Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Powyżej setki w mieście i 2000 złotych mandatu

13.01.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Powyżej setki w mieście i 2000 złotych mandatu
Fot. KMP Elbląg

Ulica Pułkownika Dąbka w Elblągu czy ul. Robotnicza to długie ciągi komunikacyjne co kilkaset metrów poprzecinane skrzyżowaniami, oraz teren zabudowany o dość sporym natężeniu ruchu. Tam policjanci często ustawiają się z radarem, aby mierzyć przekroczenia prędkości. Nowy taryfikator spowodował znaczne zaostrzenie kar dla kierujących przekraczających prędkość. Przekonało się o tym dwóch kierujących, którzy rozpędzili swoje auta do ponad 100 kilometrów na godzinę właśnie w terenie zabudowanym.

Pierwsza sytuacja miała miejsce wczoraj (12.01) przy ul. Robotniczej. Tam policyjny patrol zmierzył prędkość i zatrzymał do kontroli pewnego 19-latka kierującego audi. Młody mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Posiadał prawo jazdy od 3 miesięcy i zostało ono mu zatrzymane. Dodatkowo ukarany został mandatem w wysokości  2000 złotych.
Inny kierujący tym razem przy ul. Płk. Dąbka jechał z prędkością 106 km/h. 25-letni mężczyzna ostentacyjnie przyspieszył mijając patrol. Nie spodziewając się już pomiaru prędkości. Policjanci zmierzyli prędkość oddalającego się auta i pojechali za nim by go zatrzymać. Zmierzona prędkość to 106 km/h. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1500 złotych oraz zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy kierującym o zaostrzonych karach za przekroczenia prędkości i o tym, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h niż dopuszczalna grozi zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.

nadkom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ uiyIK
  Czwartek, 13.01

  A 60 czy 70godz to ok w mieście ,koleś musi byc 1 przed nami muszę hamować ,gdzie policja ,Elblag dziadostwo ..

 2. 2
  +4
  ~ obserwator elblaga
  Czwartek, 13.01

  Zapraszam policje na ulice Walowa na Starym Miescie i przypominam ze na tym obszarze obowiazuje predkosc 20/h Kazdego dnia te predkosc o ponad 50/h przekraczana jest przez kilka tysiecy kierowcow aut ktorzy skracaja sobie droge przez Starowke zeby bylo szybciej i bezkarnie

 3. 3
  --3
  ~ Ferdynand generał Znikąd Przybył.
  Czwartek, 13.01

  Dziwne losy patrona tej ulicy. Dowódca Obrony Wybrzeża i Gdyni we wrześniu 1939 roku zginął śmiercią samobójczą Stanisław Dąbek będąc w stopniu pułkownika. Stąd ta ulica otrzymała nazwę Pułkownika Dąbka. Jednakże w 1964 roku, decyzją Rady Państwa PRL, pośmiertnie został awansowany na generała brygady, ale nazwy ulicy z uwzględnieniem nowego stopnia nie zastosowano. Stąd zapomniano o tym awansie i przyjął się ten niższy stopień. Kiedy po przemianach powstała III RP, jej prezydent, wtedy Lech Wałęsa, ponownie pośmiertnie awansował tego bohatera września' 39 na generała brygady. Jednak i ten "niekomunistyczny awans" przeszedł niezauważony. Chyba potrzebny jest kolejny akt awansu, bo widać porzedni autorzy tej decyzji nie byli godni jego zastosowania.

 4. 4
  +3
  ~ BODZIO
  Piątek, 14.01

  Super po mieście 90-110 to BANDYCI,

 5. 5
  0
  ~ markusiak z pod Zwierzna
  Piątek, 14.01

  Dlaczego nie napiszecie kim jest ów ***a.Ja myślę że to jakiś wsiok,bo tylko oni tak zapier.....ą po mieście.Czy może ktoś mnie poprawi???

 6. 6
  0
  ~ Walery
  Piątek, 14.01

  To za mało. Powinno być 15000 zł za + 50, a nawet 25000 zł i trzy lata bezwzględnego więzienia. Sprzedać samochód, dać na toruń i będzie gitara.

 7. 7
  --1
  ~ ss
  Piątek, 14.01

  100 po płk Dąbka, to nie jest wielkie zagrożenie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.798672914505