Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Recydywa już działa – jeździmy bezpiecznie

03.10.2022, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Recydywa już działa – jeździmy bezpiecznie
Fot. KMP Elbląg

Przypominamy kierującym o tym, że nastąpiła zmiana przepisów i tzw. „recydywa” już działa. Przekonał się o tym pewien 40-latek, zatrzymany do kontroli na drodze S7 w miejscowości Kazimierzewo.


Wcześniej policyjny patrol zmierzył prędkość terenowego nissana, którym kierował ów 40-latek. Mężczyzna jechał 86 km na godzinę w miejscu, gdzie jest ograniczenie jedynie do 50 km/h. To jednak nie wszystko. Okazało się bowiem, że tego samego dnia już raz był kontrolowany przez policyjny patrol, a powodem było przekroczenie prędkości. Wtedy o ponad 30 km/h jechał za szybko, teraz o prawie 40 km/h. Pierwszy mandat to 800 zł i 9 punktów karnych, drugi to 9 pkt. i… 1600 złotych. Powodem wysokiej kary jest zmiana przepisów i tzw. recydywa za takie samo wykroczenie popełnione w przeciągu 2 lat. Mandat za to drugie wykroczenie jest liczony podwójnie.


Przypominamy, ostrzegamy i na przykładach informujemy: aby jeździć bezpiecznie. A parafrazując: opłaca się jeździć bezpiecznie, bo jeździć niebezpiecznie się po prostu nie opłaca – nie tylko z uwagi na mandaty.


nadkom. Krzysztof Nowacki

oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 03.10

  S7 miejscowość? Ciekawe macie "pojęcie" o drogach ekspresowych

 2. 2
  +3
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 03.10

  Szkoda ze te przepisy nie obejmują funkcjonariuszy policji , sop, i ochrony kurdupla z Żoliborza

 3. 3
  +4
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 03.10

  Rozpoczynamy akcje uchwycone i zarejestrowane wykroczenia radiowozów oraz funkcjonariuszy w tym przechodzenie na skkroty na ulicy hetmańskiej z parkingu na komendę wysyłamy na skrzynkę stop ham i na skrzynkę do komendy

 4. 4
  +5
  ~ rambo11
  Wtorek, 04.10

  Witam -od niedawna odnoszę wrażenie że kierowcy są dyskryminowani nie sposób nie zauważyć że tylko ich się prześladuje piesi chodzą na czerwonym jest OK,na hulajnodze po pijanemu jadą dwie osoby jest OK,(upomnienie) pieszy na przejściu z telefonem przy uchu to standard jest OK, rowerzyści zapiepszający po chodnikach jest OK,Panowie policjanci zmiana przepisów miała dotyczyć wszystkich użytkowników drogi a nie prześladowaniu kierowców.

 5. 5
  +2
  ~ mama
  Wtorek, 04.10

  Ta zmiana wcale nie jest bezpieczniejsza, teraz piesi to święte krowy, a kierowcy zachowują się jakby 1 raz za kierownica siedzieli....a ostre hamowanie jak pieszego jeszcze nie ma przy przejściu jest tak notoryczne, że tylko czekać aż ktoś komuś w doope wjedzie.... nakładanie kar nie równa się bezpieczeństwu na drodze, czasami wręcz przeciwnie, panika jest sto razy gorsza niż zdrowy rozsądek

 6. 6
  +1
  ~ Dziwny
  Wtorek, 04.10

  Ograniczenie do 50 km/h na drodze S7 ? Proszę zdradźcie nam gdzie jest to magiczne miejsce :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85827493667603