Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 118 razy

13.05.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 118 razy

Na ulicach wylegitymowali 307 osób. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Do wytrzeźwienia trafiło 5 mężczyzn. Nałożono 28 mandatów, 83 razy pouczano i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.

 


Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 118 razy. Na ulicach wylegitymowali 307 osób. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych i tyle samo trafiło do wytrzeźwienia na gorącym uczynku zostało zatrzymanych 2 sprawców. Nałożono 28 mandatów, 83 razy pouczano i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.


Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 205 osób i skontrolowali 192 pojazdy. Zatrzymali 106 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Zatrzymali także 1 kierującego bez uprawnień. Wystawili 100 mandatów i zastosowali 30 pouczeń. Skierowali do sądu 12 wniosków o ukaranie. Przebadali 527 kierowców pod kątem trzeźwości. Zatrzymali 2 po alkoholu. Niechlubny rekordzista to 50-latek, który kierował fiatem. Został zatrzymany w Pomorskiej Wsi (gm. Milejewo). Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz sądowy kierowania.

Funkcjonariusze odnotowali 16 kolizji i jeden wypadek. Doszło do niego w miniony piątek przy ul. Legionów w Elblągu. 18-letni kierowca seata potrącił na przejściu dla pieszych 11-letnią dziewczynkę jadącą hulajnogą. Kierowcy zostały zatrzymane prawo jazdy. Był trzeźwy.

 


Jakub Sawicki
Zespół Komunikacji Społecznej

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2066750526428