Środa, 5.08.2020, Imieniny: Oswald, Emil, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

W wakacje zwiększa się zagrożenie kradzieży rowerów

10.07.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W wakacje zwiększa się zagrożenie kradzieży rowerów

Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu, można zastosować różnego rodzaju zapięcia antykradzieżowe.
 

Trzeba również unikać sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, np.  w klatce schodowej, pozostawiony przed sklepem czy też w piwnicy. Elbląscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów i zrobienia im zdjęć.
 

Z obserwacji policjantów wynika, że jednoślady giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych, piwnic lub innych łatwo dostępnych miejsc. Często są to kradzieże przypadkowe, gdzie złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia roweru bez żadnych zabezpieczeń i dozoru.

Przypadki kradzieży odnotowywane były też z piwnic, czy garaży. Podczas każdego sezonu rowerowego, policjanci kontrolują rowerzystów, sprawdzając jednocześnie, czy posiadany przez nich jednoślad nie pochodzi z przestępstwa.
 

Jedną ze skutecznych metod identyfikacji utraconego roweru jest wykonanie zdjęcia, które można przechowywać w telefonie lub na dysku komputera. Warto jest sfotografować swój jednoślad oraz numer ramy, aby w przypadku kradzieży móc przekazać zdjęcie policjantom. Takie rowery są łatwiejsze do identyfikacji przez to, że policjanci rejestrują je systemie jako „utracony w wyniku kradzieży”.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.