Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci z Elbląga podsumowali świąteczny weekend

02.04.2024, 17:32:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci z Elbląga podsumowali świąteczny weekend

Policjanci z Elbląga podsumowali świąteczny weekend. Przeprowadzili 533 badania trzeźwości. Tylko jeden kierujący był nietrzeźwy. Funkcjonariusze odnotowali 140 przekroczeń prędkości (w tym 8x50+). Doszło do jednego wypadku i 29 kolizji.

 


Od piątku (29 marca 2024 r.) policjanci z elbląskiej drogówki wylegitymowali 255 osób i przeprowadzili 236 kontroli pojazdów. Skierowali 9 wniosków do sądu, nałożyli 116 mandatów i 52 razy pouczali. Zatrzymali jednego kierującego bez uprawnień i 8 praw jazdy. Przeprowadzili 533 badania trzeźwości. Tylko jeden kierujący był nietrzeźwy. 48-latek jechał rowerem ulica Górnośląską w Elblągu. Przewrócił się i złamał obojczyk. Miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

 

Ponadto funkcjonariusze odnotowali 140 przekroczeń prędkości (w tym 8x50+). Doszło do jednego wypadku i 29 kolizji. Wypadek miał miejsce w sobotę (30 marca) przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Tam 31-letni kierujący samochodem renault potrąci 87-letniego rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami głowy i ręki. Jego stan jest ciężki. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


Ponadto w świąteczny weekend policjanci prewencji wylegitymowali 460 osób i przeprowadzili 166 interwencji. Skontrolowali 66 samochodów. Do wytrzeźwienia trafiło 5 osób. Funkcjonariusze skierowali do sądu 4 wnioski o ukaranie, nałożyli 35 mandatów i zastosowali 132 pouczenia.

 

 

Jakub Sawicki
Zespół Komunikacji Społecznej

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1828889846802