Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 2,18 promila!

01.12.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 2,18 promila!
fot.elblag.policja.gov.pl

Policjanci pełniący służbę w czasie weekendu wyeliminowali z ruchu drogowego 5 nietrzeźwych kierujących. W ciągu dwóch dni przeprowadzono ponad 200 badań trzeźwości kierujących.


Rekordzista to 34-latek kierujący osobowym fordem. Mężczyznę zatrzymał patrol policji przy ul. Opalowej. Wynik badania alkotestem to 2,18 promila. 34-latek posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do grudnia 2020 roku.


Inny kierujący zatrzymany przy ul. Brzeskiej miał w organizmie 1,86 promila alkoholu. 21-latek kierował osobową mazdą. Jego auto odholowano na parking a on sam resztę nocy spędził w policyjnym areszcie.


W miejscowości Podągi policjanci z Pasłęka zatrzymali 34-latka, który kierował bmw. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,56 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w niedzielę w Elblągu na Trasie Unii Europejskiej 49-latka, który kierował audi A6. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 40 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że jest pijany. Wynik badania to 1,72 promila alkoholu w organizmie.

Wymienieni kierujący odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu    

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Rambo11
  Wtorek, 01.12

  Witam -mam takie pytanie? ile jeszcze musi zginąć ludzi zanim ktoś zacznie adekwatnie karać tych BYDLAKÓW w stosunku do wykroczenia-10 tyś zł powyżej 1-go promila i przepadek auta proste i oczywiste -gwarantowana skuteczność.

 2. 2
  +3
  ~ 1234
  Wtorek, 01.12

  Do Rambo. Rozumiem Ciebie w 100%. Ale niestety trzeba zacząć logicznie myśleć a z tym jest problem. A z drugiej strony jeśli " elyty" same jeżdżą po pijanemu to nie będą na siebie bata kręcić. Alkoholizm w Polsce jest bardzo poważnym problemem.

 3. 3
  0
  ~ BODZIO
  Wtorek, 01.12

  Debil miał 1,72+ buta sam się prosił,

 4. 4
  +3
  ~ Arc
  Wtorek, 01.12

  Pytanko dlaczego POlicja nie chwali siętak ochoczo tym, że w Warszawie dokonano "obywatelskiego zatrzymania" przez kierowców innego kierującego. Jak sie potem okazało, był to policjant. Wezwano do niego policję, która przez długi czas nie wiedziała co z tym fantem zrobić i wezwali kolejnych policjantów, a potem jeszcze kolejnych aż nawet prokuratora i dopiero wtedy zabrano (po długim czasie) swojego kolege po fachu podobno na badania krwi ale oficjalnie policja się tym nie chwali i gdyby nie świadkowie, którzy robili zdjecia i napisali do gazet, to policja ciagle by nie widziała sprawy. Wiec oficjalnie pytamy, co się dalej dzieje z tym pijanym policyjnym kolegą - prosimy o komentarz policji!!! Ps. sprawa sprzed paru dni.

 5. 5
  --3
  ~ Donosiciel luby.
  Wtorek, 01.12

  Interesuje mnie ile mandatów policja wystawiła osobom nie noszącym prawidłowo nałożonych masek. Z uwagi na to, że od 30 listopada br. obowiązuje ustawa o zwalczaniu Covid 19 nakazująca obowiązkowe posiadanie maski na twarzy poza miejscem zamieszkania, każde złamanie tego nakazu nosi podobne znamiona jak prowadzenie pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu. Czyli mówiąc prosto jest to doprowadzenie do celowego zagrożenia życia i zdrowia wobec innych osób. Ustawa za ten czyn przewiduje mandat w wysokości 1000 zł, który obok policji mogą ustawowo wymierzać Straże Gminne/Miejskie oraz Straż Ochrony Kolei. Ustawa też upoważnia personel sklepów do odmowy obsługi klientów dokonujących zakupów bez zabezpieczenia twarzy maską. Ponadto policja zgodnie z tą ustawą może też kontrolować przestrzeganie nakazów sanitarnych we wszystkich zakładach pracy oraz instytucjach i urzędach. Stąd jest to w tej chwili najważniejsze zadanie służb powołanych do tych kontroli, a ilość mandatów jest więc potwierdzeniem ich faktycznej skuteczności. Dlatego czekam na informację od elbląskiej policji o karalności za te nieodpowiedzialne zachowania. Osobiście od dnia wczorajszego zaobserwowałem na ulicach, a nawet w niektórych sklepach wzrost liczby osób nie noszących maseczki (bo ta na brodzie czy odkrywająca nos tego nakazu nie spełnia).

 6. 6
  0
  ~ Qazi
  Wtorek, 01.12

  Smutne jest to, że to jedynie odsetek osób poruszających się autem w stanie nietrzeźwości.

 7. 7
  +1
  ~ Arc
  Wtorek, 01.12

  Co za kapuś się tu odezwał, a fuj obrzydliwy! Po pierwsze ubecki donosicielu, jeśli chcesz się truć własnym oddechem to się truj - nie każdy ma na to ochotę. Poza tym powiedz na jakiej podstawi sądzisz, że maseczka cokolwiek ci da, skoro sam lekarz b.minister Szumowski śmiał sięz tych co noszą maseczki i mówił "one nic nie dają, nie wiem po co ludzie je noszą", potem hehe nakazał ich noszenie ALE SAM NIE NOSIŁ mówiąc, że "on nie jest chory". Inny "naczelny lekarz Rp" Sulkowski, promaseczkowy i szczepionkowy (mający związki z przemysłem farmaceutycznym) ostatnio przy łażeniu bab po ulicach stwierdził, że mimo tego, ze chodzą w maseczkach, to po max. 30 min. taka maseczka jest mokra od pddechu i wtedy przepuszcza już całkowicie wszystko. Tak więc kapusiu, jak często zmieniasz maseczkę!?!??!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1176099777222