Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Małkowski były prezydent Olsztyna wyrok usłyszy jeszcze przed świętami

08.12.2016, 14:45:30 Rozmiar tekstu: A A A
Małkowski były prezydent Olsztyna wyrok usłyszy jeszcze przed świętami
Fot. Ryszard Biel

Ośmiu godzin i dwóch terminów było trzeba, aby sąd usłyszał mowy końcowe w procesie byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o zgwałcenie ciężarnej urzędniczki. Dzisiaj (8 grudnia) ten etap procesu zakończono. Na wyrok jednak poczekamy do 20 grudnia. Wtedy dowiemy się, czy sąd apelacyjny przychyli się do wniosku prokuratury, która chce zaostrzenia kary, czy też Czesława Małkowskiego, który domaga się uniewinnienia.

Podczas mowy końcowej potwierdziłem twierdzenia prokuratury i nasze głosy współbrzmiały. Każdy kładł akcent na rzeczy, które najbardziej interesowały, w moim przypadku były to kwestie krzywdy i emocji mojej klientki, oczywiście oparte na faktach

- przekonywał Andrzej Rogoyski, adwokat, pełnomocnik pokrzywdzonej.

Każda ze stron miała odpowiedni czas, żeby przedstawić swoje argumenty. Skorzystaliśmy z prawa do repliki, odnieśliśmy się i do dowodów i do faktów, istotnych okoliczności. Pozostało nam tylko czekanie na kocowe rozstrzygnięcie. Oskarżony opiera się na faktach, konkretnych dowodach i z nich wywodzi swoją niewinność co do wszystkich stawianych zarzutów. Domagamy się uniewinnienia

- przypomniał natomiast adwokat Marek Gawryluk, obrońca Czesława Małkowskiego.

Przed elbląskim sądem okręgowym przez kilka miesięcy toczyła się sprawa Czesława Małkowskiego, byłego prezydenta Olsztyna. Na początku listopada przewód sądowy został zakończony. Na 23 listopada zaplanowano mowy końcowe. Te, przez blisko pięć godzin wygłaszano, za zamkniętymi drzwiami, bo proces jest niejawny. Ostatecznie swój wniosek przedstawił sądowi jedynie obrońca oskarżonego. Konieczne było wyznaczenie kolejnego posiedzenia. Dzisiaj, po trzech godzinach, mowy udało się doprowadzić do końca. Wyrok w sprawie poznamy 20 grudnia.

Przypomnijmy. W 2008 roku prezydent Olsztyna został zatrzymany za zgwałcenie ciężarnej urzędniczki. Proces, przed ostródzkim sądem, ruszył trzy lata później. Czesławowi Małkowskiemu zarzucono gwałt oraz molestowanie seksualne innych urzędniczek.

Jesienią ubiegłego roku sąd wydał wyrok. Skazał Małkowskiego na 5 lat więzienia za gwałt na podległej mu urzędniczce oraz 6-letni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i sprawowania funkcji kierowniczych w samorządzie.

Obie strony i oskarżony i prokuratura odwołały się od wyroku – rozprawa apelacyjna w elbląskim sądzie rozpoczęła się 18 maja. Małkowski nadal przekonuje, że jest niewinny. Prokuratura chce dla byłego prezydenta Olsztyna 8 lat więzienia i 10-letniego zakazu zbliżania się do zgwałconej kobiety oraz pełnienia funkcji kierowniczych w samorządzie.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.