Wtorek, 29.09.2020, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Samir. S skazany na dożywocie za zabicie trzyosobowej rodziny chce uniewinnienia. Wyrok zapadnie w grudniu

07.12.2016, 15:22:50 Rozmiar tekstu: A A A
Samir. S skazany na dożywocie za zabicie trzyosobowej rodziny chce uniewinnienia. Wyrok zapadnie w grudniu
fot. KWP Gdańsk

Skazany na dożywocie za zabójstwo trzyosobowej rodziny w Gdańsku Samir S., mieszkaniec Elbląga, obywatelstwa rosyjskiego chce uniewinnienia. Apelację złożył jego obrońca, który uważa, że Rosjanin został w morderstwo wrobiony - poinformowało dzisiaj (7 grudnia) Radio Gdańsk. Wyrok w tej sprawie zapadnie jeszcze w grudniu.

W marcu tego roku Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Samira S. na dożywocie i pozbawienie praw publicznych na 10 lat. Jego adwokat jednak uważa, że Rosjanin jest niewinny i złożył apelację. Sąd Apelacyjny w Gdańsku wyrok w tej sprawie wyda 29 grudnia.
Jak poinformowało dzisiaj Radio Gdańsk, zdaniem adwokata zabójstwa nie mogła dokonać jedna osoba. Świadczyć ma o tym m.in. sposób ułożenia ciał.

W mieszkaniu przy ulicy Długiej w Gdańsku, gdzie zastrzelono Adama S., jego partnerkę i niespełna dwuletnie dziecko, nie znaleziono żadnych śladów Samira. Sąd wydając wyrok oparł się jedynie na zeznaniach dwóch policjantów, którzy transportowali mężczyznę z Elbląga do Gdańska. Obaj ujawnili, że podejrzany wtedy miał się przyznać. To niewłaściwie prowadzone postępowanie dowodowe

- tłumaczył mecenas w rozmowie z dziennikarzem Radia Gdańsk.

Przypomnijmy. 13 marca 2013 roku w jednej z kamienic przy ul. Długiej w Gdańsku znaleziono trzy ciała: kobiety, mężczyzny oraz ich półtorarocznego dziecka. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że zginęli od strzałów, a motywem zbrodni był rabunek. Dzień po ujawnieniu zbrodni, czyli 15 marca 2013 roku podejrzany Samir. S został zatrzymany przez grupę antyterrorystyczną z Gdańska, która współpracowała z elbląską policją. W dniu zatrzymania podejrzany był spakowany i gotowy do wyjazdu z kraju. W mieszkaniu w Elblągu, w którym został zatrzymany znaleziono rzeczy pochodzące z mieszkania zamordowanej rodziny m.in. militaria kolekcjonerskie takie jak granaty ćwiczebne, sztylet, nieśmiertelniki i inne elementy umundurowania oraz wyposażenia niemieckich żołnierzy z czasów II wojny światowej. Ponadto znaleziono zastawę stołową i sztućce z symbolami Waffen SS, a także sprzęt elektroniczny tj. laptop, tablety, aparaty fotograficzne. Wartość skradzionych rzeczy to ponad 65 tys. zł.

Z ustaleń śledczych wynikało, że zamordowany Adam K. oraz Samir S. znali się. Adam K. interesował się militariami i je kolekcjonował. Feralnego dnia oskarżony umówił się z Adamem K., w jego miejscu zamieszkania, w celu wyceny kordzika oficerskiego jednej z niemieckich formacji mundurowych z czasu II Wojny Światowej. Oskarżony przyszedł sam. W mieszkaniu, poza mężczyznami, były także żona i córka Adama K. W trakcie spotkania, które miało miejsce w pomieszczeniu kuchennym, przy stole, pomiędzy mężczyznami doszło do gwałtownej sprzeczki. Samir S. wyjął posiadany pistolet i dwukrotnie, z bliskiej odległości (około 30 cm) wystrzelił w głowę Adama K. Odgłosy wystrzałów zaalarmowały Agnieszkę K., która przebywała w innym pomieszczeniu. Gdy wbiegła do części kuchennej, również ona dwukrotnie, z bliskiej odległości, została postrzelona w głowę. W następnej kolejności, jeden raz została postrzelona w głowę małoletnia Nina K. Oskarżony Samir S. zdecydował się również na kradzież militariów kolekcjonerskich, a także sprzętu elektronicznego o łącznej wartości blisko 65 tys. zł, informowała prokuratura.

W czasie trwania śledztwa przesłuchano Samira S. oraz 124 świadków, jak również dokonano oględzin rzeczy, miejsc, zapisów monitoringu miejskiego, zawartości pamięci telefonów komórkowych i dysków komputerowych. Sprawdzono analizy połączeń telefonicznych, a także prokuratura uzyskała 46 różnych ekspertyz z zakresu m.in. medycyny sądowej, genetyki, daktyloskopii, mechanoskopii, traseologii, osmologii, fizykochemii, broni i balistyki, psychiatrii i psychologii sądowej, informatyki śledczej i technik audiowizualnych. Wyrok w tej sprawie zapadł dopiero w marcu tego roku. 29 grudnia poznamy decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Źródło Radio Gdańsk.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ pytający
  Czwartek, 08.12

  Nie rozumiem, jak wrobiony? Z tego co kojarzę to nawet wskazał miejsce ukrycia broni. Gdzieś z tyłu na Gęsiej Górze. Jakiś filmik chyba nawet był. Dobrze kojarzę czy to nie ta sprawa?

 2. 2
  +1
  ~ jan-49
  Czwartek, 08.12

  jak nie moga lub nie chca znalezc winnego to frajer zawsze musi sie znalezc nawet jezeli jest niewinny to niewazne dajcie czlowieka a parafraf sie zawsze znajdzie

 3. 3
  0
  ~ Psioglowy
  Czwartek, 08.12

  Stara sztuczka rosyjskich służb. Zupełnie jak po zamachu na Zelimchana Jandarbijewa, mataczenie, dezinformacja. Trzeba uważać bo ruskie zaraz "zatrzymają"(czyt. porwą) drużynę sportową i będą chcieć wymiany. Po wymianie Semir zostanie udekorowany i odznaczony. wszak prawo polskie nie ma znaczenia na ruskiej ziemi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.