Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Postępowanie wobec wujostwa zgwałconej dziewczynki nadal trwa. Kiedy finał sprawy?

19.01.2015, 13:20:41 Rozmiar tekstu: A A A
Postępowanie wobec wujostwa zgwałconej dziewczynki nadal trwa. Kiedy finał sprawy?
fot. KMP w Elblągu

We wrześniu całym Elblągiem, ale i Polską wstrząsnęła bulwersująca informacja o gwałcie na 8-miesięcznej wówczas dziewczynce, która przebywała pod opieką wujostwa, a tak okropnego czynu wobec niej dokonał wujek. Wujek, który miał być opiekunem i dbać o bezpieczeństwo dziecka. 

 
Przypomnijmy, że w nocy 16 września do elbląskiego szpitala trafiła 8 miesięczna dziewczynka, ze względu na siłę obrażeń została przetransportowana do szpitala specjalistycznego w Olsztynie, gdzie przeszła operację. Policjantów o zdarzeniu poinformował lekarz dyżurny Szpitala Miejskiego, poieważ dziecko miało obrażenia wskazujące na gwałt. Policja jeszcze tego samego dnia zatrzymała podejrzanego, w miejscowości niedaleko Elbląga. Okazał się nim 37- letni Jacek S. - wujek dziewczynki, u którego ona przebywała. Mężczyzna przyznał się wówczas do zarzucanego mu czynu. Mężczyzna nie był wcześniej karany, a w jego domu nie było interwencji policji. Prokuratura wówczas stawiała mu zarzuty gwałtu oraz tzw. innej czynności seksualnej wobec 8-miesięcznego dziecka. Zaledwie dwa dni później sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu żony mężczyzny Teresy S. Prokuratura miała postawić jej zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia.
 
- Musiała zauważyć obrażenia u dziewczynki, mimo to nie zareagowała odpowiednio. Głównie chodzi o nieudzielenie pomocy – tłumaczyła Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Kobiecie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. 
 
Na początku października ubiegłego roku sprawę prowadzoną początkowo przez Prokuraturę Rejonową dotyczącą wykorzystania seksualnego 8 - miesięcznej dziewczynki, przez wujka ofiary - Jacka S., do jakiego doszło w okresie od 26.08.2014 r. do 15.09.2014 r. w powiecie elbląskim przejęła Prokuratura Okręgowa. 
 
 
- W tej chwili nadal trwają czynności. Postępowanie trwa tak długo ze względu na charakter sprawy. Prokurator zajmujący się sprawą zbiera pełen materiał dowodowy w tym szereg opinii specjalistów. Sąd utrzymał dla małżeństwa środki zapobiegawcze w postaci aresztu. Okres ten został przedłużony do 16.03.br., a śledztwo przedłużone jest do 17.03.2015 roku
 
- informuje nas Anita Kniga-Węzik z Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
 
Ponadto 2.10.2014 roku Prokurator Rejonowy w Braniewie wystąpił do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej Danuty Z. i Marcina L. względem ich małoletnich córek: Gabrieli i Roksany. Postępowanie toczy się przed Sądem Rejonowym w Braniewie. 
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.