Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

To była zdrowa jazda do szkoły. Za nami podsumowanie akcji Rowerowy Maj

08.06.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
To była zdrowa jazda do szkoły. Za nami podsumowanie akcji Rowerowy Maj
Fot. Ryszard Biel

Na rowerze, hulajnodze i rolkach. Przez cały miesiąc uczniowie, a także nauczyciele z jednego przedszkola i kilkunastu elbląskich szkół podstawowych, w ten sposób dojeżdżali na lekcje. W sobotę (8 czerwca) przyszedł czas na podsumowanie akcji Rowerowy Maj w Elblągu.

W tym roku w akcji wzięło udział ponad 2 tys. 700 osób. Frekwencja rowerowa wyniosła 28 proc, to bardzo wysoka frekwencja

- mówił Robert Turlej, elbląski radny, inicjator przeprowadzenia akcji w Elblągu.

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. W tym roku, po raz kolejny, odbyła się ona również w Elblągu. Wzięło w niej udział trzynaście szkół podstawowych oraz jedno przedszkole: SP 1, SP 3, SP 4, SP 6, SP 8, SP 9, SP 12, SP 14, SP 18, SP 19, SP 21, SP 25, Szkoły Anglojęzyczne Regent, Niepubliczne Przedszkole Bratek.

Na zakończenie akcji, w sobotę (8 czerwca) odbył się Rodzinny Przejazd i Piknik Rowerowy. Kilkaset osób, dzieci, rodziców i nauczycieli, na rowerach i hulajnogach pokonało trasę z Placu Jagiellończyka do Bażantarni, gdzie odbył się wspólny piknik. Tam również poznaliśmy najbardziej aktywnych uczestników kampanii. Nagrodzono klasy z najlepszym wynikiem.

Najbardziej rowerową szkołą, w tym roku po raz czwarty z rzędu, okazała się SP nr 6. Puchar tym razem trafił do klasy IIc.

Cieszę się z nagrody. Lubię jeździć na rowerze, więc z chęcią wzięłam udział w akcji. Moje koleżanki i koledzy również jeździli, czasami cała klasa. To fajna akcja, można jeździć, trochę się ruszyć

- mówi Wyżlic Wiktoria, uczennica zwycięskiej klasy.

Drugie miejsce wyjeździła klasa IIa i SP nr 14. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się klasa IIIb i SP nr 18. Nagroda trafiła również do Przedszkola Bratek, które w tym roku wzięło udział w akcji.

Dowiedziałam się o tej akcji, że jest prowadzona w innych miasta, spodobała mi się i zaproponowałam, aby ją przeprowadzić również w naszym przedszkolu. Udało się. Wzięło w niej udział 98 proc. naszych dzieci, czyli bardzo dużo. Oczywiście duża w tym rola rodziców, na których spoczywała odpowiedzialność, za to, aby dzieci docierały bezpiecznie do przedszkola. Rodzice stanęli na wysokości zadania. Za rok na pewno również weźmie udział w tym wydarzeniu. Liczę na to, że inne przedszkola również do niej dołączą

- mówi Agnieszka Wąs, dyrektor Przedszkola Bratek.

Nagrodę specjalną - rower - zdobył Igor Mincewicz, uczeń klasy IIb SP nr 21 w Elblągu. Chłopiec nie tylko miał 100 proc. frekwencję w akcji, ale też wymyślił, zdaniem jury konkursowego, najlepsze hasło: Chcesz być zdrowy i wesoły, na rowerze gnaj do szkoły.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Rowerowy maj ( zdjęć 152 )
Dodano: 2019-06-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ DGK UM
  Sobota, 08.06

  Nawet P..a się znalazł, choć nic nie kuma.

 2. 2
  +5
  ~ Obserwujac
  Sobota, 08.06

  Gdyby byly ścieżki rowerowe i by były połączone w całość to nie musieli by jechać jezdnią. Do rządzących to nie dociera, bo z innych czasów.

 3. 3
  0
  ~ Mama
  Sobota, 08.06

  Super imprezka.... Pogoda dopisała i humory też. Dziękuję wszystkim co brali udział w organizowaniu tego. Fajnie było środkiem jezdni się przejechać.

 4. 4
  +4
  ~ Ale Jazda
  Sobota, 08.06

  Jechałam pod prąd a policja stała,klaskała i się cieszyła. Super imprezka :)

 5. 5
  +5
  ~ Edytaaaa
  Sobota, 08.06

  Przedszkole Bratek porażka. Panie siedzą na laweczkach i w d... maja dzieci. Niech sie dyrektorka tym zajmie. W akcji rowerowy naj również oszustwo 90 % dzieci dojeżdża tam samochodem z rodzicami wiec rowerem chyba z samochodu do przedszkola nie inaczej hahaha

 6. 6
  --2
  ~ Barbi
  Sobota, 08.06

  Wielka porażka ale mi to rowerowy Maj dla wybrańców ciekawe jak jury udowodnili że miał 100 proc jazde.na rowerze ciekawe kaszpirowski może oceniał.a nauczycielki tylko siedza i w ogóle nie zajmują się dziećmi szok porażka

 7. 7
  +2
  ~ Mama
  Sobota, 08.06

  Rowniez w szkolach rodzice podjezdzali i wyciagali deskorolki rowery czy hulajnogi z bagaznikow... Wstyd!!! Bo albo bawimy sie i rywalizujemy fear albo nie zapisuj dziecka do tego...

 8. 8
  +3
  ~ I tak co kadencję .
  Niedziela, 09.06

  Turlej zdjęcie nr 17 mówi wszystko o Tobie ?? Chłopie kiedy Ty zaczniesz się zajmować sprawami ważnymi dla kieszeni mieszkańców Elbląga w tym Zawady na której mieszkasz . Bo póki co to będąc w radzie miejskiej popierasz wszystkie podwyżki . Tematem spółek miejskich nie zajmujesz się , ani cen centralnego ogrzewania . Ile za chwilę będziemy płacić za ciepło ? Co z umową z elektrociepłownią ?? Nie każdy jest ..bogaty . Co wynika z oświadczenia majątkowego , niektórych Radnych na stronie Urzędu Miejskiego .

 9. 9
  +4
  ~ Luna
  Niedziela, 09.06

  Chwalebna akcja radnego Turleja. Dzieciaki w każdy sposób trzeba rozruszać, oderwać od smartfonów. A dyżurnemu "malkontentowi ciepłowniczemu" z wpisu "i tak co kadencję" polecam nie drzemać w dzień lub wziąć tabletkę nasenną i po nocy nie pisać banialuków.

 10. 10
  +2
  ~ Gargamel .
  Niedziela, 09.06

  Najlepsze są... kontrapasy . Zupełne nieporozumienie .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.