Sobota, 5.12.2020, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg al.Jana Pawła II: 15-latek za kierownicą a obok pijany ojciec

08.06.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg al.Jana Pawła II: 15-latek za kierownicą a obok pijany ojciec
fot. archiwum redakcji (Zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu)

„Chcę być dorosłym” to było jedno z siedmiu życzeń chłopca z pewnego serialu  lat 80-tych, ale zdaje się, że tym razem wypowiedział je pewien 15-latek z Elbląga. Spełniającym to życzenie nie był natomiast tajemniczy kot o imieniu Rademenes a 46-letni ojciec chłopca.

 

Sytuacja miała miejsce przy ul. Jana Pawła II. Tam policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał osobową skodę. Policjantów zainteresował niski wzrost kierującego i „chłopięco wyglądająca twarz”. Obok zaś siedział mężczyzna, który co jakiś czas chwytał za kierownicę i korygował tor jazdy auta.  

 

Za kierownicą samochodu siedział 15-latek. Był zdziwiony samym zatrzymaniem i jak powiedział policjantom: „przecież dobrze jechałem i nawet wolniej niż 50 na godzinę”. Z siedzenia pasażera dał się słyszeć głos ojca chłopaka: „panie policjancie, on gra w gry na komputerze ma specjalną kierownice i umie jeździć”.

 

Policjanci zbadali alkotestem 46-letniego ojca. Wynik badania to blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się tym, że dał namówić się synowi na taką przejażdżkę z domu na Modrzewinę i z powrotem, bo był pewny umiejętności dziecka. Wielokrotnie widział jak ten wygrywał wyścigi w komputerowych grach…

 

Tym razem finał był zupełnie inny. Na miejsce przyjechała matka chłopca, której przekazano zarówno 15-latka jak i pijanego męża. Teraz chłopiec odpowie przed sądem rodzinnym za kierowanie autem bez uprawnień. Mężczyzna, który udostępnił synowi skodę, również wytłumaczy się ze swojego zachowania przed sądem.

 

- Odstąpiliśmy od nałożenia mandatu ze względu na wyjątkową lekkomyślność mężczyzny – mówi jeden z policjantów dokonujących kontroli. – Stworzył on potencjalnie groźną sytuację dla innych uczestników ruchu. Może także odpowiedzieć za sprawowanie w stanie nietrzeźwości opieki nad małoletnim.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ bnm
  Poniedziałek, 08.06

  Nie wierzę!!! " Odstąpiliśmy od nałożenia mandatu ze względu na wyjątkową lekkomyślność mężczyzny". W razie czego można się powołać na ten zapis?!!!

 2. 2
  +16
  ~ Dot.
  Poniedziałek, 08.06

  bnp bo zapewne sprawa trafi do sądu, a nie zakończyła się postępowaniem mandatowym. tyle że piszący artykuł nie wyjaśnił

 3. 3
  --15
  ~ Czytelnik
  Poniedziałek, 08.06

  Tolerancja policjantów godna zastanowienia. Czyżby kolejny znajomy ?

 4. 4
  +20
  ~ Nagel
  Poniedziałek, 08.06

  U komentujących wychodzi nieznajomość prawa - policjant może wystawić mandat albo skierować sprawę do sądu. Tam kara będzie już wyższa.

 5. 5
  --8
  ~ mieszkaniec GDYNI
  Poniedziałek, 08.06

  I tu nasuwa się pytanie , Na pewno był to kolega, kolegi i tak zostało załatwione .Młodego kierowcy nie wolno karać , pijany nie był jechał przepisowo , a że ledwie go było widać za kierownicy , to nie jest jego wina, przepisy nic nie mówią ile powinno być widać kierującego zza kierownicy .

 6. 6
  --3
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Poniedziałek, 08.06

  Ten młody chłopak powinien dostać prawo jazdę bez zdawania egzaminu , on jest prymusem , w tym wieku śmiga jak stary szoferaka , Brawo mały , powiedz tym panom , ze podrośniesz i będziesz widoczny ,

 7. 7
  --3
  ~ zamyślony
  Poniedziałek, 08.06

  "Odstąpiliśmy od nałożenia mandatu ze względu na wyjątkową lekkomyślność mężczyzny" -- > z dwojga złego chyba jednak Ojciec dokonał właściwego wyboru :):)

 8. 8
  +8
  ~ Mandat to za mało, więcej by się przydało.
  Poniedziałek, 08.06

  Czy wy czytacie ze zrozumieniem. Sprawę skierowano do sądu, gdyż mandat tutaj byłby zbyt słabą karą. Tu nie ma żadnej pobłażliwości, to sąd wyznaczy karę, gdyż czyn ten przekraczał naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Działanie policji było jak najbardziej prawidłowe.

 9. 9
  +6
  ~ Konrad
  Poniedziałek, 08.06

  Teraz chłopiec odpowie przed sądem rodzinnym za kierowanie autem bez uprawnień. Mężczyzna, "który udostępnił synowi skodę, również wytłumaczy się ze swojego zachowania przed sądem."

 10. 10
  +4
  ~ Gość
  Poniedziałek, 08.06

  Głupota ludzka nie ma granic ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1537101268768