Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Czy w Elblągu można czuć się bezpiecznie? Policjanci podsumowali miniony rok

09.02.2016, 16:35:25 Rozmiar tekstu: A A A
Czy w Elblągu można czuć się bezpiecznie? Policjanci podsumowali miniony rok
Fot.Ryszard Biel

Elbląscy policjanci podsumowali miniony rok. Wczoraj, 8 lutego, odbyła się odprawa służbowa, podczas której przedstawiono wyniki policyjnych statystyk.

- Podczas spotkania omówiono wyniki pracy osiągnięte w 2015 roku oraz kierunki działania na 2016 rok. W 2015 roku zaistniało 4262 wszystkich przestępstw. Tych o charakterze kryminalnym było 3229 to jest o 383 mniej niż w 2014 roku. Przestępstw gospodarczych było 530, narkotykowych 160 gdzie w 2014 roku liczba ta wynosiła 278 przestępstw. Wykrywalność ogółem wyniosła w Elblągu 67,8 % - poinformował nas podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

W sumie, w minionym roku, policjanci interweniowali 17 tys. 643 razy. - W 2015 roku interweniujący policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 395 sprawców przestępstw, 456 osób poszukiwanych oraz 3272 osoby do wytrzeźwienia – dodał Krzysztof Nowacki.

Jak można było podsumować pracę w ubiegłym roku elbląskiej drogówki?

Funkcjonariusze z ruchu drogowego w minionym roku sprawdzili trzeźwość ponad 56 tysięcy kierowców. W 2015 roku na naszym terenie miało miejsce 189 wypadków drogowych, w których rannych zostało 237 osób a 8 zginęło

– zaznaczył Krzysztof Nowacki.

Wykrywalność przestępstw, w policyjnych statystykach, prezentuje się dość wysoko.

Jeżeli chodzi o wykrywalność kryminalną to w kategorii kradzież samochodu wyniosła ona 50 procent, kradzież z włamaniem to wynik wykrywczy na poziomie 57,1%, a kategorii bójki i pobicia wykrywalność sięgnęła 91,3%

- wymieniał oficer prasowy.

Elbląscy policjanci przeprowadzili w 2015 r. 1551 spotkań z młodymi elblążanami. - Wzięło w nich udział ponad  28 tys. uczestników – wyjaśniał Krzysztof Nowacki. - Znaczna ich część to uczniowie elbląskich szkół. Do projektów realizowanych w ten sposób należy zaliczyć m.in. edukację o: bezpieczeństwie w ruchu drogowym, „Bezpieczny Senior”, „Dopalacze oferta śmierci” czy program „Bezpieczny EL przedszkolak”.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Odprawa służbowa elbląskiej policji ( zdjęć 14 )
Dodano: 2016-02-09 | Fot.Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 09.02

  "Czy w Elblągu można czuć się bezpiecznie? " można o ile Komuś, nagle w głowie nie " narodzi się " pseudo zagrożenie terrorystyczne i będzie tą informacją mącił w głowach i sercach elblążan ? Życzę, elbląskiej policji dalszych sukcesów w profilaktyce i działaniu na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i nie tylko .

 2. 2
  +2
  ~ okoń wrócił.
  Wtorek, 09.02

  Ha haha administracja ,kogo tu macie kryminalnie szukać jak każdy kumaty kozak wyjechał za odre ,a wam zostaje łapanie rano pijaczków i małolatów z znikłą ilością trawki,a kiedy w końcu wyjdą przekręty urzędnicze ????????nigdy bo w razem pijecie macie ,żony ,mężów gdzieś w sektorze publicznym ,i jesteście u ***ni w ten gnój elbląskiej nędzy ,a panu sołtysowi wróblewskiemu dziękujemy za wasalstwo dla olsztynkowa.SILNE ŻUŁAWY ,STOP DLA WM.

 3. 3
  0
  ~ nie spać
  Wtorek, 09.02

  zdjęcie nr 6 mówi za siebie...

 4. 4
  +5
  ~ Anna
  Wtorek, 09.02

  Dobrze, że chociaż policjanci czują się bezpiecznie. Gratuluję zachwytu nad sobą. Ja niestety, nie czuję się bezpiecznie. W dzielnicy na uboczu (Zatorze), nigdy nie ma policjantów. Wóz policyjny widzę wtedy, gdy przyjedzie do kogoś prywatnie. Nie wiem nawet, kto jest dzielnicowym. W piwnicy wieczorem stale urzędują (nie tylko mieszkańcy). Strach iść po przetwory. Proszę, bądźcie realistami. Pozdrawiam.

 5. 5
  0
  ~ jaro
  Środa, 10.02

  elblaska policja to zenada a zwlaszcza drogowka zachowuja sie skandalicznie bardziej sie boje policji niz ***ow

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1533570289612