Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Oszust poprosił o zainstalowanie w telefonie aplikacji

02.10.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Oszust poprosił o zainstalowanie w telefonie aplikacji

Do pewnego elblążanina zadzwonił nieznany mężczyzna i podał się za pracownika firmy związanej z energetyką i wprowadzili go w błąd co do zamiaru założenia lokaty bankowej. Namówił go także, by zainstalował na swoim telefonie pewną aplikację. Gdy mężczyzna zrozumiał, że to był błąd było już za późno.

Do mężczyzny zadzwonił „doradca” podając się za pracownika przedsiębiorstwa energetycznego. Poprosił  o wykonanie przelewu na wskazane przez niego konto w wysokości 900 złotych. Ten uczynił to. Następnie namówił go by zainstalował na swoim telefonie pewien program. Ten dał mu możliwość zdalnej kontroli urządzenia. Za jego pomocą sprawca miał dostęp do konta na którym założył konto debetowe. Następnie wykonał między kontami transakcję na kwotę 20 tysięcy złotych. Kwota ta nie została jednak skradziona z uwagi na bankowy system zabezpieczający. Mężczyzna poniósł jedynie stratę w kwocie 900 złotych, które sam przelał na konto oszusta.

Policja przypomina by nie instalować w telefonie lub na komputerze nieznanych nam aplikacji. Takie działanie może dać dostęp do naszych urządzeń oszustom, którzy wykorzystają to do wykonania transakcji na kontach bankowych.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ BZDURY !
  Sobota, 02.10

  Jakim trzeba być debilem, by wierzyć we wszystko, co mówi oszust przez telefon, i ibstalowaqć podejrzane aplikacie. Support Asistant w Google Play to aplikacja, na której pracują oszuści, wyłudzacze, i producent aplikacji nie reaguje. Ta aplikacja powstała w wjadomym celu, zdalnych napraw systemu a obecnie służy oszustom, złodziejom.

 2. 2
  +1
  ~ emeryt2018
  Sobota, 02.10

  To jest bajka napisana językiem pierwszoklasisty.

 3. 3
  +4
  ~ sami sie rodzą
  Sobota, 02.10

  Głupich nie sieją ...........

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2587530612946