Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

#MuremZaPolskimMundurem. Policjanci z Warmii i Mazur wspierają kolegów na granicy

21.11.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
#MuremZaPolskimMundurem. Policjanci z Warmii i Mazur wspierają kolegów na granicy
REKLAMA

Kryzys migracyjny na wschodniej granicy naszego kraju spowodował, że musiały tam zostać zaangażowane liczne siły i środki, wykorzystywane nie tylko przez Straż Graniczną, ale również inne służby. Swoim wsparciem i doświadczeniem podczas działań na granicy służą m.in. policjanci. Wśród nich nie zabrakło policjantów z Warmii i Mazur. W tym trudnym dla naszego kraju momencie, bardzo ważne i potrzebne jest wsparcie dla mundurowych, którzy narażając swoje życie i zdrowie, bronią integralności polskich granic.Służba w mundurze z narodowymi symbolami to wielki zaszczyt, ale też wiele obowiązków. To dbanie o przestrzeganie prawa i bezpieczeństwo obywateli. To również – jak przypomniały wydarzenia z naszej wschodniej granicy – odpieranie wrogich działań podejmowanych poza granicami Polski.


Policjanci z całego kraju wspierają swoich kolegów oraz pozostałe służby mundurowe na Podlasiu i Lubelszczyźnie. W tym gronie znajduje się również grupa policjantów z Warmii i Mazur. Ze względów bezpieczeństwa dane dotyczące liczby zaangażowanych funkcjonariuszy oraz to, z których jednostek i komórek pochodzą funkcjonariusze biorący udział w działaniach na wschodzie, są zastrzeżone.


Szczególnie teraz, w czasie tak wzmożonego wysiłku i poświęcenia ze strony mundurowych, tak ważne i potrzebne jest wsparcie, płynące do nich ze strony pozostałych obywateli.  


Policjanci niezmiennie realizują swoje podstawowe zadania, dotyczące m.in. dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szczególnie w okresie roku, w którym szybciej zapada zmrok i jest utrudniona widoczność. Elbląscy policjanci przygotowali mieszkańcom swojego miasta kilka upominków, które zadbają o ich bezpieczeństwo oraz przypomną o tym, że mundurowi każdego dnia pełnią służbę na rzecz ich bezpieczeństwa.


Po pierwsze jest to odblask, który mimo swoich niewielkich rozmiarów może mieć kolosalne znaczenie podczas wieczornego spaceru słabą oświetloną drogą. Po drugie to kieszonkowy kalendarzyk w formie karty, na odwrocie której policjanci przypominają o tym, jak nie paść ofiarą oszustwa. Trzeci z gadżetów to magnes na tylną klapę samochodu z napisem: #MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM i białoczerwoną flagą. To dla tych, którzy chcą wyrazić swoje poparcie i podkreślić ważną rolę służb mundurowych podczas działań podejmowanych m.in. w rejonie wschodniej granicy.


- Napis w formie przyczepianego na samochód magnesu nie określa formacji – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Jest to celowe. Pamiętajmy, że choć zarówno Policja, Straż Graniczna czy Wojsko Polskie mają różne zadania do zrealizowania, to wszystkim przyświeca teraz jeden cel – stać na straży bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Odblaski kalendarze i magnesy trafią do elblążan za pośrednictwem policjantów elbląskiej drogówki, podczas przeprowadzanych kontroli drogowych.
(kn/tm)

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ Roman
  Niedziela, 21.11

  "MuremZaPolskimMundurem". Zasadniczo, jeżeli ktokolwiek chce bronić polskiego munduru, jego godności, powinien stanąć nie za mundurem, a przed mundurem, by jako pierwszy przyjąć na siebie rzucane obelgi czy inne kalumnie, a nawet pociski. Głupio brzmi: za polskim mundurem gdyż można dociekać, że mundur wykona "w tył zwrot" i pocznie udawać się na z góry upatrzone pozycje, a mur ma w tym mu przeszkodzić. Ale to tylko dywagacje starszego gościa, nie negowanie samej idei. Cie Florek

 2. 2
  +1
  ~ z ciekawosci
  Niedziela, 21.11

  Za tym mundurem co pałuje kobiety czy którym ?

 3. 3
  +6
  ~ Micha
  Niedziela, 21.11

  Akcja ok ,trzeba wspierać się nawzajem, ale Ci ludzie wybrali sobie taki zawód i w razie takich zdarzeń jest to ich obowiązek bronić granicy tak jak ludzi płacących podatki wstać rano do pracy i ba to wszystko pracowzć

 4. 4
  +5
  ~ ff11
  Niedziela, 21.11

  To chyba ich praca? Co tacy anonimowi, wstydzą się?

 5. 5
  +4
  ~ ff11
  Niedziela, 21.11

  "Brawo" PZU - teraz wiem, dlaczego jesteście najdrożsi na rynku - kasa klientów idzie na głupoty.

 6. 6
  0
  ~ Hwdp
  Niedziela, 21.11

  Sram na polskie mundury, przeproscie matki, wy nieudacznicy

 7. 7
  0
  ~ gtrhrth
  Poniedziałek, 22.11

  ~ Hwdp a w ryj chcesz ***usiu?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.72615790367126