Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Jeszcze w tym tygodniu elblążanie będą pisać listy do piętnastu więźniów politycznych

11.12.2011, 15:11:11 Rozmiar tekstu: A A A
Jeszcze w tym tygodniu elblążanie będą pisać listy do piętnastu więźniów politycznych
Organizatorzy akcji w Elblągu - członkowie Młodzieżowej Rady Miasta - również pisali listy do więźniów politycznych (fot. Antek Rokicki)

Wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Młodzieżowa Rada Miasta zorganizowała z tej okazji dwudniowy Maraton Pisania Listów. Jest to akcja stworzona przez Amnesty International. Młodzi politycy będą jednak jeszcze zbierać listy w swoich szkołach przez najbliższy tydzień.

Maraton Pisania Listów odbywał się jednocześnie w 80 krajach na całym świecie. Co roku dzięki niemu udaje się wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. W zeszłym roku, w wyniku tej akcji udało się uratować aż 6 z 10 więźniów politycznych.

W tym roku listy pisane są do 15 więźniów, z różnych krajów. Więźniowie obozów pracy w Korei Północnej, więzień sumienia z Indonezji, 20-letni bloger z Azerbejdżanu więziony za wpisy na facebooku oraz Jemenka skazana na śmierć. To tylko niektóre z osób, do których wysłane zostaną listy.

- Kilka dni temu skontaktowaliśmy się z polskim odziałem Amnesty Interantional – wyjaśnia Oliwier Pietrzykowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. – Okazało się, że nie jest za późno. Cieszymy się z tego, bo zależy nam na tym, że możemy dzięki naszej pracy zobaczyć ważne efekty tych działań. Na pewno ktoś zostanie dzięki tym listom uratowany. Poza tym ważna jest dla nas sama aktywność mieszkańców naszego miasta.

Jak informowali nas organizatorzy akcji, zdecydowana ilość przybyłych elblążan po raz pierwszy brała udział w akcji Amnesty International. – Listy pisane są w języku polskim, ale też i angielskim, a nawet hiszpańskim – mówili. - Swój list zostawiła też posłanka Elżbieta Gelert, która odwiedziła nas w sobotę wieczorem.

Akcja zakończyła się w dzisiaj w samo południe. Jednak przez najbliższy tydzień młodzi radni będą organizować podobne spotkania w szkołach, w których się uczą. 

Wczoraj Ratusz Staromiejski odwiedziliśmy dwa razy. Nie udało nam się jednak spotkać piszącej osoby. – Przed nami kolejny tydzień pracy – zapowiadają organizatorzy akcji. - Mamy nadzieję na to, że w przyszłych edycjach jeszcze więcej elblążan przyłączy się do nas. 

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 )


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ MAZ
  Niedziela, 11.12

  piszcie do prezydenta Komorowskego ???????!!!!!!!!!!!!!!! by nie uruchamiał służb specjalnych ,jak w internecie są wpisy obywateli o nieprawidłowościach i łamaniu praw w POLSCE ,przykłady ?????????????

 2. 2
  0
  ~ leniwce z ułanbator
  Niedziela, 11.12

  szkoda tuszu ,napiszcie jakieś opowiadanie czy coś ,a za twarzoksiążkie to mu się należało

 3. 3
  +1
  ~ Stanley
  Niedziela, 11.12

  Mogą pisać na Berdyczów.Więżniom politycznym to i tak niewiele pomoże.Tym się zajmują zblazowani członkowie MRM, zamiast realnymi problemami naszego miasta.

 4. 4
  0
  ~ anonim
  Niedziela, 11.12

  Proponuję pisać do rodzin osób, które musiały popełnić samobójstwo, bo były nie wygodne dla reżimu herTusek&tawriszczPutinow!

 5. 5
  +4
  ~ genek
  Niedziela, 11.12

  Trzeba pisać w sprawie obywateli polskich z rozmysłem pozbawianych pracy i środków utrzymania. 80% zarejestrowanych polskich bezrobotnych jest pozbawionych prawa do zasiłku to jest ponad 1,5 mln obywateli pozbawionych możliwości pracy i źródeł dochodów.

 6. 6
  +2
  ~ jan 45
  Poniedziałek, 12.12

  Trzeba napisać żeby Tusk nie oddawał 20 mld euro na ratowanie strefy euro, bo bogate kraje zachodu z pewnością sobie poradzą.

 7. 7
  0
  ~ partyzant
  Poniedziałek, 12.12

  Napiszcie też o pełne wyjaśnienie sprawy tajnych więzień cia w Polsce

 8. 8
  +3
  ~ blebleble
  Poniedziałek, 12.12

  prawa człwoeika są łamane w ty kraju codziennie- ludzie bez pracy na skarju ubóstwa- to jest problem nr 1

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4717137813568