Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Czekał na poród dziecka, napił się wódki i ukradł samochód spod szpitala wojewódzkiego w Elblągu

06.08.2017, 16:30:41 Rozmiar tekstu: A A A
Czekał na poród dziecka, napił się wódki i ukradł samochód spod szpitala wojewódzkiego w Elblągu
fot. WSZ w Elblągu

Zarzutami kradzieży zakończyły się pierwsze czynności policjantów, którzy prowadzą nietypową sprawę kradzieży samochodu spod szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Tam dwóch mężczyzn ukradło opla corsę, który należał do personelu medycznego szpitala. Jak się okazało jeden z nich był tam odwiedzić swoja partnerkę, która miała rodzić. Po zatrzymaniu okazało się, że przyszły ojciec był poszukiwany do odbycia kary ponad 4 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże.

W miniony piątek zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch mężczyzn, którzy spod Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu ukradli opla corsę, który należał pracownika szpitala. Obydwaj przyjechali z Malborka i byli tam odwiedzić partnerkę jednego z nich, która miała rodzić. Jak wyjaśniali później - z tego oczekiwania na ";radość", która nie nadchodziła, napili się wódki ale nie mieli jak wrócić do Malborka. Postanowili ukraść zapakowanego przed szpitalem opla corsę.

Do auta włamali się 1 sierpnia nad ranem. Zerwali przewody stacyjki i próbowali go uruchomić. Auto nie chciało zapalić, więc zaczęli je pchać, a następnie ciągnąć na sznurku.  Silnik zaskoczył na chwilę i zgasł. Ich wyczyny wzbudziły żywe zainteresowanie kierowców, którzy dzwonili pod 997. Pod cmentarzem na Agrykola zapytali kwiaciarkę o najbliższego mechanika. Chcieli "naprawić" samochód. W tym samym czasie policjanci przyjęli zgłoszenie od pokrzywdzonej, która po nocnym dyżurze zauważyła brak auta na parkingu.

Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Mieli blisko 2 promile. 27-letni, świeżo upieczony ojciec oraz jego 33-letni kolega, w miniony piątek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazało się, że pierwszy z nich  był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 4 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże, których dokonywał w ramach recydywy. Drugi z mężczyzn był również karany za podobne czyny. Na prośbę 27-latka policjanci ustalili – został on ojcem zdrowej dziewczynki. Jednak na razie  będzie mógł ją widywać podczas więziennych odwiedzin.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Jakub Sawicki
KM Policji w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Jaś i małgoisia
  Niedziela, 06.08

  I to są odpowiedzialne kobiety które zadają się z takimi osobnikami. No ale może ona - mamusia liczyć na pozostałą część społeczeństwa, które będzie łożyć na wychowanie jej dziecka i utrzymanie "Tatusia" w kryminale. A później wyrośnie następne pokolenie podobne do poprzedniego.

 2. 2
  +9
  ~ Qwerty
  Niedziela, 06.08

  Nie wiem jak was ale mnie rozwalaja te historie kryminalne z Elblaga. Kolejne niskie IQ aby nie powiedziec dosadniej i kolejna historia z Elblaga o której usłyszy Polska.

 3. 3
  +12
  ~ tr
  Niedziela, 06.08

  Trochę przeraża, że dwa śmiecie pchają, ciągną samochód. Ludzie zadzwonili na policję, a śmieci zatrzymali dopiero na Agrykola (daleko od szpitala). Czy możemy czuć się bezpiecznie w tym mieście przy tak wolnych interwencjach policji? Co by było, gdyby tym idiotom zachciało się kogoś pobić?

 4. 4
  +4
  ~ mkt
  Poniedziałek, 07.08

  Ręce opadają same jak człowiek czyta takie teksty, po pierwsze jakich debili mamuśki wybierają sobie za tatusiów dla swoich dzieci, po drugie jakie braki w przystosowaniu do życia w społeczeństwie mają dwaj panowie z Malborka i po trzecie jak to się dzieje, że skazani prawomocnym wyrokiem przestępcy nie odsiadują wyroku, tylko na wolności popełniają następne przestępstwa czyniąc zagrożenie dla porządku publicznego, przecież nie wyjechali na drugi koniec świata, żyli w miejscu swojego zamieszkania, czy ktoś ich szukał a jeśli tak to jakich mamy policjantów jeśli nie mogą namierzyć takiego śmiecia. To ostatnie pytanie kieruję do pana Jakuba Sawickiego z KM w Elblągu...

 5. 5
  --2
  ~ Edward 2333
  Poniedziałek, 07.08

  Wstyd mi, że mieszkam w Elblagu

 6. 6
  +2
  ~ bob
  Poniedziałek, 07.08

  Edziu sie wyprowadź....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90435719490051