Wtorek, 26.09.2023, Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Powiat elbląski Samorządowym Liderem Zarządzania 2011

20.12.2011, 09:18:10 Rozmiar tekstu: A A A
Powiat elbląski Samorządowym Liderem Zarządzania 2011

Starostwo Powiatowe w Elblągu po raz drugi zostało laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2011 – Usługi Społeczne, dziedzina kultura. Pierwszy raz ta nagroda została przyznana w 2009 r.

19 grudnia 2011 r. starosta Sławomir Jezierski w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odebrał dyplom laureata Samorządowy Lider Zarządzania 2011 – Usługi Społeczne w dziedzinie kultura przyznany Starostwu Powiatowemu w Elblągu. Spotkanie w Senacie miało bardzo uroczysty charakter. Uczestniczyła w nim także Gabriela Effenberg naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu.

Konkurs Samorządowy Lider Zarządzania jest jednym z elementów projektu realizowanego przez Związek Miast Polskich w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji „Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego (gminach i powiatach)”.

Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła pomysł promocji inicjatyw lokalnych poprzez organizację konkursu „Wieś z inicjatywą”. Docenianie działań lokalnych społeczności na rzecz poprawy jakości życia w swoich miejscowościach zostało uznane za bardzo ważny czynnik integracji społecznej, warty upowszechnienia i nagrodzenia.

W trakcie uroczystości starosta Jezierski przedstawił wszystkim zgromadzonym finalistom konkursu główne założenia konkursu „Wieś z inicjatywą” oraz jego efekty.

Dla przypomnienia, za projekty zrealizowane w powiecie elbląskim w 2010 r. w konkursie „Wieś z inicjatywą” nagrody otrzymały: 
I miejsce - wieś Zalesie gm. Milejewo - za inicjatywę dotyczącą adaptacji stawu wiejskiego na miejsce wypoczynku i rekreacji;
II miejsce - wieś Suchacz gm. Tolkmicko - za inicjatywę dotyczącą organizacji inscenizacji Bitwy na Zalewie Wiślanym w 547 rocznicę zwycięstwa połączonych flot Elbląsko-Gdańskiej nad flotą zakonu Krzyżackiego;
III miejsce - wieś Rachowo gm. Markusy - za organizację kilkudniowego biwaku integracyjnego dla rodzin z Rachowa.
Dodatkowo przyznano 4 wyróżnienia dla wsi Rychnowy, Nowa Wieś, Pogrodzie i Aniołowo.
 

Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ anonim
  Wtorek, 20.12

  Jak można za holowanie pojazdu na polecenie Policji żadac 440 złotych .Pomoce maja taki cennik wydany przez Starostwo. Jest to złodziejstwo i szansa korupcyjna miedzy Policjatami i Pomocami Drogowymi które maja podpisane umowy ze Starostwem.Kto ustalil taka cene .

 2. 2
  +1
  ~ jest
  Wtorek, 20.12

  ale zmowy im nie udowodnisz

 3. 3
  0
  ~ tom
  Wtorek, 20.12

  kon by sie usmiakl

 4. 4
  +2
  ~ kra
  Wtorek, 20.12

  A elektrowni wiatrowych nie stawiacie co boicie się wieśniaków?Popatrzcie na Pomorzu stawiają gdzie się da i ile się da .

 5. 5
  --1
  ~ leniwce z ułanbator
  Wtorek, 20.12

  a świnki fruwają

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9576342105865