Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci zagrozili protestem. Udało im się wywalczyć podwyżki?

05.09.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci zagrozili protestem. Udało im się wywalczyć podwyżki?
Fot. archiwum redakcji/w proteście w 2018 r. udział wzięli również policjanci z Elbląga

Policjanci upomnieli się o kolejne podwyżki i program modernizacji służb mundurowych. Niespełnienie ich postulatów miało zakończyć się protestem. Czy związkowcom udało się dojść do porozumienia ze stroną rządową, czy też czeka nas powtórka z 2018 roku?


Program i podwyżki, albo powtórka z 2018 roku - zapowiedział NSZZ Policjantów. Przypomnijmy. Trzy lata w całej Polsce odbył się protest policjantów - w akcji brało udział również wielu funkcjonariuszy z Elbląga i powiatu elbląskiego. Zakończyło go podpisanie porozumienia. Teraz policjanci chcą realizacji ostatnich postulatów w nim zawartych. 

 

Brak wyraźnych deklaracji rządu w sprawie realizacji programu zagwarantowanego Porozumieniem sprzed 3 lat oraz rosnące wśród policjantów zniecierpliwienie spowodowały, że szef NSZZ Policjantów postawi Ministrowi ultimatum – albo od przyszłego roku ruszy Program wraz z podwyżkami dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, albo dojdzie do powtórki protestu z roku 2018. Z konsultacji przeprowadzonych wewnątrz NSZZ Policjantów wynika, że jeśli piątkowe spotkanie nie przyniesie jednoznacznej odpowiedzi w sprawie Programu Rozwoju, NSZZ Policjantów uzna to za naruszenie zapisów Porozumienia z dnia 8 listopada 2018 r. i w trybie pilnym podejmie decyzje uruchamiające akcję protestacyjną

 

- poinformowało Biuro Prasowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

 

W piątek odbyło się spotkanie m.in. szefa policyjnych związkowców z kierownictwem MSWiA. Czy stronom udało się dojść do porozumienia?

 

Z tego co wiemy, będzie waloryzacja i regulacje finansowe dotyczące uposażeń. Rozmowy jeszcze trwają. Najważniejsze, że jest porozumienie. To idzie w dobrym kierunku. Im więcej szczegółów poznamy, tym będzie lepiej. Jeśli będą pieniądze na podwyżki i program na pewno się dogadamy

 

- mówi Sławomir Koniuszy, przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. warmińsko-mazurskiego.

 

Porozumienie ze stroną rządową, jak informują związki w oficjalnym komunikacie, oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. płace funkcjonariuszy wzrosną o 4,4 proc., co – wraz z nagrodą roczną – daje wzrost przeciętnego miesięcznego uposażenia o 270 zł na etat. Dodatkowo przywrócony ma zostać w służbach podległych MSWiA fundusz nagród. Wiceminister Maciej Wąsik poinformował, że MSWiA kończy prace nad nową ustawą modernizacyjną na lata 2022-2025. Potwierdzono, że zgodnie z porozumieniem podpisanym 8 listopada 2018 r., w nowej ustawie znajdzie się część dotycząca zwiększenia funduszu uposażeń i wynagrodzeń. 

Kolejne spotkanie strony rządowej i związkowców odbędzie się 13 września.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Kris
  Niedziela, 05.09

  I słusznie bo państwo ma forsy jak lodu.Sami się tym chwalą.Więc Panowie policjanci do przodu.Tak trzymać

 2. 2
  +9
  ~ Jarek da...
  Niedziela, 05.09

  Zwróćcie sie bezpośrednio do swefo przełożonego, Jarka z Kotem, Jarejk da, wszzystkim daje, hehe.

 3. 3
  +2
  ~ Druch Boróch
  Poniedziałek, 06.09

  We łbach im się poprzewracało .W Policji sa dobre zarobki niech nie przesadzają.

 4. 4
  +4
  ~ Rambo 11
  Poniedziałek, 06.09

  Witam--- za pałowanie obywateli ani złotówki macie dodatkowe pieniądze za wszystkie miesięcznice Smoleńskie,za nagonki na uchodżców ,robicie to z upodobaniem powinno was się wszystkich przebadać i nie mówcie że taki był rozkaz bo jak chodziło o ostatnie podwyżki to połowa policji była na zwolnieniu lekarskim.Ani grosza przez najbliższe 10-lat to będzie zapłata od obywateli za wykręcanie dłoni na strajkach(na Mc Donalda wam starczy bo tam was najczęściej widać)

 5. 5
  +4
  ~ Jez tax
  Poniedziałek, 06.09

  Za ich prace hamstwo i brak kultury to i tak za dużo zarabiają elbląska policja to jak mafja się zachowuje

 6. 6
  0
  ~ chaamy wy
  Poniedziałek, 06.09

  Pisowska policja to milicja. Pałowanie kobiet ! Wstyd ! Ani grosza wam.

 7. 7
  +4
  ~ kali
  Poniedziałek, 06.09

  Pare lat temu miałam szacunek do policji ale policja musiała na to długo pracowac. Teraz to co policja robi powoduje ze szacunku już nie mam. Policja powinna służyc OBYWATELOM nie partii ,bo to obywatel płaci podatki z ktorych jesteście opłacani .

 8. 8
  +3
  ~ znam z autopsji
  Poniedziałek, 06.09

  Za poprzednich rzadów cięzko było dostac sie do policji. Musiałeś miec wykształcenie umiejetności przechodziłeś liczne testy w tym psychologiczne. Teraz biorą gażdego nawet łajno dlatego sa oni jacy są.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.