Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Elblążanie postawili na kandydata, który długo funkcjonuje w polityce" porażkę wyborczą tłumaczy Janusz Palikot

24.06.2013, 19:37:58 Rozmiar tekstu: A A A
fot. Monika Skowrońska

Z 45-cio minutowym opóźnieniem do Elbląga przyjechał Janusz Palikot, aby wytłumaczyć się z uzyskania nie satysfakcjonującego wyniku wyborczego. Dziś, 24 czerwca, lider Ruchu Palikota spotkał się z dziennikarzami pod Hotelem Elbląg, by podziękować Ewie Białkowskiej za jej zaangażowanie w czasie kampanii wyborczej. 

 
Janusz Palikot rozpoczął spotkanie od czułego uścisku Ewy Białkowskiej, tłumacząc to faktem, iż dzisiaj jest dzień przytulania. Faktycznie chciał on podziękować kandydatce za pracę, zaangażowanie i wolę walki. – Nie pękaj, w sporcie tak jak w polityce wiesz, że porażki po prostu dodają skrzydeł i budują – pocieszał Ewą Białkowską, Janusz Palikot. 
 
Mimo słabego wyniku, jaki uzyskał Ruch Palikota i Komitet Elbląg +, Janusz Palikot podziękował elblążanom, którzy głosowali na jego Komitet. – Nie kończymy naszej aktywności, będziemy przez wszystkie następne miesiące przekonywać mieszkańców, że nasze propozycje są lepsze, niż to , jak została zaakceptowana – zapowiada lider Ruchu Palikota. 
 
W spotkaniu wzięli udział wszyscy kandydaci, którzy oprócz Ewy Białkowskiej startowali do Rady Miasta. – Jesteśmy tu dziś całą drużyną po, to by pokazać, że my, ten nasz Ruch, pomału budujemy w każdym mieście w Polsce. Jesteśmy nową partią i która musi jeszcze ciężko pracować, aby przekonać do siebie ludzi nie tylko w wyborach parlamentarnych, ale również samorządowych – tłumaczył Janusz Palikot. – Okazało się, że elblążanie postawili na kogoś, kto jest zawodowym politykiem i da im poczucie większego bezpieczeństwa, niż ta nasza nowa drużyna. 
 
- Sport mnie nauczył wiele umiejętności, w tym i pogody ducha po porażce – mówi Ewa Bialkowska. – Ja nie jestem zawodowym politykiem i może się dobrze nie znam na polityce, ale w zaistniałej sytuacji zastanawiam się, po co było to referendum, skoro zostały do Rady wybrane te same osoby – podsumowuje kandydatka KW Ruchu Palikota. 
 
Jak zapowiadają członkowie KW Ruchu Palikota, nie mają oni zamiaru popierać żadnego z kandydatów, którzy dostali się do drugiej tury wyborów. Janusz Palikot, zapytany o komentarz do wyników wczorajszych wyborów mówi – Wybór pomiędzy PiS-em a Platformą, to wybór z piekła rodem. Pomiędzy z jednej strony arogancją i pychą, która zademonstrowała Platforma a ciągotami autorytarnymi i awanturniczą polityka jaką znamy w wykonaniu PiS-u – mówi Janusz Palikot. – Wynik tych wyborów powinien skłonić do refleksji, refleksja, która jest konieczna, aby PiS nie wygrał wyborów nie tylko w Elblągu, ale także w całym kraju. Może być tak, że władza trafi w ręce Jarosława Kaczyńskiego z fatalnymi skutkami dla naszej ojczyzny – mówi lider Ruchu Palikota. 
 
W czasie konferencji podnoszono także temat wyboru między dwoma ugrupowaniami PiS i Platformą Obywatelską. – Jestem przekonany, że Platforma minimalnie wygra w drugiej turze. To jst zły wybór, bo na listach Platformy są te same osoby, które zostały odwołane, więc nie dają żadnej gwarancji zmiany – mówi Janusz Palikot. – Ten wybór Platformy, będzie tylko po to , żeby PiS nie rządził. 
 
- Platforma słabnie, jest coraz bardziej partią bezideową, w coraz większym stopniu złożona z wyborców, którzy się boją powrotu PiS-u, a nie tego, że wierzą w Platformę – podsumowuje Janusz Palikot. 
 
Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ pampi
  Poniedziałek, 24.06

  Jacy kandydaci, taka wygrana, co tu analizować ?? POprostu też nie jesteście dla Polaków żadną alternatywą, dotrze do Was to czy nie bardzo ???

 2. 2
  +17
  ~ ai
  Poniedziałek, 24.06

  Elblag nie potrzebuje blaznow

 3. 3
  +13
  ~ eme
  Poniedziałek, 24.06

  Brawo czerwona kartka dla zadymiarzy

 4. 4
  +14
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 24.06

  Panie Palikot, wyborcy dali Pana ugrupowaniu czerwoną kartkę, bo nie lubią różowego koloru. Czas Samoobrony minął. Panie Palikot, nie wymaga Pan od wyborców czegoś, czego Pan nie daje. Brak szacunku do swoich oponentów politycznych stał się brakiem szacunku obywateli do Pańskiego ugrupowania. Może nie trzeba było wpisywać na listę osób karanych?

 5. 5
  +3
  ~ smirek
  Poniedziałek, 24.06

  Rafał Maszka może na Dębicy wieńce pogrzebowe sprzedawać teraz

 6. 6
  +5
  ~ przeciwnik ruchu
  Wtorek, 25.06

  Elblążanin - święta racja w trakcie kampanii nikt nikomu w drogę nie wchodził, pełna kultura. Jedynie grupa Palikota a to coś zamalowała konkurencji, a to nakleiła, a to na festyn konkurencji "wpadla" zrobić zadymę. Panie Palikot demokracja Pańskim ludziom kojarzy się z anarchią dlatego już nigdy Pan nie wygra jak to mówią "cygan przez wieś idzie tylko raz"

 7. 7
  +4
  ~ Bronek
  Wtorek, 25.06

  Prosta logika wskazuje że jeśli ciągle będą wygrywały PO PIS SLD i PSL to będzie dalej to co jest teraz ,rosnące bezrobocie,rosnaca emigracja za chlebem,rosnący dług publiczny ,rosnące zadłużenie ZUS,rosnące majatki osób związanych z tymi partiami,rosnace ubożenie reszty społeczeństwa.Od 1989 minęły 24 lata i kazda z tych parti kilkakrotnie pokazała na co ich stać.Łacznie zbudowali to co każdy zna na codzień.Sa oczywiscie ludzie którzy dzięki nim zajęli stanowiska w budzetówce,urzędach,państwowych firmach i dobrze im się żyje.Ci oczywiscie są za utrzymaniem status quo.Ci głównie głosowali za utrzymaniem starego układu.Bezrobotni,pracownicy prywatnych firm z pensją 1500 zł na wybory nie poszli,albo sa po prostu za głupi żeby walczyć o swoje interesy.Dokładnie tak było w PRL. P{ZPR wygrywał

 8. 8
  +6
  ~ klapa
  Wtorek, 25.06

  i co gdzie się pchaliście? myślicie ze samo darcie ryja wystarczy? błąd!!! trzeba sobą coś reprezentować, gdzie wasz reprezentant z Braniewka bujający się po starówce jak nadęty paw? totalna klapa !! teraz powieście sobie na misiu Wasze zdjęcia , tylko ostrożnie aby misiu oczko nie wypadło!!!! a i nie zapomnijcie o wieńcach!!! i zniknijcie z oczu elblążanom!!!!!i pogonienie was jest największym sukcesem tych wyborów, Pani Białkowska niech bierze łyżwy i zjeżdża !!!!

 9. 9
  0
  ~ Franz
  Wtorek, 25.06

  A co ty soba reprezentujesz klapo? (czyzby od sracza?). Czy jesteś eks malarzem kominów jak premier,pielegniarką jak E.Gelert czy moze masz jakiś potrzebny zawód ? Szkoda że nie zauważyłeś jakim chamstwem było pchanie sie do koryta znowu tych samych że uzyję twojego słownictwa ryjów wczesniej od tego koryta odpedzonych.Chamy nie powinny powoływać się na savoir vivre ani aspirować do władzy.Choc w Elblagu jak się okazało wszystko możliwe.

 10. 10
  +6
  ~ nie ma komu
  Wtorek, 25.06

  nie ma komu dziękować!! mam nadzieję że takie OŚMIESZENIE KOBIECIE WYSTARCZY!!!!!!!!!!!!!!!!! WON psikoty z Elbląg.......tranzystory......pederaści ...............bandyci ..............komuniści

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.