Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Obowiązek każdego kierowcy” – filmowe przypomnienie o przepisach

25.10.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Obowiązek każdego kierowcy” – filmowe przypomnienie o przepisach
Fot. Kadr z filmu

Elbląscy policjanci postanowili przypomnieć o tym, że ustępowanie pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych, a nie tylko tym już na nim będącym, to od niedawna obowiązek wszystkich kierowców. A to wszystko za sprawą zmienionych w czerwcu przepisów ruchu drogowego. Nowy materiał na ten temat to wynik współpracy TV Truso oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, której efekt można obejrzeć w 50 sekundowym spocie.


W 2020 roku policjanci w Elblągu odnotowali na przejściach dla pieszych 15 wypadków drogowych, a w 2021 roku, który się jeszcze nie zakończył, takich zdarzeń było 6. W tym roku zmieniły się także przepisy dotyczące pieszych i ustępowania im pierwszeństwa przez kierujących. Aby o tym nieustannie przypominać powstał specjalny spot.


Dwie główne role zostały w nim odegrane przez panią Wiesławę Srokę oraz podkom. Wiktora Kaczmarka policjanta ruchu drogowego elbląskiej komendy. Spot „Obowiązek każdego kierowcy” powstał jako element miejskiego programu Bezpieczny Elbląg. W jego realizację, tak jak i przy poprzednich spotach, zaangażowany był sprawdzony już zespół: połączone siły elbląskiej Policji oraz ekipy Telewizji Truso TV, która jak zwykle dała z siebie wszystko. 
 

Przy realizacji zawsze przyświeca nam idea aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, stąd też forma filmowa takiego przedsięwzięcia

– mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Ma ona być krótka i dawać prosty przekaz. Myślę, że i tym razem się to udało, choć ocena należy do widzów i odbiorców tego materiału.


Film był realizowany przez Truso Tv, które ma na koncie też wcześniejsze spoty realizowane przy współpracy z policjantami: „Oszukaj oszusta”, „Drogowe realia” oraz „Mordercy bez zlecenia”.W realizację najnowszego spotu zaangażowani byli: Jacek Żukowski, Krzysztof Paluszyński, Paulina Borkowska, Łukasz Nosarzewski. 


Filmu będzie od tego tygodnia emitowany na antenie Truso Tv, a od dziś (25.10.2021) jest dostępny w Internecie, na stronach internetowych KMP w Elblągu oraz KWP w Olsztynie, na kanale YouTube Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i policyjnych profilach na portalach społecznościowych.


Film rozpoczyna widok z lotu ptaka na osiedle złożone z bloków mieszkalnych. Następnie widoczna jest kobieta w pomarańczowym szaliku, która idzie chodnikiem. Staje przy przejściu dla pieszych. Widać jadące samochody. Widok z wnętrza auta przez przednią szybę. Auto zatrzymuje się i przepuszcza kobietę. Kamera pokazuje kierowcę, który mówi „Teraz to obowiązek wszystkich kierowców”. Widok przejścia dla pieszych z lotu ptaka oraz napis „Ustąp pierwszeństwa pieszemu”. Plansza końcowa informująca o zmianie przepisów od 1 czerwca 2021 roku.
(kn/tm)

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Elblążanka
  Poniedziałek, 25.10

  Kiedy policja wezmie sie za pieszych. Rozmawiaja przez komorki na przejsciu,specjalnie zwalniaja na pasach zwlaszcza mlodzież albo babcia bo "ja rzadze na pasach"

 2. 2
  +12
  ~ wszystko pięknie ale...
  Poniedziałek, 25.10

  Piesi poczuli teraz że są panami drogi, czują nieśmiertelni a przez to głupi. Jestem i kierowcą i pieszym- za skórą mają jedni i drudzy, ale nigdy w życiu, będąc pieszym, nie zdecyduję się wejść po prostu na pasy, bo mam pierwszeństwo. Może i mam, ale życie tez jedno. Obejrzenie się wprawo i lewo naprawdę nic nie kosztuje a może uratować życie. Jak widzę głupoli którzy skręcają prosto na pasy, albo włażą wprost pod jadący samochód włos się jeży. Samochód nie zatrzyma się na prrr. Nie każde prawo jakie jakie sprawdza się w Europie jest idealne dla upartego Polaka, któremu sie należy.

 3. 3
  --6
  ~ Pieszy
  Poniedziałek, 25.10

  To ja, Pan i Władca. Ma być mniej samochodów. Płacę, żądam i wymagam.

 4. 4
  +3
  ~ hd
  Poniedziałek, 25.10

  Wchodzącym. Dokładnie i literalnie. Będących w jakimś stopniu już na pasach. Nie stojących przed. Tutaj dalej nie ma obowiązku zatrzymania. Realnie zmieniło się tyle, że kierujący ma obowiązek zmniejszenia prędkości zbliżając się do przejścia i tyle, a nie hamowania jak dziki przed pieszym na chodniku. Będą fikołki, im dalej w cieną jesień, tym będzie weselej. No może nie dla wszystkich.

 5. 5
  --5
  ~ Drodzy Kierowcy
  Poniedziałek, 25.10

  Drodzy Kierowcy, Waszym zasr... obowiązkiem jest teraz zaciśnięcie zębów i przełożenie nogi z gazu na hamulec przed każdym przejściem dla pieszych. Ile razy każdego dnia spotykam się z nie przepisową jazdą kierowców i wymuszanie pierwszeństwa. Tylko Was nagrywać i dostarczać materiał do odpowiednich organów...

 6. 6
  +9
  ~ mieszkanka
  Poniedziałek, 25.10

  nigdy nie wchodzę na pasach na jezdnię gdy nie mam pewności że po obu stronach kierowcy się zatrzymali ale nieraz można stać bardzo długo bo kierowcy mają to gdzieś.

 7. 7
  +7
  ~ vverrrere
  Wtorek, 26.10

  Przejście dla pieszych jest to zgodnie z PRD wydzielony obszar na jezdni, który jest przeznaczony do przekraczania jezdni przez pieszych, zatem przejście jest na jezdni, a zmiana przepisów polegała na tym, że pieszy wchodzący na jezdnię ma pierwszeństwo, a nie zbliżający się do przejścia, to są dwie różne sprawy a wielu pieszych myśli, że kierowca ma zatrzymać się jak pieszy sobie idzie i nagle zachce mu się skręcić w kierunku przejścia i każdy kierowca ma wyjść i rozłożyć czerwony dywan. Piesi powinni wiedzieć dwie podstawowe rzeczy, pierwsze to fizyka i że są na o wiele gorszej pozycji w starciu z masą pojazdu w ruchu, po drugie ustawodawca nie zniósł z pieszych obowiązku zachowania szczególnej ostrożności oraz UPEWNIENIA się, że swoim zachowaniem nie stworzy zagrożenia...

 8. 8
  +5
  ~ kiero
  Wtorek, 26.10

  Witam, Mam pytanie do autora artykułu. A jakie ma obowiązki pieszy wchodzący na jezdnię ???? Nikt nie mówi , pisze ..... Przejście dla pieszych to nie zielony korytarz życia Wdrażająć ten przepis w życie pieszy zrozumiał że kierowca musi się zatrzymać .!!! Życzę powodzenia i zdrowia pieszym.

 9. 9
  0
  ~ BODZIO
  Wtorek, 26.10

  Będą wyższe kary,mandaty to się zmieni ZABOLI Piratów,

 10. 10
  +1
  ~ ZOFIA
  Wtorek, 26.10

  Polacy lecą na Kasę i na PIS głosują ,To na wyższe Mandaty też zareagują KASA BOLI.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0264420509338