Czwartek, 1.10.2020, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W IV LO powstaje ściana wspinaczkowa - otwarcie w październiku

06.10.2011, 11:31:09 Rozmiar tekstu: A A A
W IV LO powstaje ściana wspinaczkowa - otwarcie w październiku

Pod koniec września do dyspozycji elblążan miała zostać oddana pierwsza w naszym mieście ścianka wspinaczkowa, którą inwestor postanowił wybudować w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Mamy październik, a budowa jest w powijakach. Inwestor zapewnia jednak, że w tym miesiącu ścianka na pewno zacznie funkcjonować.

Pomysłodawcą i realizatorem ścianki jest firma Wspinalnia, która dwa tego typu obiekty prowadzi w gdańskim Alfa Centrum. Prace montażowe nad elbląskim obiektem zaczęły się na początku sierpnia. Ich zakończenie planowane było na połowę września, później zostało przesunięte o miesiąc. – Otwarcie panujemy na 15 października – mówi Tomasz Kończak z firmy Wspinalnia. – Jednak ten termin nie jest jeszcze pewny w 100-tu procentach. Zależy nam na jak najszybszym zakończeniu prac. Niestety okazało się, że musimy użyć innych materiałów, które ściągamy m.in. zza granicy, co spowodowało przesunięcie terminu. Jeśli jednak nie zdążymy do 15-go, to będzie już tylko kwestia paru dni. W październiku na pewno obiekt zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców. 

Jak zapowiadał inwestor ścianka ma być otwarta przez cały dzień. Uczniowie IV LO będą mogli korzystać z niej bezpłatnie, w ramach zajęć w-f między godz. 9:00 a 12:00. Dla pozostałych chętnych wstęp będzie w godz. od 12:00 do 22:00 i będzie już płatny, ale Tomasz Kończak zapewnia, że ceny na pewno będą niższe od tych w Gdańsku.

– W czasie zajęć wf-u do obsługi ścianki będzie pracownik techniczny firmy Wspinalnia i nasz nauczyciel wychowania fizycznego, który będzie specjalistycznie przeszkolony. W obecności i przy pomocy tych dwóch osób uczniowie będą mogli bez obaw korzystać ze ścianki - zapewnia Sylwester Stanicki, dyrektor IV LO. – Zostanie sporządzony harmonogram, w którym ustalimy, kiedy, jaka klasa będzie z niej korzystać, bo oczywiście nie może być tak, że uczniowie w czasie wf-u będą jedynie na ściance lub w siłowni. Nadal będą mieli do realizacji podstawę programową, ale ścianka to na pewno będzie dla nich ciekawa odmiana.

Jak się dowiedzieliśmy inwestor wahał się między trzema miejscami w naszym mieście, w których mogłaby powstać taka ścianka. Dlaczego zdecydował się na IV Liceum Ogólnokształcące? – Przede wszystkim mamy dużą halę sportową, więc mamy świetne warunki, by taką ściankę postawić - stwierdza Sylwester Stanicki. – Poza tym mamy też świetnych nauczycieli wychowania fizycznego, którym pomysł ścianki od razu się spodobał ze względu na to, że młodzież będzie miała dodatkowe zajęcia w ramach wychowania fizycznego. To jest sport ogólnie rozwojowy i dla każdego. Wspinają się kobiety i mężczyźni, dorośli i dzieci, wyczynowcy i ci z mniejszymi walorami fizycznymi. Na ściance będą odcinki o mniejszym i większym stopniu trudności i każdy będzie mógł spróbować swoich sił.

Pomysł powstania ścianki cieszy również uczniów IV LO. – Bardzo dobrze, że w Elblągu powstanie ścianka wspinaczkowa, bo to będzie coś nowego, szczególnie dla lekcji wychowania fizycznego – zaznacza Tomasz Rzeczycki, tegoroczny maturzysta. - Ten przedmiot zawsze opierał się na rozgrzewce i grach zespołowych, takich jak koszykówka, siatkówka czy piłka nożna. Grało się w to do znudzenia. Ścianka wspinaczkowa będzie miłą alternatywą.

- Uważam, że to dobry pomysł, że postanowili wybudować tą ścianę. Boję się jedynie jak to będzie wyglądać organizacyjnie – wyznaje  Klaudia Kopacz, uczennica 3 klasy. – Nie wiemy, czy ścianka będzie dostępna dla mieszkańców w czasie, kiedy mamy lekcje, czy późnym popołudniem, kiedy szkoła jest pusta. Ale tak naprawdę, to już nie możemy się jej doczekać.

Mimo, iż uczniowie zgodnie twierdzą, że wybudowanie ścianki wspinaczkowej jest bardzo dobrym pomysłem, to jednak nie chcieliby, aby poprzestano na tej inwestycji. – Przede wszystkim powinien w końcu powstać Aquapark – bez wahania mówi Tomasz Rzeczycki. – W Elblągu mamy jeden stary basen, gdzie podobno jest problem z karnetami, jest natłok ludzi. Aquapark powinien być piorytetem.

- Park linowy też mógłby już powstać – stwierdza 19-letni Mikołaj Sawostianik. – Najbliższy jest 30 minut drogi stąd – w Malborku. Dlaczego musimy jechać do innego miasta, by skorzystać z tego typu rozrywek?

Miejmy nadzieję, że otwarcie ściany wspinaczkowej nie będzie ostatnim tego typu wydarzeniem. Oby do Elbląga napływali kolejni inwestorzy, którzy spełnią marzenia młodych ludzi, a tym samym zatrzymają  ich w naszym mieście.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ monia
  Czwartek, 06.10

  ale obiektyw, to byś przetarł człowieku

 2. 2
  +3
  ~ elblazanka
  Czwartek, 06.10

  oj monia widać, że nigdy nie byłaś na placu budowy. w takich miejscach kurz i pył są w powietrzu, co widać na tych zdjęciach. rusz się czasem sprzed komputera i sprawdź sama ;)

 3. 3
  +2
  ~ Optymistka
  Czwartek, 06.10

  Jupi!!!! Wybierałam się do Gdańska na ściankę, teraz już nie muszę. Super, że będzie na miejscu :)

 4. 4
  --1
  ~ sasanka
  Piątek, 07.10

  Ciekawe czy mnie będzie na to stać? Jakie ceny są w Gdańsku? Ktoś wie?

 5. 5
  0
  ~ elblazanka
  Piątek, 07.10

  ja w Gdański płaciłam 15 zł, więc pewnie w Elblągu będzie po 10 zł

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.