Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W Elblągu powstaje klaster turystyczny

06.04.2011, 21:31:29 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstaje klaster turystyczny
fot. Mateusz Milanowski
W środę (06.04.2011), w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie tworzącego się Elbląskiego Klastra Turystycznego z Prezydentem Miasta Grzegorzem Nowaczykiem. Na spotkaniu przekazany został dokument otwierający nowe szanse i perspektywy na współpracę EKT z Urzędem Miejskim.

Podczas spotkania poruszone zostały tematy o potrzebie zawiązania się takiego Klastra oraz o współpracy pomiędzy Klastrem a samorządem w celu promocji miasta i regionu. W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Wcisła, p.o. Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej, Monika Betcher-Jankowska i Naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych, Rafał Kućmański .

Pomysł na utworzenie Klastra pojawił się podczas spotkań „Grono Menadżerów” organizowanego przez ECORYS na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dzięki temu, 21 marca br. w Hotelu Atletikon w Elblągu spotkała się grupa inicjatywna branży turystycznej w celu utworzenia Elbląskiego Klastra Turystycznego.

Elbląski Klaster Turystyczny jako platforma współpracy między firmami, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami publicznymi, organami władzy samorządowej, organizacjami pozarządowymi oraz jednostkami naukowymi najpełniej wykorzysta zgromadzony w nich potencjał do realizacji wspólnego celu jakim jest rozwój turystyki i promocja miasta Elbląga i Regionu.

Celem Klastra jest wzrost konkurencyjności regionu na rynku turystycznym Polski. Możliwe to będzie tylko przy współpracy branży turystycznej i do tego właśnie zapraszamy wszystkich
zainteresowanych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 9:00 w Hotelu Atletikon w Elblągu przy ul. Agrykola 8.

Wszyscy zainteresowani przystąpieniem do tworzącego się Klastra mogą również dodać się na listę mailingową, wysyłając swoje dane: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz nazwę firmy/instytucji na adres klasterturystyczny@wysoczyzna.pl. Pod ten adres można również wysyłać pytania dotyczące tworzącego się EKT.
 
Mateusz Milanowski
Rzecznik Prasowy Elbląskiego Klastra Turystycznego
 

Oceń tekst:

Ocen: 11

%27.3 %72.7


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wszystko wiedzący
  Środa, 06.04

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 2. 2
  +1
  ~ ara
  Środa, 06.04

  Coś mi tu nie gra perzcież w Elblągu funkcjonuje Lokalna Organizacja Turystyczna ( LOT ) czyżby przekształcenie czy ktoś chce się gdzieś "podłączyć" ?

 3. 3
  +1
  ~ miś kolabor
  Środa, 06.04

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 4. 4
  +2
  ~ jojo
  Środa, 06.04

  już wiem pan prezydent chce zlikwidować bezrobocie w e-g poprzez zatrudnianie bezrobotnych na wszystkich możliwych szczeblach w UM,a jeżeli takowych nie ma to je stworzy,kreatywność 100%

 5. 5
  --5
  ~ obserwator
  Środa, 06.04

  Barany. Najpierw poczytajcie co oznacza klaster, a potem wypowiadajcie się na forum.

 6. 6
  --3
  ~ hugo
  Środa, 06.04

  Nie znacie się a piszecie bzdety aby pisać. Po pierwsze ara - wielki znawca wszystkiego. Otóż ośle LOT-u nie ma jeszcze w Elblągu bo prezio Słonina nie zgodził się dołączyć miasta do tej organizacji. Po drugie misiu mały móżdżku - Klaster nie powstaje z inicjatywy prezydenta tylko jest to zrzeszenie przedsiębiorców z branży turystycznej. Po trzecie Pani Betcher nie ma z tym nic wspólnego. I co osły, wyszła wasza niewiedza, ale pisać to wam się bzdety chce, aby pisać. Idioci.

 7. 7
  +3
  ~ miś kolabor
  Środa, 06.04

  obserwator Klaster (od. ang. cluster) lub używany w niektórych zastosowaniach polski odpowiednik – zgęstek, to zgrupowanie przestrzenne lub powiązanie systemowe mniejszych obiektów w jeden większy. Klaster (biologia) Klaster (chemia) Klaster dyskowy Klaster komputerowy Klastry (grona) przemysłowe (ekonomia) klaster (muzyka) klaster (fizyka) to o który rodzaj ci chodzi?

 8. 8
  +3
  ~ miś kolabor
  Środa, 06.04

  mniemam że chodzi o ten związany z ekonomią(chyba) więc tak: Charakterystyczną cechą klastrów przemysłowych jest to, że przedsiębiorstwa w nich skupione konkurują ze sobą, ale jednocześnie współpracują w tych obszarach, gdzie możliwe jest wyzwolenie efektów synergicznych wspólnych działań (np. wspólne prace badawczo-rozwojowe). Konkurencja nie wyklucza wzajemnych, korzystnych interakcji z innymi firmami, a może stać się motorem ich rozwoju. W języku angielskim sytuację taką określa się słowem co-opetition (od cooperation i competition). Taka sytuacja jest możliwa, gdy koncentracja specyficznych w danym sektorze zasobów i kompetencji osiągnie masę krytyczną, przy której klaster staje się atrakcyjnym ośrodkiem i przyciąga dalsze zasoby.

 9. 9
  +4
  ~ jojo
  Środa, 06.04

  to ja się pytam z kim ten klaster będzie współpracował by podnieść atrakcyjność naszego regionu,sam ze sobą?

 10. 10
  0
  ~ ara
  Środa, 06.04

  Hugo ja Cię nie obrażam słyszałem o LOT, nie znam jego historii i faktów dlatego na końcu wpisu stoi ZNAK ZAPYTANIA ???? nie histeryzuj, to nic nie da. Brak klasy ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1977641582489