Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

"To są kpiny z pasażerów PKP". Czy PKP (nie)poradziło sobie z awarią?

21.11.2021, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
"To są kpiny z pasażerów PKP". Czy PKP (nie)poradziło sobie z awarią?

Pożar na terenie firmy ML w Gronowie Górnym, do którego doszło w czwartek (18.11.) spodował wstrzymanie ruchu pociągów między Elblągiem a Bogaczewem. Co oznaczało, że wszystkie pociągi kursujące dotychczas przez Elbląg w kierunku Malborka, Olsztyna, Trójmiasta i Szczecina zostały skierowane w stronę Iławy z pominięciem naszego miasta. O tym, jak z zaistniałą sytuacją poradziło sobie wówczas PKP skomentował nasz czytelnik.


Poniżej publikujemy treść całego komentarza naszego czytelnika:

„Z powodu pożaru wstrzymany został również ruch pociągów między Elblągiem a Bogaczewem. Wszystkie pociągi dalekobieżne kursujące dotychczas przez Elbląg (w kierunku Olsztyna czy Trójmiasta) kierowane są na objazd przez Iławę, z pominięciem naszego miasta.

Przewoźnik POLREGIO wprowadza zastępczą komunikację autobusową na odc. Elbląg - Bogaczewo. Pociągi przewoźnika PKP Intercity kierowane drogą okrężną przez stację Iława Główna. Przepraszamy za utrudnienia - informuje PKP PLK.
Utrudnienia mogą potrwać nawet cały dzień.

 

Dzisiaj odwoziłem córkę na dworzec PKP Elbląg na pociąg relacji OLSZTYN-SZCZECIN o godz. 15.05. Byliśmy na peronie II o godz. 14.45. Córka kupiła bilet do Poznania z przesiadka w Tczewie odpowiednio wcześniej /2-3 dni/ -online.  Około godz. 14.58 jakaś pani z peronu I mówi do pasażerów z początku peronu II , ze trzeba iść na pętlę autobusową bo tam będzie autobus zastępczy jadący z OLSZTYNA do Malborka i dalej pociągami PKP.

Na to nałożył się kompletnie niezrozumiały komunikat przez megafony. Szczęście, że podeszliśmy bliżej bo byśmy nic nie wiedzieli. Pani łaskawie zaprowadziła nas na pętlę, gdzie zostawiła nas na pastwę losu. Potem okazało się, że kierowca gdzieś utknął kolo Bogaczewa, więc córka w sumie pojechała pociągiem REGIO , który przyjechał z Malborka i wraca z powrotem. Więc musi jechać pociągiem późniejszym o ile będą miejscówki. W zawiązku z tym mam pytania:

1.    Kto podjął decyzję, że utrudnienia mogą potrwać cały dzień i na jakiej podstawie. Jeżeli sytuacja była o godz. 12.30 opanowana  to są urządzenia łączności typu „SMARTONY LUB TELEFONY KOMÓRKOWE . 


2.    Jeżeliby pociąg przejeżdżał przez odcinek zadymiony /czy ul. Berylowa jest przy torach?/  to konduktor odpowiednio wcześniej co najmniej w Pasłęku /lub w Elblągu podczas postoju/ nakazałby zamknięcie okien /wielu mieszkańców Gronowa Grn. w tej sytuacji  powinno już nie żyć /odpukać w niemalowane ale wszyscy żyją/ 


3.     Komunikacja zastępcza Elbląg-Bogaczewo a Elbląg- Malbork  to co ?. Wg tej słynnej pani /bez mundurku, identyfikatora/ miał to być autobus z Olsztyna do Malborka i nie wiadomo jak długo jedzie i o której będzie w Elblągu."

 
Jakie zdanie na ten temat mają inni nasi czytelnicy? Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ emeryt2018
  Sobota, 20.11

  Co się czepiasz. Jaki kraj taki obyczaj.

 2. 2
  --1
  ~ ehh
  Sobota, 20.11

  smartony i telefony komurkowe - a czemu nie było komunikatof na tel.stacjonarne?

 3. 3
  +12
  ~ Machupichcę
  Sobota, 20.11

  Panie czytelniku Czepialski, czasami warto uważniej śledzić doniesienia medialne i spojrzeć na mapę, np. na urządzeniu mobilnym. Otóż zakład, w którym wybuchł pożar leży bezpośrednio przy torach. O 12:30 sytuacja została opanowana przez strażaków w kwestii pożaru, a uszkodzeniu uległo 300 m trakcji oraz fragment torów, co wymagało kilku kolejnych godzin na naprawę. Dezorganizacja na dworcu, to zupełnie inna sprawa i tu akurat uwagi są słuszne. I jeszcze mała uwaga do Redakcji : publikując list niedoinformowanego czytelnika, niejako też się pod nim podpisujecie.

 4. 4
  +17
  ~ MEGAFONO0WY BEŁOT
  Sobota, 20.11

  Dworzec po remoncie a bełkot megafonowy pozostal. Miało to sie zmienić, na obietnicach sie skończyło. I jest tak ja w filmie MIŚ, na Okęciu w PRL https://www.youtube.com/watch?v=FrFMBIOZm-g

 5. 5
  +16
  ~ Szatniarze z Misia wiecznie żywi.
  Sobota, 20.11

  Kiedy w Polsce będzie normalnie ?. Oto poważny pożar, o którym i wynikających z niego utrudnieniach, na bieżąco informowały wszystkie media, a tu zdziwienie. Przecież o zmianach w ruchu pociągów też informowano. Dziś idąc ulicą, jadąc tramwajem, czy autobusem widać jak wszyscy są wpatrzeni w komórki, a strony internetowe przerzucają jak skoszoną trawę na łące. A tu siurpriz nic nie wiedzą o problemie. Ludzie po co siać ten zamęt, takie sytuacje mogą się zdarzać i występują. A naprawa uszkodzeń w podanym rozmiarze nie była sprawą możliwą do szybkiego usunięcia. Przecież właśnie ruch kolejowy wymaga zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i nie ma żadnych haseł typu, że czemu to trwało tyle czasu. A jakby prowizorka doprowadziła do tragedii to dopiero byłaby totalna krytyka. Więc nie tłuczcie tej sprawy, bo szkoda waszej howoryty, bo naprawdę są ważniejsze sprawy.

 6. 6
  +14
  ~ Megafonowy bełkot cd....
  Niedziela, 21.11

  Informacja jakąkolwiek przekazywana przez megafon ,to totalna porażka, jeden bełkot, czy w końcu ktoś to poprawi ?. Pasażerowie po takim komunikacie ,podchodzą do jady i tak się pytają o Ci chodzi ..lub rozmawiają z innym i oczekującymi, czy ktoś cokolwiek zrozumiał...Kiedy to zostanie poprawione??!!

 7. 7
  +5
  ~ jaki wał
  Niedziela, 21.11

  Elbląg został upodlony i sprowadzony do stanu tzw pan i poddany.Nie na takie coś nie ma zgody.Pociągi mogą jechac z Elbląga do innych miast omijając olsztyn .Obecnie wszystko do lub z olsztyna przez Elblag.Czy naprawde UM ratusz nie widzi tego.CZY NIE CHCE.

 8. 8
  +2
  ~ twój podpis
  Niedziela, 21.11

  Tak, Berylowa jest przy samych torach :-)))))))))))))))))))))))

 9. 9
  +5
  ~ poc
  Niedziela, 21.11

  Czy pożar już ugaszony, bo popołudniowy pociąg ICE Olsztyn-Szczecin miał dzisiaj (niedziela) ponad godzinę opóźnienia ?

 10. 10
  +3
  ~ wer
  Poniedziałek, 22.11

  Ludziom to się w głowach poprzewracało już kompletnie. Niech do prawnika idzie najlepiej, albo do dwóch od razu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0547299385071