Poniedziałek, 24.02.2020, Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Premierowa odsłona ścianki wspinaczkowej - zobacz zdjęcia

06.11.2011, 19:25:46 Rozmiar tekstu: A A A
Premierowa odsłona ścianki wspinaczkowej - zobacz zdjęcia
(fot. Antek Rokicki)

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej w naszym województwie ściany wspinaczkowej. Do hali sportowej IV LO przybyli elblążanie, którzy mogli za darmo skorzystać z tego nowego obiektu. Długo oczekiwana ściana została pozytywnie przyjęta przez większość zgromadzonych. 

 - Szkoła powołana jest do tego, by służyć młodzieży – powiedział Sylwester Stanicki, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego. – Staramy się, by nasza oferta była dla uczniów atrakcyjna. Dlatego też dzisiaj otwieramy ściankę wspinaczkową. Życzę wszystkim powodzenia!

Uczniowie IV LO będą mogli korzystać ze ścianki bezpłatnie, w ramach zajęć wychowania fizycznego. Dla pozostałych chętnych ścianka udostępniona będzie w godz. od 16:00 do 22:00 (dni powszednie) oraz w godz. 11:00-22:00 (w weekendy). Za skorzystanie z tej atrakcji trzeba będzie zapłacić. Na jednorazowe wejście elblążanie będą musieli przeznaczyć 10 i 12 złotych, ale wprowadzone też zostaną karnety miesięczne.

Chociaż otwarcie planowano na październik, to termin nieznacznie przedłużył się. Wynikało to z konieczności sprowadzenia odpowiednich materiałów potrzebnych do budowy ścianki. – Materiały te pochodzą z Włoch i Niemiec – informuje Kacper Synowiecki, prezes firmy Wspinalnia. – Są one najwyższej jakości, stawiamy bowiem na bezpieczeństwo użytkowników. Elbląska ścianka wyróżnia się m.in. specjalną siatką wspinaczkową, jaka niedługo zostanie dobudowana. Takiej siatki nie ma w Gdańsku. Elbląg będzie więc przykładem dla innych miast. Zobaczymy, jak się ona sprawdzi.

Czym jeszcze różni się nasza ścianka od tej w Gdańsku? -Trudno jest porównywać – uważa Magdalena Marciniak, instruktorka z Gdańska. – Jest ona po prostu inna, zastosowano tu różne nowości. Mam nadzieję, że elblążanie będą korzystać z tej nowej atrakcji. Spodziewaliśmy się dużej ilości przybyłych osób, bo przed rozpoczęciem tej inwestycji prowadzone były badania co do potrzeby budowy takiej ścianki w waszym mieście. W Gdańsku istniejemy od ok. 8 lat.

- Przyszłam, bo raz już się wspinałam i bardzo mi się spodobało. Chciałam więc to powtórzyć – powiedziała nam jedna z uczennic IV LO. – I choć pojawił się ból rąk i nawet zadrapania, to podoba mi się! Cieszę się, że będę mogła z tego korzystać w czasie lekcji wychowania fizycznego.

W szkole pojawili się też ci, którzy chcieliby od przyszłego roku rozpocząć naukę w IV LO. – Ale o tym, że chcę tutaj się uczyć, wiedziałam już od dawna – zauważa Kamila Lis, uczennica trzeciej klasy gimnazjum, która przyszła na halę z siostrą Karoliną. – Obecność ścianki umacnia mnie jednak w tej decyzji! To bardzo dobra inicjatywa. Myślałam jednak, że więcej osób się pojawi na otwarciu.

 

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Galeria / Odsłona pierwszej w województwie ściany wspinaczkowej ( zdjęć 20 )
Dodano: 2011-11-06 | Fot. Antek Rokicki  
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ dlaczego
  Niedziela, 06.11

  Po tym obiekcie widzimy że Elblążanie są zainteresowani budową wielu obiektów których u nas nie ma ,a powinny być.DLACZEGO lodowisko nadal nie jest powiększane o trybuny dodatkowe i płyta lodowiska nie jest powiększana by można było rozgrywać normalne mecze hokeja.Miejsca jest dosyć by dokonano poprawek budowlanych.Co z tego że mamy obiekt jak nie spełnia wymagań i nie zarabia na swoje utrzymanie.A może pora na zmiany na stołkach kierowniczych i będa zmiany szybkie.

 2. 2
  0
  ~ bbb
  Niedziela, 06.11

  Ścianka jest super

 3. 3
  0
  ~ e
  Niedziela, 06.11

  ścianka wspinaczkowa spoko, obsługa także.

 4. 4
  +2
  ~ turban
  Niedziela, 06.11

  do dlaczego: masz racje, pierwszy w kolejnosci do zrzucenia ze stolka jest pan w... z mosiru, gosc ma swoje lata a jego dzialania nasiakniete sa jeszcze prlem. to miedzy innymi dzieki temu panu sa takie cyrki z wejsciem na jedyny dostepny dla mieszkancow basen. dziwie sie ze pomimo zmiany prezydenta ten pan dalej piastuje ten urzad

 5. 5
  +1
  ~ ogr
  Poniedziałek, 07.11

  scianka super!! naprawde polecam ciekawa alternatywa :)

 6. 6
  +1
  ~ asd
  Poniedziałek, 07.11

  MOSIR nie dal rady, a prywatny inwestor dal rade. MOSIR nie dla tez rady z gora chrobrego, a prywanty inwestor prosze daje rade.

 7. 7
  +1
  ~ sio
  Poniedziałek, 07.11

  Obecny Prezydent Miasta do następnej kadencji niech się nie szykuje bo przegra .CZYNY!!!!!

 8. 8
  0
  ~ ddd
  Poniedziałek, 07.11

  Wniosek jest jeden. Wszystkie obiekty MOSiRu sprywatyzować

 9. 9
  --1
  ~ 100 % Elblążanin
  Poniedziałek, 07.11

  MOSIR ma b.dobrego szefa, a jego działalność uzależniona jest od tego co prezio i rada miejska zaplanują im w budżecie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.