fot. Ryszard Biel

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach zbada czy doszło do znieważenia elbląskiego prokuratora. Dokonać tego miał Zbigniew Stonoga, który w Elblągu pojawił się w związku z głośną sprawą pobicia 11-letniego chłopca. Przy tej okazji kontrowersyjny videobloger, działacz społeczny i biznesmen nie szczędził krytyki elbląskiemu organowi ścigania.

Sprawa trafiła do nas w ubiegłym tygodniu. W tej chwili jesteśmy dopiero na początkowych etapie. W toku śledztwa sprawdzimy, czy doszło do zniesławienia, o którym jest mowa w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa

– wyjaśnia Mirosław Orłowski, Prokurator Rejonowy w Chojnicach.

Przypomnijmy. Elbląg po raz kolejny znalazł się na ustach całej Polski, gdy pod koniec listopada ubiegłego roku w mieście doszło do pobicia 11-latka. Został on napadnięty, gdy wracał rowerem do domu z kiermaszu szkolnego. 11-latek nie odniósł poważnych obrażeń, ale sprawą zajęła się policja. Całe zajście zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Bardzo szybko ustalono podejrzanego o dokonanie przestępstwa. Okazał się nim być 30-letni Piotr U., notowany wcześniej za groźby i zniszczenie.

Zbigniew Stonoga sprawą zainteresował się, gdy okazało się, że dzień po zatrzymaniu podejrzany wyszedł na wolność. Zastosowano wobec niego jedynie dozór policyjny, którego 30-latek i tak nie przestrzegał i ani razu nie zameldował się w komisariacie. Wyszło również na jaw, że mężczyzna oskarżony o pobicie 11-latka jest synem elbląskiej sędzi.

Działacz społeczny przyjechał do Elbląga na początku grudnia. Przez kilka dni prokuratura Rejonowa w Elblągu znalazła się pod obstrzałem działacza, rodziców, jak i części elblążan, zbulwersowanych tak łagodnym potraktowania podejrzanego. Dwukrotnie pod jej siedzibą odbył się protest zorganizowany przez działacza. Najbardziej dostało się prokuratorowi rejonowemu Januszowi Żelazkowi, którego Stonoga nazwał nierobem i domagał się jego odwołania.

Ostatecznie, aby uniknąć zarzutów braku obiektywizmu, sprawę odebrano elbląskiej rejonówce. Na początku grudnia przekazano ją Prokuraturze Rejonowej w Kartuzach. Tam uznano, że dozór jest nieskuteczny i wystąpiła o tymczasowe aresztowanie Piotra U. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

Jednocześnie do prokuratury w Braniewie trafiło zawiadomienie, w którym zarzuca mu się znieważenie elbląskiego prokuratora. Prokuratura Okręgowa w Elblągu podjęła decyzję, że to prokuratura Regionalna w Gdańsku powinna zdecydować, kto dalej zajmie się tą sprawą. Stamtąd zawiadomienie trafiło z kolei do Słupska.

Sprawa decyzją Prokuratora Okręgowego w Słupsku z dnia 9 stycznia 2017 r. przekazana została do przeprowadzenia postępowania do Prokuratury Rejonowej w Chojnicach

– informuje Jacek Korycki, rzecznik prasowy PO w Słupsku.

Teraz to prokuratura w Chojnicach będzie musiała ustalić, czy Zbigniew Stonoga dopuścił się znieważenia elbląskiego prokuratora.

Do tematu wrócimy.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ obywatel
  Poniedziałek, 06.02

  a jak nazywa sie ten pan Prokurator z Elbląga? ten sam co niewinych ludzi do wienzienia zamyka?

 2. 2
  +2
  ~ ewrty
  Poniedziałek, 06.02

  do Obywatel- najpierw kup sobie słownik ortograficzny, a potem pytaj o nazwiska-bo pewnie nawet nie powtórzysz ze zrozumieniem.

 3. 3
  +1
  ~ K-kuba
  Wtorek, 07.02

  Nie słowa a myśl jest ważna kropka.

 4. 4
  +5
  ~ Derwisz
  Wtorek, 07.02

  A może sprawę trzeba przewrócić i sprawdzić czy ten, który zezwolił, aby aresztu nie było, a jedynie dozór (dla kopiącego dziecko) nie naraził elblążan mających dzieci na dodatkowy stres, strach puszczania dzieci do szkoły i stres kiedy dzieci same z niej wracały - tym bardziej, że Piotr U. był już wcześniej notowany. Kto kogo?

 5. 5
  +1
  ~ andy
  Wtorek, 07.02

  uważam że obraził a gnojek z tatusiem wymyslił historie taka prawda nowe pokolonie zlodziejskie rosnie. a co do drugiego niby na 3miesiace a juz po miesiacu koles bujał sie w elblazkowie dosłownie kolo fortuny

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.