Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prezydent wręczył swoje nagrody. Wśród laureatów m.in. Biblioteka Elbląska, Caritas i Mirosław Gorbaczewski

06.01.2017, 22:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent wręczył swoje nagrody. Wśród laureatów m.in. Biblioteka Elbląska, Caritas i Mirosław Gorbaczewski
Fot. Ryszard Biel

Dzisiaj wieczorem (6 stycznia), podczas Koncertu Noworocznego, poznaliśmy laureatów nagród Prezydenta Elbląga 2016. W tym gronie znaleźli się ludzie i instytucje, które w ubiegłym roku miały istotny wpływ między innymi na elbląską kulturę, służbę zdrowia, oświatę i gospodarkę.

To tradycja, że w wieczór Trzech króli spotykamy się, aby wręczyć nagrody prezydenta. Od ponad ćwierć wieku otrzymują je osoby instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszego miasta. Gratuluję tym którzy w sposób szczególny, w minionym roku zasłużyli się dla naszego miasta. Jestem dumny, że Elbląg ma tak wspaniałych mieszkańców oraz przyjaciół, którzy dzięki ciężkiej pracy, ale również wielkiej pasji i realizacji swoich marzeń przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta

- mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Elbląskie nagrody prezydenta przyznawane są od 1991 roku. Dzisiaj trafiły do: firmy FLSmidth MAAG Gear (kategoria ochrona środowiska), Antoniego Klechy, właściciela przedsiębiorstwa Przemysłówka O3 (kat. działalność gospodarcza), Caritas'u Diecezji Elbląskiej (kat. opieka społeczna), Mirosława Gorbaczewskiego, dyrektora Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II (kat. służba zdrowia), UKS Olimpia Judo Elbląg (kat. sport i turystyka), Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida (kat. kultura i sztuka), Agnieszki Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogółnokształcących nr 2 w Elblągu (kat. działalność oświatowa i edukacyjna) oraz Towarzystwa Polsko-Norweskiego w Stavanger (kar. inne). Nagrodę specjalną prezydent przyznał Romanowi Korzeniowskiemu, wieloletniemu dyrektorowi elbląskiego browaru. Tym samym, w tym roku liczba wszystkich laureatów nagród prezydenta, osiągnęła 200. Wyróżnieni nie ukrywali, że to wyróżnienie, nie tylko cieszy, ale i motywuje do dalszej pracy.

To dla nas duże wyróżnienie. Każda nagroda jest czymś ważnym dla instytucji, dla ludzi, którzy ją utrzymują. Jest podsumowaniem tego, co się zdarzyło do tej pory, ale też, co jest dla mnie najważniejsze, nowym początkiem. Mamy dużo pomysłów, chcemy zrobić, jeszcze dużo, dużo więcej, chociaż formalnie nie mamy już niczego do osiągnięcia

- mówi Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida.

Taka nagroda to motywacja do dalszego działania. Wychowywanie, kształcenie młodzieży, przygotowywanie do dalszego życia to proces, który trwa i tak naprawdę nigdy się nie kończy. Trudno jest utrzymać dobre imię szkoły, wysoki poziom, trudno jest zbudować dobrą markę. Natomiast dosyć szybko i łatwo można ją stracić. Nam udaje się od kilku dobrych lat, razem ze wspaniałym gronem pedagogicznym, administracją, obsługą, rodzicami, którzy nas wspierają, udaje nam się budować dobrą szkołę

- mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu, laureatka tegorocznej nagrody prezydenta.

Podczas gali nie zabrakło sympatycznych akcentów, tak jak wizyty Norwegów ze Stavanger, którzy mieszkańców Elbląga paczkami wspierali w czasach komunizmu, a w ubiegłym roku przekazali elblążanom historyczną flagę Polski, która przez II wojną światową, wisiała przed polskim konsulatem w Stavanger, czy wizyty kilkunastu młodych judoków, którzy towarzyszyli swojemu trenerowi podczas odbierania nagrody.

Cieszymy się, że prezydent zobaczył nasze działania, naszą ciężką pracę i wyróżnił nas. To jest nagroda dla UKS Olimpii, ale myślę, że również dla całego środowisko judo i wszystkich klubów. Świetnie ze sobą współpracujemy, jest bardzo dobry klimat. Myślę, że w związku z tym te nasze starania i wyniki, które za tym idą spowodowały, że prezydent zrobił, jak zrobił. Każda nagroda to motywacja powoduje, że chce się bardziej, lepiej. Ta nagroda zobowiązuje, w związku z tym może być tylko lepiej. W tym roku chcemy na imprezie młodzieży zdobyć o dwa medale więcej, w tym roku zrobiliśmy cztery. Marzymy o tym, żeby jeden z naszych zawodników - Sebastian Makowski, zaistniał na arenach międzynarodowych. Obecnie jest numerem jeden w kraju, w kategorii do 66 kilogramów

- zapowiada Leszek Wilk, trener UKS Olimpia Judo Elblągu.

Po wręczeniu nagród tradycyjnie przyszła pora na dużą dawkę muzyki. Galę uświetni koncert pn. „Gran Bellezza” w wykonaniu Bellezza Opera Trio (Mikołaj Adamczak tenor, Agnieszka Adamczak-Hutek sopran, Marcin Hutek baryton) i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Galeria / Noworoczne nagrody Prezydenta Elbląga ( zdjęć 39 )
Dodano: 2017-01-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ szkoda
  Sobota, 07.01

  powinna być jeszcze nagroda "kłamca i krętacz roku" - pretendentem za 2016 rok - Leonard Krasulski - nic nie robiący dla Elbląga poseł - nie wiem kto na niego głosuje - chyba takie same tłuki jak on sam.

 2. 2
  +6
  ~ elblążanka
  Sobota, 07.01

  Gratulacje dla pana Leszka Wilka. Jego oddanie i pasja do judo została doceniona. Jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 3. 3
  +3
  ~ Basia c.
  Sobota, 07.01

  Piękny koncert naszej Orkiestry

 4. 4
  +3
  ~ Bolek z Gdańska
  Poniedziałek, 09.01

  do "szkoda" A kto głosuje na tego Wcisłe ? Ten to dopiero szkodzi Elblągowi.

 5. 5
  +5
  ~ cvb
  Poniedziałek, 09.01

  nagroda dla Wcisły Lansujący się Leń roku 2016

 6. 6
  0
  ~ Psiogłowy
  Poniedziałek, 09.01

  kto złodziejowi, złodzieja obdzielic zabroni?!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5432951450348