Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zamknęli elblążankę w garażu, gwałcili i grozili śmiercią. Ruszył proces mieszkańców Fromborka

02.12.2016, 10:30:33 Rozmiar tekstu: A A A
Zamknęli elblążankę w garażu, gwałcili i grozili śmiercią. Ruszył proces mieszkańców Fromborka
Fot. Ryszard Biel

Dzisiaj (2 grudnia) ruszył proces dwóch mieszkańców Fromborka oskarżonych o zgwałcenie 24-letniej elblążanki. Kobieta została uwięziona w garażu, tam mężczyźni wielokrotnie wykorzystali ją i zagrozili śmiercią, jeśli zgłosi to na policję. Teraz grozi im 15 lat pozbawienia wolności.

Dwaj mieszkańcy podfromborskich miejscowości są oskarżeni o to, że w styczniu tego roku po uprzednim pozbawieniu wolności i zastosowaniu przemocy oraz gróźb wobec mieszkanki Elbląga doprowadzili wielokrotnie do zgwałcenia. To jest zbrodnia zagrożona karą do 15 lat pozbawienia wolności. Czy ta kobieta umówiła się z jednym z tych mężczyzn? W takie szczegóły sprawy nie chcę mówić z uwagi na charakter sprawy. Jako oskarżyciel nie wnioskujemy o wyłączenie jawności

– mówił jeszcze przed rozprawą prokurator Łukasz Iskrzyński, z Prokuratury rejonowej w Braniewie.

Proces gwałcicieli mimo to będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami. Tak zdecydował sędzia Marek Nawrocki, orzekający w tej sprawie, na wniosek obrony oskarżonych.
- Sąd postanowił wyłączyć jawność rozprawy w całości, ze względu na to, że mogłaby ona narazić dobre obyczaje i naruszyć  ważny interes prywatny pokrzywdzonej – motywował decyzję sędzia Nawrocki.

Przypomnijmy. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 13 na 14 stycznia tego roku w Wielkim Wierznie (gmina Frombork). Elblążanka umówiła się tam na spotkanie ze znajomym, jednym z napastników, którego znała wcześniej. Nie podejrzewała, że to spotkanie może mieć dla niej tragiczny finał. Na miejscu czekali na nią dwaj mężczyźni.

Jak zeznała mieszkanka Elbląga, napastnicy uwięzili ją w garażu i tam zgwałcili. Potem mieli grozić, że ją pobiją i zamordują, jeśli opowie komuś o tym, co się wydarzyło. Mimo tego kobieta 15 stycznia powiadomiła policję o tym, że padła ofiarą przestępstwa. Mężczyźni zostali zatrzymani, nie przyznali się do winy. Sprawą zajęła się braniewska prokuratura. Usłyszeli zarzuty. Pierwszy dotyczy pozbawienia wolności oraz gwałtu, a drugi gróźb karalnych.

Akt oskarżenia trafił do elbląskiego sądu. Dzisiaj (2 grudnia) proces się rozpoczął, ruszyły również przesłuchania świadków w sprawie. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 16 grudnia.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ Wolf Zimerfenster
  Piątek, 02.12

  Po 15 lat dla sprawców... Nie dobrze. Trzeba dać im szansę odnaleźć się na nowo w społeczeństwie, dać szansę odkupienia swoich win. Więzienie tę szansę im zabiera. Wystarczy po 300 batów w dwóch transzach i po sprawie. Szybko, tanio i skutecznie.

 2. 2
  +11
  ~ |
  Piątek, 02.12

  @Wolf 300 batów to Ci by się przydało, może byś zaczął myśleć.

 3. 3
  +7
  ~ Naiwny Franek
  Piątek, 02.12

  Ciekawe, czy te zera dostaną po 15 lat?

 4. 4
  --8
  ~ XX
  Piątek, 02.12

  Ciekawe .czy to prawda .czy jakas zemsta ?

 5. 5
  +6
  ~ seb
  Piątek, 02.12

  300 batów i obcięcie genitaliów. Do tego trzy dni (i noce) w celi dla gwałcicieli, coby mieli okazję zasmakować, co to seks pod przymusem.

 6. 6
  +4
  ~ homoda
  Piątek, 02.12

  niech poczuja smak po krotkim pobycie w odbycie od swoich przyszlych ziomali

 7. 7
  0
  ~ anonim
  Piątek, 08.12

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.