Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Nie cichną echa wokół brutalnego napadu na 11-latka. Sprawca uciekł do Niemiec, zdradza Zbigniew Stonoga

02.12.2016, 15:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
Nie cichną echa wokół brutalnego napadu na 11-latka. Sprawca uciekł do Niemiec, zdradza Zbigniew Stonoga
Fot. Ryszard Biel

Sprawa pobicia 11-latka i wyjścia na wolność mężczyzny, który się tego dopuścił, nadal bulwersuje. Kilkudziesięciu elblążan, na czele ze Zbigniewem Stonogą, spotkało się dzisiaj pod prokuraturą przy ul. Płk. Dąbka, aby powiedzieć prokuratorowi co myślą na ten temat. – Ci ludzie nie są tu po to, żeby robić zadymy. Chcą dowiedzieć się, dlaczego tak się stało i doprowadzić do tego, żeby sprawca został zatrzymany i zamknięty na wiele lat przekonywał ojciec chłopca, również tam obecny.

Dzisiaj (2 grudnia) Zbigniew Stonoga, videobloger i działacz społeczny oraz polityczny, znany m.in. z publikacji akt śledztwa ws. afery podsłuchowej, wrócił pod elbląska Prokuraturę Rejonową, aby interweniować w sprawie wypuszczenia na wolność 30-latka, który przyznał się do pobicia 11-letniego chłopca.

Prokuratura podeszła do tej sprawy zbyt liberalnie. Ten mężczyzna był karany za groźby karalne, za posiadanie narkotyków, za groźby z nożem w ręku. Gdyby to trafiło na kogokolwiek z nas, nie byłoby tak liberalnie, a on otrzymał zarzut, który może pozbawić sprawcę wolności na okres dwóch lat. W takiej sytuacji nie było tej przesłanki formalno-prawnej, żeby zastosować areszt, ale jeśli okazuje się, że on od 6 lat nie przebywa w miejscu zameldowania, to jednak ta przesłanka była. Gdyby prokuratura chciałaby odrobinę przy tej sprawie popracować, to on dzisiaj nie byłby w Niemczech. Myślę, że sprawiedliwość samego sprawcę i tak dosięgnie. Nie jest to jednak temat, który powinniśmy przemilczeć

– przekonywał Zbigniew Stonoga.

Działaczowi towarzyszyła grupa kilkudziesięciu elblążan, głównie młodzieży, która nie przebierała w słowach, mówiąc, co sądzi na temat całej sytuacji.

Jak prokurator mógł wypuścić takiego zwyrodnialca, to szok. Jak w ogóle mogło dojść do czegoś takiego

–   pytała Nikol, uczennica elbląskiego technikum.

Jesteśmy tu po to, aby powiedzieć nie takim działaniom. Chcielibyśmy też wiedzieć, że wymiar sprawiedliwości jest bezstronny. Tak jak już wiemy rodzice oskarżonego mają styczność z wymiarem sprawiedliwości

–  dodaje Kacper z Elbląga, uczeń szkoły ponadgimnazjalnej.

Stonodze nie udało się jednak porozmawiać z prokuratorem, który przebywał poza siedzibą prokuratury.

To skandal. Ktoś podejmuje skandaliczne decyzje i nie ma go, aby udzielić odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Te 2 lata, które grożą temu 30-latkowi, to śmiech na sali. Za kradzież chleba dostaje się większe wyroki, a za to, co zrobił ten mężczyzna, moim zdaniem powinien odpowiadać, jak za usiłowanie zabójstwa

– komentował sytuację Piotr Stancelewski, ojciec Michała, towarzyszący Stonodze.

– Ci ludzie są tutaj po to, żeby dowiedzieć się i dociekać tego, dlaczego tak się stało i doprowadzić do tego, żeby sprawca został zatrzymany i zamknięty na wiele lat. Oni nie są tu po to, żeby robić zadymy burdy, tylko grzecznie dociekają prawdy –  przekonywał pan Piotr.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 24 listopada, około godz. 18.00, przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z Pionierską. 11-letni chłopiec został pobity, gdy wracał rowerem do domu z kiermaszu szkolnego. Następnego dnia rodzice 11-latka złożyli zawiadomienia na policję. Dochodzenie zostało wszczęte, napastnik złapany, przesłuchany, a następnie wypuszczony i oddany pod dozór policyjny. To właśnie fakt, że sprawca chodzi teraz na wolności, najbardziej zszokował elblążan. Ściągnął do Elbląga również Stonogę, który z grupą elblążan spotkał się pod prokuraturą również wczoraj wieczorem. Działacz zapowiada, że sprawy nie odpuści.Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%35.7 %64.3


Galeria / Stonoga Zbigniew w Prokuraturze Rejonowej ( zdjęć 14 )
Dodano: 2016-12-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --23
  ~ kazik
  Piątek, 02.12

  pajac z tego stonki , obstawiał sie jakimiś leszczami , jak i głodnymi wrażeń , by tylko zaistnieć w sieci i na fejsie...... , a też ten ojciec tego młodego to też niezły koleś dostałeś 500 plus to pilnuj dziecka ,a nie wieczorami puszczasz samopas...... ,a tak ciekawi mnie jak było naprawdę bo monitoring nie pokazuje wszystkiego bynajmniej nam.... , może ten 11 latek też nie jest bez winy.....

 2. 2
  --34
  ~ polina
  Piątek, 02.12

  co tu robi ten idiota Stonoga? kapitał swój polityczny już zbija... tak na prawdę mało go obchodzi historia tego dziecka... jedynie szuka poklasku!

 3. 3
  +38
  ~ załamany
  Piątek, 02.12

  No tak widać są równi i równiejsi hańba prokuraturze ,gdyby to się stało dziecku prokuratora to pewnie przestępca gnił by w więzieniu , a zwyczajny szarak nic ich nie interesuje hańba

 4. 4
  +33
  ~ obserwator
  Piątek, 02.12

  polina ... szczerze mam gdzieś czy robi to dla poklasku ważne że ktoś to nagłaśnia ! robi to dla dziecka czy nie ale dzięki niemu sprawa tak szybko nie ucichnie.. Gdyby nie on nie wiem czy tylu ludzi by potrafiło się razem zorganizować ! Nie przepadam za tym człowiekiem ale tym razem wielkie brawa się należą !

 5. 5
  --25
  ~ polina
  Piątek, 02.12

  Obserwator... po prostu nie lubię jak ludzie są interesowni,ten człowiek nie ma szczerych intencji ani kultury...,ale przyznam ci rację co jak co,ale sprawa na pewno przybierze tempa

 6. 6
  +36
  ~ mb
  Piątek, 02.12

  prokurator obstawił się policją i psami, na to idą nasze podatki. ludzie sami muszą szukać sprawiedliwości. elbląski kabaret trwa.

 7. 7
  +14
  ~ Ukrzak-Futrzak
  Piątek, 02.12

  Jakich niemiec??? Co on za bzdury pisze!!!! On jest w elblągu. Widziałem go przed godzina na miescie

 8. 8
  +11
  ~ Adam
  Piątek, 02.12

  Jak łatwo młodym ludziom (i nie tylko) zrobić wodę z mózgu widać na załączonym przykładzie. Przyjeżdża cudak "sztukmistrz z Samoobrony" (też z wyrokami na koncie i otwartymi procesami ok. 100 w całym kraju), robi sobie show, tanią reklamę a pospólstwo, często w dobrej wierze idzie zanim jak barany.

 9. 9
  +7
  ~ Milkos
  Piątek, 02.12

  Pan Stonoga mentorem bezmyślnych ludzi :) A On sam hipokryta, interesowny człowiek!

 10. 10
  +3
  ~ Janko
  Piątek, 02.12

  Adasiu ten cudak jak piszesz o Stonodze pomógł wraz z ludźmi dobrej woli niż Ty przez całe życie w pampersa nasrałeś.Skoro żyjemy w Państwie Prawa w co wątpię bo od 26 lat klika okrągłego stoły tylko nazwami się wymienia nie może tak być że syn jakieś sędziny ma być inaczej traktowany niż syn sprzątaczki .Mam nadzieję że Pan Ziobro zwolni dyscyplinarnie i Pan Prokuratora i tego co wnosił o dozór.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1674029827118