Sobota, 10.12.2022, Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląscy policjanci zatrzymali porywaczy 17-letniego elblążanina

18.11.2011, 09:45:46 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy policjanci zatrzymali porywaczy 17-letniego elblążanina
Zatrzymanie sprawców porwania (fot. materiały nadesłane przez KMP Elbląg)

11 listopada przy ul. Kościuszki doszło do porwania 17-letniego elblążanina. Wychodzący ze sklepu mężczyzna został uderzony w głowę, wciągnięty do samochodu i uprowadzony przez nieznanych sprawców. Ci wywieźli go w ustronne miejsce. Związali mu ręce żyłką, grozili śmiercią, bili i dusili, straszyli również, że go zakopią lub utopią.

Według ustaleń śledczych sprawcy mieli żądać od rodziny chłopca okupu za jego wydanie. Jednak uznali, że lepszym dla nich wyjściem będzie wypuszczenie porwanego, który miał wynosić z rodzinnego domu pieniądze oraz kosztowności, a zaraz po tym  przekazywać je porywaczom w określonym miejscu i czasie.

- Po czterech godzinach gehenny, przerażony i wycieńczony chłopiec został uwolniony. Jednak zachował zimną krew i jeszcze tego samego dnia o całym zajściu powiadomił elbląskich policjantów – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Śledczy mieli więc czas na zorganizowanie zasadzki na mężczyzn, gdyż spotkanie z porywaczami wyznaczyli chłopcu na 13 listopada na ulicy Wojska Polskiego w Elblągu.

Zgodnie z ustaleniami o godzinie 17.00 pokrzywdzony położył torbę foliową w umówionym miejscu. Wówczas pojawił się pierwszy z porywaczy, który w pościgu został zatrzymany przez policjantów kryminalnych. Okazał się nim 21-letni Marcin S. (pseudonim „Sieniak”).
- Był agresywny i stawiał opór – informuje Jakub Sawicki. - Kolejne zatrzymanie miało miejsce 14. listopada w podpasłęckiej miejscowości Marwica, gdzie został zatrzymany 35-letni Zbigniew Ł. Następnych dwóch sprawców 25-letni Marcin B. (pseud. „Wąs”) oraz 24-letni Damian D. (pseud.”Dolar”) zostało zatrzymanych 17. listopada na ulicy Morszyńskiej w Elblągu.

Renault laguna, którą jechali, podobnie jak dwa inne samochody porywaczy: opel vectra oraz vw passat, który posłużył do porwania 17-latka, trafiły na policyjny parking. Wszyscy zatrzymani złożyli wyjaśnienia i przyznali się do porwania. Wobec nich sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

W policyjnych kartotekach figurowali jako sprawcy rozbojów, pobić, kradzieży, a nawet napadu na listonosza. Teraz sąd karny zadecyduje o ich dalszym losie. Odpowiedzą teraz z art.252§1kk. Za wzięcie zakładnika w celu zmuszenia do określonego działania grozi im kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata, gdzie górna granica wynosi lat 15.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ jur
  Piątek, 18.11

  gratulacje dla policji , ale tych ludzi powinno się spalić a nie utrzymywać z moich podatków...

 2. 2
  +32
  ~ Mściciel
  Piątek, 18.11

  Brawo dla chłopaka za odwagę i powiadomienie odpowiednich organów ścigania!!!!! Tych debili co chcieli zostać bandytami, ganksterami powinno się ukarać przykładnie tak aby żadnemu innemu idiocie nie przyszło tworzyć gangu na wzór Kulawego! Swoja drogą, ze na mnie tacy frajerzy nie mogą trafić? Twarze opublikować i nazwiska z imionami tak aby społeczeństwo napietnowało ich i rodziny!!!!

 3. 3
  +17
  ~ jacek
  Piątek, 18.11

  To śmierdziele w pierd......im ile wejdzie

 4. 4
  +25
  ~ stenia.b
  Piątek, 18.11

  pokazać twarze debili!

 5. 5
  +8
  ~ inc
  Piątek, 18.11

  Znajome zdjecie to ten sam ktory chcial podpalic lokal na brzozowe he

 6. 6
  +6
  ~ te rence
  Piątek, 18.11

  po wyroku powinni pokazać mordy tych sk.....ów! Jacyś zaczepiani ludzie - jeśli tu są jacyś ludzie Wrzaski awantur w wódczanej malignie Czy rozumiesz choć trochę logikę tych czynów? Nie ma litości dla sk....ów! Nie ma litości Dla sk....ów nie ma litości!

 7. 7
  +8
  ~ 67u
  Piątek, 18.11

  Mieli wyroki za pobicia i napad na listonosza, a wciąż chodzą na wolności i terroryzują kolejne ofiary śmiejąc się z tego żałosnego Polskiego wymiaru sprawiedliwości.

 8. 8
  +19
  ~ mmmmmmmm
  Piątek, 18.11

  Za każde przestępstwo powinni od każdego przestępcy przymusowo pobierać po jednym narządzie na cele transplantacji. A recydywiści od których pobrano by już wszystkie możliwe narządy do przeszczepu powinni żywcem trafiać do piachu. I w ten sposób szpitale miały by narządy do przeszczepów, przestępczość by spadła o 90%, i w więzieniach zrobiło by się luźniej o połowę.

 9. 9
  +9
  ~ hunterthompson
  Piątek, 18.11

  brawo dla tego chłopaka i dla policji że stanęła na wysokości zadania! w Polsce prawo mamy słabe! czemu odpowiedzą tylko z jednego paragrafu za porwanie? powinno im się zsumować i dołożyć pobicie czyli uszkodzenie ciała no i za recydywę powinni dostać więcej!

 10. 10
  +3
  ~ 1
  Piątek, 18.11

  pedały

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2189149856567